Ford S-Max - legendarni krutovuz je zde - aneb Kodiak bijec

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MirecBA 28. 2. 2022 18:28

M@C píše:Uz je v novem domove :-)
Nakonec Radek slevil na 500t Kc, takze spokojenost.


pekna farba, krajsie ako goesove :)
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 2. 2022 18:30

ja nevim ale... smax neni spatne auto, ale celkove nic moc. Nechapu no.
anonymni

Odeslat příspěvekod mrazik 28. 2. 2022 18:31

A toyota je co ?
mrazik
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 2. 2022 18:36

nejlepsi auto na svete? :)

-- 28. 2. 2022 18:41 --

Kazdopadne za tech 200 km zatim prvni dojmy, ktere budu urcite korigovat

1. o parnik lepsi vyhled z auta smerem do boku apod. pro tojotu
2. o parnik vetsi komfort (ale to bude dost tim houpavym podvozkem a temi balony)
3. ticho od motoru
4. EV dojezd je fakt super vec, proste na elektrinu to tech 50 km ujede i ted v zime pri mem tempu s kombinaci dalnice. za mne super. Benzin to nezapne ani nahodou.

Co je zatim divne/blbe
1. head-up displej ma jakoby "dioptrickou vadu" a desne taha za oci a to nejen mne, ale i jine co to zkouseli, chvilemi az neprijemne
2. pokud budu jezdit jen na elektrinu musim dost zvysit zalohy
3. je to proste proti smaxu o dve tridy mensi hlavne pro posadku, mam kapku potize mit za sebou decko v sedacce
4. kdyz jedu na EV mod, tak to nezapne motor a je treba na to myslet pri predjizdeni, ze je treba prepnout mod idelane do maualniho hybridu

Musim jeste vychytat jak s tim jezdit. Proste zapinat benzin na dalnici apod. kdyz jedu dale, protoze to nema smysl hrotit na elektrinu.
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 28. 2. 2022 18:43

4. preco nejazdis na hybrid mod?
Aj vtedy by to malo drzat EV kolko sa da resp. pokial neslapnes viac a mas stale k dispozicii vykon.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 2. 2022 18:46

ono to ma dva hybridni mody...

1. EV AUTO - to jede primarne na elektrinu a jen na elektrinu, ale pri kick daune a v par dalsich situacich zapne spalovak. A to je kapku blbe, protoze je to za mne zbytecne, rpoc na 5 s zapinat do kopce spalovak. Zaroven funguje tak, ze primarne jeden a Elektrinu az do plneho vybiti.

2. manual hybrid - pak to funguje jako klasicky ne plug in hybrid, kdy jede v podstate primarne na spalovak a elektro pouziva jen pro urcite specificke rezimy. A jizda je pak dost podobna tomu, jako kdyz sem jel tou Corolou hybrid. Zde ti baterka vydrzi dlouho, prote ji vyuziva okrajove.

Nejlepsi dynamiku by to melo mit u toho 2. U toho 1 by to melo byt podobne. Ale nevim no.
anonymni

Odeslat příspěvekod glider 28. 2. 2022 18:54

Tak pokial kopec utiahne elektro, preco ny zapinalo spalovak?
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 28. 2. 2022 18:59

A jseš nějak schopen ovlivnit způsob (ne)nabíjení baterie?
Třeba, víš že pojedeš další úsek z kopce dolů, auto bude dobíjet rekuperací, tak si teď chceš baterku spíš vyprázdnit(nenabíjet), aby v ní bylo místo.
Nebo naopak, teď baterku dobít hybridně (motorem) co nejvíc, aby byla šťáva do nadcházejících kopců.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 28. 2. 2022 19:03

Da sa to prepinat.
Mas mod na udrziavanie urovne baterie, dalsi mod na dobijanie z motora (nevyhodne).

Priusy mali aj B mod, ked chces najviac rekuperovat (z dlheho kopca).
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 2. 2022 19:06

goes píše:4. EV dojezd je fakt super vec, proste na elektrinu to tech 50 km ujede i ted v zime pri mem tempu s kombinaci dalnice. za mne super. Benzin to nezapne ani nahodou.

Tys už to zkoušel čistě na elektriku? Já myslel, že tak pomalu nejezdíš.
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 28. 2. 2022 19:06

změna je život. S-max nevypadá vůbec zle, ale co už, byl bouranej (asi opraveno v autorizáku, pravda :D ), ale toyotka je toyotka...
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 28. 2. 2022 19:06

goes píše:s

Nějak málo, ne? Charita nebo to nikdo nechce? :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 2. 2022 19:08

Arnie J píše:
goes píše:4. EV dojezd je fakt super vec, proste na elektrinu to tech 50 km ujede i ted v zime pri mem tempu s kombinaci dalnice. za mne super. Benzin to nezapne ani nahodou.

Tys už to zkoušel čistě na elektriku? Já myslel, že tak pomalu nejezdíš.


Dalnice je cca pulka trasy. Rano od rohlenky husty provoz apod. Do 140-145 to umi jet na elektro.
anonymni

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků