Vlakový koutek

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 8. 2021 09:57

a tam neni nejaky general stop, nebo system co to zastavi kdyz se prejede? sem mylsle ze ty opticke ctecky signalu jsou uz vsude...
anonymni

Odeslat příspěvekod hopa26 4. 8. 2021 10:12

Netuším jak u Plzně, každopadně u nás by záleželo kde se potkáme. Pokud bych to zkazil což je moje noční můra a uháněl po rovné koleji 80km , stihnu i při rychlobrzdě stáhnout rychlost tak o deset, max 20 než budu v oblouku-za něj není vidět. Vůbec nic. (Tam jsem trefil traktor) V tu chvilku pojede na čas něco proti mému vláčku nahoru a pomaže asi 70km/h. Kolega pravděpodobně nestihne vůbec zareagovat, ani dát ruku na kontroler. I když by se dal generální STOP, pokud budem blízko a to většinou jsme, oba pojedem 70.
Jiné to je, pokud bych to projel a kolega by se teprve hnal do zastávky. Bude mezi nami díra, bouchne generální stop, u mne se aktivuje rychlobrzda a kolega se ani nerozjede.
Žádný zranění ani škoda, jen nebetyčný průšvih a ostuda. :(

Fakt je to jiný než v autě. Nesmím to ještě zveřejnit, od ČD už povolení mám, ale čekám až mi to povolí vyšetřovatel od Policie. Zážitek i s videem a jak jsem koukal jako puk. Bez 123.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 8. 2021 10:14

tak to sem cekal, ze tam bude nejaky opti senzor a jak projedes cervenou, vypne se sam...
anonymni

Odeslat příspěvekod Hustoles 4. 8. 2021 10:27

2 nebožtíci jsou asi oba fírové...
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 4. 8. 2021 10:31

Zajímavý, nemůže tam jezdit strojvůdce bez toho aby mu to nikdo předem neukázal a stejně takový problémy, to je skoro jako by to, že tam napřed jezdí 2 nebylo k ničemu
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 4. 8. 2021 10:38

Vůbec se nechci pouštět do technikálii, protože o tom nic nevím. Mimo jiné asi také záleží, jestli se jedna o trať s trs nebo gsm-r , případně ETCS.
Někdy to je fakt na pytel. https://www.krimi-plzen.cz/a/vlak-2019-08-13-111015/
Obcas si čtu závěrečný zprávy z MU, abych se poučil a pripomněl si bejt hlavně pokornej.
Občas to prostě pos erem. :(
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 4. 8. 2021 10:41

Laicky i když to bude zjednodušení oproti předpisům ale na takovou trať než tablet, mapa a gps asi nic jiného nepomůže.


https://www.krimi-plzen.cz/a/vlak-2019-08-13-111015/ tohle je vubec děs.
Naposledy upravil polda dne 4. 8. 2021 10:43, celkově upraveno 1
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 4. 8. 2021 10:42

Nechapu ale, ze u nakladaku se resi cas vykonu pauzy apod. a u vas ne...
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 8. 2021 10:45

tezko posoudit jak narocne je to povolani a jak snadne je udelat chybu. Na jedne strane si clovek rekne, ze tech znacek apod. tam tolik neni, aby to prehledl... resp. co jineho ma delat nez cumet na trat, ale asi to neni tak izy.
anonymni

Odeslat příspěvekod Slawall 4. 8. 2021 10:49

Kdyz pominu narocnost, spise jde i o ten typ prace. Si vem, ze jedes x hodin po kolejich kde v podstate nic neni, jen nejaka navestidla a par znacek, to musi byt strasne unavne. Horsi jak jizda po dalnici.
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 4. 8. 2021 10:51

to naprosto jednoznacne uznavam... ale na druhou stranu zase je treba rici, ze to delaji dobrovolne a jdou tam s tim, ze ta prace je takova, tak bud mi to vadi a nedelam to, nebo nevadi a delam to.
anonymni

Odeslat příspěvekod garážmistr 4. 8. 2021 10:55

hopa26 píše:
garážmistr píše:Když to tady čtu, do vlaku radši ani nelezu.

No no! :-)


Skoro už by mě hopa ani nemusel plísnit, za můj kacířský názor.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 4. 8. 2021 10:55

hopa26 píše:Jiné to je, pokud bych to projel a kolega by se teprve hnal do zastávky. Bude mezi nami díra, bouchne generální stop, u mne se aktivuje rychlobrzda a kolega se ani nerozjede.
Žádný zranění ani škoda, jen nebetyčný průšvih a ostuda. :(


tož je tam nějakej systm, aby vlak začal automaticky brzdit na full, když projedeš červenou nebo to nic neudělá a je to na osudu? jasný, pokud bude protijedoucí vlak kousek od tebe, jsi v ***** a nezachrání to ani sto svatejch
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod garážmistr 4. 8. 2021 10:56

goes píše:to naprosto jednoznacne uznavam... ale na druhou stranu zase je treba rici, ze to delaji dobrovolne a jdou tam s tim, ze ta prace je takova, tak bud mi to vadi a nedelam to, nebo nevadi a delam to.


Mě by z toho jeblo. Vždyť ani stopu si v zatáčce nemůžeš zvolit.
rwd
garážmistr
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 4. 8. 2021 11:00

garážmistr: Bude s Tebou ještě práce.
Věřím, že hluboko v srdci máš schované seminko lásky k železnici. Jen ho spolu musíme objevit a pilně zalévat, aby vzklíčilo. Není totiž možné, že by tak bezvadný chlapík neměl rád vlak.

Petr: na dálku mne může výpravčí zastavit. Ale přece jen to chvilku trvá.
Velmi zjednodušeně na mašince je vysílačka spojena s elektroventilem který je inverzní. Když se přeruší jeho napajení- (signálem od výpravčiho, strhnutím zachranky od cestujících nebo zasáhnu sám) , uteče vzduch a vlak začné brzdit s maximálním účinkem.
Naposledy upravil hopa26 dne 4. 8. 2021 11:10, celkově upraveno 2
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků