Tesla Model 3/Y

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Moucha 2. 4. 2016 07:57

mne by to na 95% taky stačilo, ale na to mi stačí i Fabie za třetinu.
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludek_II 2. 4. 2016 09:02

TEchnicky SLAbé.
Ludek_II
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iggi 2. 4. 2016 09:14

Uvidime hlavne ked sa vyroja tieto tesly ako to budu nabijacky zvladat.
Ale auta su to super. Tiche, bezpecne. Lacna udrzba.
Ked bude verzia co prejde cez 500km tak by som to namiesto nejakej oktavie bral
iggi
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 2. 4. 2016 09:28

dneska tak svítí, že už bych měl model S nabitej :D
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 6. 4. 2016 10:54

M@C píše:Dva kamosi uz maji predobjednano, tak ted si 2 roky pockaji a pak se uvidi :-) Proti Tesle nic nemam, pro me vyuziti bych si dokazal predstavit jakykoliv z jejich 3 modelu a vubec bych se nezlobil kdybych Teslu mel, ale zakaznici uz mi nekdy zacinaji pripadat jako Apple ovce...



Ja obdivujem na tom hlavne to ze si niekto rezervuje auto 2-3 roky dopredu. To cakanie musi byt ubijajuce :) Na druhu stranu ziadna ina automobilka pokial viem nieco take (zblbnut ludi) nedokazala.

Ked sa ale clovek pozrie na priamo konkurenciu ako Bolt alebo Prius tak to clovek chape. Co mu nerozumiem preco renomovane luxusne nemecke znacky nevedia alebo nechcu vyrobit nieco podobne. Hlavne ked to ocividne ludia chcu...
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 6. 4. 2016 11:09

HrdinaJan píše:Pro me je to furt na cca 1/3 cesty.

Dojezd dvojnasobnej, nabijeni 1/4 a cena na 1/2. Pak nad tim budu premejslet.


+1

To já bych ještě přitvrdil. Dojezd 600km, nabíjení v řádech jednotek minut, rychlonabíječky na každým volným kousku plochy a pak teprve se o to začnu vůbec zajímat.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 6. 4. 2016 11:25

Ono zalezi od toho ako clovek auto pouziva, keby som vedel ze 90% dni z roka mi staci urcity dojazd tak preco nie.

Tych 10% by som prezil aj so SC alebo niecim podobnym. Tych par nabiti mimo dom by ma casovo nezabilo, kedze som v podstate usetril nespocet navstev cerpaciek.

Ja napriklad mozno len 2-3krat do roka najazdim za den viac ako 400km.

Cena je relativna, kedze je podobna aku maju luxusne znacky, kt. sice ponukaju luxusnejsi/prepracovanejsi interier/exterier ale Tesla tiez ponuka par vychytavok oproti nim.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomas B 6. 4. 2016 11:26

tak jestli už máš založený nový stavebko, tak pak proč ne
Tomas B
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 6. 4. 2016 11:29

To by byl hezkej pohled, kdyby třeba na pražským Jižním města visely z oken paneláků desetisíce prodlužek a každej si přes noc dobíjel svoji Teslu 3 :D

Nehledě na značně diskutabilní "čistotu" dodávané elektřiny, dimenzování přenosové soustavy, ekologickou likvidaci baterií, aj. zádrhele okolo elektroaut.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomanr 6. 4. 2016 12:36

Ono Model 3 s cenou od cca 40k euro nie je stale "ludove" auto pre ludi v panelakoch v Juznom meste. Takze nejake vysiace kable urcite nehrozia.

Skor pre dobre zarabujucich ludi k byvaju v domoch v satelitnych mesteckach a denne jazdia do prace autom.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 4. 2016 12:45

kdyz ma nekdo 3-5 mega na byt na JIznim meste tak mega na auto musi mit taky... 40k auro tedy cca 1 mega v korunach je proste bezne auto stredni tridy, ktera tvori odhadem 30-40 % populace u nas.
anonymni

Odeslat příspěvekod tomanr 6. 4. 2016 12:51

"bezne auto stredni tridy, ktera tvori odhadem 30-40 % populace u nas."

ako vtip dobre. Hlavne ked prva desiatka znaciek s najviac predavanymi autami tvoria Škoda, Volkswagen, Hyundai, Ford, Dacia, Seat atd
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 4. 2016 12:59

To, ze lidi kupuji auta treba za 400-500k neznamena automaticky ze nemaji na auto za mega. Navic Octavii v klidu nakonfgiurujes na 1Mega, Superba na 1,4 mega. VW klidne koupis i za 3 mega. Ford v pohode za 1,4 apod.
anonymni

Odeslat příspěvekod tomanr 6. 4. 2016 13:03

tak to sme sa neporozumeli. Ja som si myslel ze pises ze v CR jazdi 30-40% v autach strednej triedy od 40k euro.

Ale ty si myslel asi poten. trh, ze si to u vas moze dovolit aj 30-40% populacie. Aj o tom sice pochybujem ale ok. Lebo keby si to naozaj mohli dovolit tak v nich jazdia.
tomanr
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 4. 2016 13:08

Taky si muzu dovolit lepsi bydleni a bydlim kde bydlim, protoze nemam tu potrebu. Taky bych si mohl dovolit lepsi auto, ale to co mam mi staci a muzu pokracovat dale. Neni kazdy takovy jako si asi myslis ze je, ze musi zit na doraz financnich moznosti.
Je treba si uvedomit, ze pro spousty lidi (a dle meho vetsinu) jsou auta jen spotrebni veci bez nejakeho vztahu, takze pokud najdou neco co jim staci, tak nemaji potrebu utracet vice.
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků