Vlakový koutek

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod George_Couser 9. 9. 2019 22:54

vzach píše:
polda píše:
MELLO píše:Čteš moc sci-fi.


Přesně, stačí vypnout proud v troleji a je to.


Kdyby tam jel nějaký vlak s dieselovou nebo třeba výletní s parní lokomotivou, tak by vypnutí proudu v troleji nebylo nic platné. Šlo by lépe odhadnout směr, rychlost a vzdálenost od přejezdu podle hluku a kouřových signálů, ale vypnutí proudu by je nezastavilo. Chtělo by to mobilní aplikaci, která by proti nim poslala posunovače s praporkem. ;-)


Existuje věc, která se jmenuje generální stop. Takže zavolat 112, co nejrychleji nahlásit číslo přejezdu a je to. Bohužel u GSM-R tuším není.
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 9. 9. 2019 23:10

Modrá armáda už dělá přejezdy, které do poslední chvíle napínaj účastníky silničního provozu. U takovýho přejezdu si všichni daj pozor.

Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 9. 9. 2019 23:16

To sa mi obcas deje. Hlavne ked si viac vypijem.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axolotl 10. 9. 2019 04:26

George_Couser píše:Existuje věc, která se jmenuje generální stop. Takže zavolat 112, co nejrychleji nahlásit číslo přejezdu a je to. Bohužel u GSM-R tuším není.

Na STOP v síti GSM-R je vypasaná stavba a uzavřená smlouva na úpravu infrastruktury. Ale netuším co dopravci, kteří ve většině případů nemají zapojený kontakt pro GSM-R STOP v obvodu ventilu zabezpečovače.
Axolotl
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 10. 9. 2019 04:52

https://youtu.be/9JW11iEAog0?t=98

Zajímavý video. Na kolik to třeba ta 742 mohla rozjet, když táhnula 9 osobních vozů a el. lokomotivu? Tak 65-70?
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 10. 9. 2019 09:56

Hlavně, že to vůbec při té kalamitě jelo.. 8-)
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spock_lone_wolf 10. 9. 2019 17:23

puk123 píše:Já bych to řešil přímo na místě. V době autonomních vozů snad není problém vyrobit technické zařízení, které vyhodnotí, zda je mezi závorami nějaké vozidlo. Pokud ano, pak nedovolí na straně výjezdu pustit závoru dolů nebo ji zvedne. To vše naprosto nezávisle a bez nutnosti zásahu do stávajícího zabezpečovacího zažízení (krom té zarážky/zdvihadla). Není to řešením na všechno, ale jak je vidět, najdou se takové situace.
A ještě to může vysílat varování fírovi, aj..


To samozřejmě nejsi první koho to napadlo a už se i zkoumala proveditelnost. Pokud bude poptávka, samozřejmě to půjde zavést, za cenu prodloužení doby kdy bude přejezd uzavřený, někde třeba až dvojnásobně. A občasného zbytečného zastavení vlaku...
Spock_lone_wolf
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 10. 9. 2019 18:03

tumis píše:
burty s krenem píše:A proč se vlastně zvedají ty závory, kdyz světla jedou a jeste pojede další vlak? Neni to trochu kravina? Nebo mi neco uniká? Jít se tam stejne nedá protože světla a možná to ten balkanec ma doma jinak a tak vyjel. A opravdu si pak myslel ze byla chyba a čekal až se to zvedne.

Svetla se vypinaji korektnim zvednutim zavor. Jde mimo jine o to, ze kdyz se nekterou nepodari zvednout do horni polohy v casovem limitu, tak jde znovu dolu. Nemuzes vypnout svetla, pustit tam lidi a mlatit je zavorou po hlave ;-)
Navic cas od detekce vlaku, behem ktereho se ma prejezd uzavrit, nepocita se zvedanim, takze kdyz se behem zvedani priblizi 2. vlak, tak jdou zavory dolu ihned, teoreticky to nicemu nevadi, protoze blika cervene svetlo a na prechodu nikdo neni, bohuzel to v praxi nebyva pravda.
V nekterych zemich (na nekterych prejezdech?) se to udajne resi jinak, zavory nejdou nahoru, pokud neni jistota, ze je tam lze chvili drzet, pokud je to v zahranici bezne, tak mohou byt cizinci u nas zmateni. Ale ono je zmateno i spousta Cechu, malokdo v praxi zazil, ze zavory spadly behem zvedani, je to nestastna shoda nahod a mimo prejezdu na frekventovanych tratich krajne nepravdepodobna.
Jinak i v pripade poruchy by asi bylo lepsi projet zavory nez cekat na pripadny vlak.

A nejlepsi je si pamatovat, ze zavory nic neznamenaji, dulezite je svetlo.

Jak je to v některých jiných zemích, kdy to proste nejde nahoru kdyz je druhy vlak blízko, mi přijde pro naše divoké podmínky a divoký lid lepší.
Ale Ok. Zkrátka to mame nastavené takto.

Poslední věta bez debaty. Tam bude kamen úrazu.
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 10. 9. 2019 18:11

Vacsina ludi bohuzial nema paru o tom...
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axolotl 10. 9. 2019 19:21

burty s krenem píše:Jak je to v některých jiných zemích, kdy to proste nejde nahoru kdyz je druhy vlak blízko, mi přijde pro naše divoké podmínky a divoký lid lepší.


Tohle umí i naše přejezdy, ale musí mít delší přibližovák, než je minimální vypočtený. "Bonusová" délka se pak dá využít k informaci, že se blíží další vlak, a k neotevření přejezdu.
Axolotl
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 10. 9. 2019 19:54

Dnes jsem si stopoval dobu nez prijedu k zavorum co spadnou.
Prejezd pred žst Chrast. Je tam 80tka, zavory nahore a zacinaji se spoustet. Trva 18 sekund a jsem na prejezdu. Doma mrknu na kameru jeste, jestli je to videt, je tam mirnej obloucek, ktery opticky zkracuje.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 10. 9. 2019 20:24

No to je krásná otázka... :D Nemyslím, že by odpověď byla z nejtěžších.
Obrázek

Na druhou stranu je třeba říct, že doprava na železnici je jeden z mála oborů, co ve druhé porevoluční "patnáctiletce" (tj. 2004-2019) udělal citelnější pokrok než v té první (tj. 1989-2004).
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 10. 9. 2019 20:27

lol
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 10. 9. 2019 21:42

Již téměř 1,5 milionové video z dávnější dramatické události na Chomutovsku. Neví třeba Hopa nějaké podrobnosti o tom?
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod powerball 11. 9. 2019 00:10

ja vim podrobnosti.byla zima, napadl snih a museli ho odklidit z koleji.
seek discomfort
powerball
Powerman
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků