Rent-a-car v USA-zkušenosti

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Vencos 6. 11. 2012 13:13

Určitě je vás tu vícero,co máte zkušenosti s autopůjčovnami, tak by mě jen tak zajímaly názory,u koho pujčíno,co to stálo,co vám nakonec dali,jak starý ty auta byly (to mě docela zajímá,rozdíl mezi slíbeným a dodaným autem), potažmo jak jste s tím byly spokojený.

Plánujem tam příští rok jet (jako už mnoho let,letos by to konečně mohlo jít),tak mě jen tak napadlo,že by jste se mohli pochlubit,třeba i zajímavými hostorkami
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Nováček

Odeslat příspěvekod Kevil 6. 11. 2012 14:39

Těžko radit. Podívej se na nabídku půjčoven Hertz, Alamo, Dollar, Avis, Budget a uvidíš. Doporučuji rovnou rezervovat s LDW (havarijní pojištění). Některé půjčovny umožňují i "one way rental", tj. auto si půjčíš v jednom městě a vrátíš ve druhém (někdy to je ale za příplatek). Při přebírání auta ti budou vždy chtít vnutit nějaké další (zbytečné) služby, např. navigaci, předplacenou nádrž auta apod. Nenechat se ukecat a předem si vše nejdřív rozmyslet. Rezervace auta také neznamená konkrétní model, jen kategorii. Na místě lze většinou dostaneš klíčky od konkrétního auta. Když se ti auto nebude líbit, většinou ti vždy umožní vzít si jiné, které se ti na parkovišti líbí. Všechna půjčovaná auta jsou samozřejmě s automatickou převodovkou. Na levou nohu zapomeň ! Půjčení není drahé a benzín stojí 1/2 cen u nás.
Kevil
Nováček

Odeslat příspěvekod Vencos 6. 11. 2012 14:56

Díky! Mě zajímalo třeba právě to,jestli když mi dají klíčky od Hyundaie a já je po nich mrsknu,že chci Chevy, jestli to nebude problém.

Četl jsem někde taky báječný fígl, a to půjčit si compact "ve špičce", kdy malá auta už jsou rozpůjčovaná a tak člověk dostane větší,páč jiné nemají, to někdo nezkoušel?

Případně opět, půjčit si copmact nebo midsize s tím,že na přepážce nabídnou upgrade na větší a za levnnějc?

Ale s tím se předpokládám nedá kalkulovat...
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Nováček

Odeslat příspěvekod Duri13 6. 11. 2012 15:00

Naposledy som si rezervoval auto cez carhire3000.com. Vychadzalo to vyrazne lepsie nez preliezat individualne ponuky jednotlivych spolocnosti. Vyhoda je, ze to mozes zrusit az do 48h pred pozicanim - cize kludne rezervuj aj dnes a pomaly mozes hladat dalej. Nevyhoda je, ze nevies presne ktora to bude pozicovna (co mne vobec nevadilo), az do tesne pred prevzatim, kedy ti poslu voucher. Hej, vyberas si iba triedu auta, nie konkretny model. A ta trieda je vzdy dodrzana, pripadne za nejaky smiesny poplatok ti casto ponuknu upgrade aj priamo na mieste pri preberani auta. Konkretny model zavisi od miesta pozicania - ak je to mala pobocka, tak ta tam moze cakat 1 auto a ides. Ale ak je to nieco velke (napr. letisko), tak tam mozes mat aj 50 aut na vyber. Mozes si ich vsetky preliest a vybrat si podla libosti. A dost sa to rozni aj v ramci triedy - ja som mal na jednom place aj stary x-rocny ford crown victoria, aj novy ford taurus. Ked sa ti po case nebude nieco pacit, nebyva problem prist a vymenit si auto za ine (ja som behom tyzdna menil 2x, az kym som nasiel nieco, co mi sadlo).
Urcite ber plnu poistku a road assistance tiez byva uzitocna. Toll-passy mi na druhej strane neprisli nijak velmi vyhodne, ale zalezi na tom, ze kde a kolko budes jazdit. Dobre si pozri, ze ako mas potom vratit auto, ci plna or prazdna nadrz. Inac plati, ze americke firmy su velmi ustretove a za kazdu cenu sa snazia, aby si bol spokojny, takze veeeeela veci sa da ukecat a vyjednat priamo na mieste. Este si pozri, ci tam mas unlimited miles alebo nejaky limit a ber podla uvazenia, kolko najazdis.

Ja som cez zimu bral na mesiac triedu "dodge charger or similar" (nakoniec to bol Ford crown victoria, po 2 dnoch zmeneny na Ford Taurus) a s plnym poistenim a detskou sedackou to vyslo na 650EUR.

Jo, a mas uz nad 25? Plati sa extra poistenie pre mladsich.

-- 6. 11. 2012 15:02 --

Vencos píše:Díky! Mě zajímalo třeba právě to,jestli když mi dají klíčky od Hyundaie a já je po nich mrsknu,že chci Chevy, jestli to nebude problém.

Četl jsem někde taky báječný fígl, a to půjčit si compact "ve špičce", kdy malá auta už jsou rozpůjčovaná a tak člověk dostane větší,páč jiné nemají, to někdo nezkoušel?

Případně opět, půjčit si copmact nebo midsize s tím,že na přepážce nabídnou upgrade na větší a za levnnějc?

Ale s tím se předpokládám nedá kalkulovat...

Ak maju na place aj H, aj chevy, nie je problem...splnia ti, co ti na ociach budu vidiet. Pripadne ti povedia, ze zober H a zajtra dojdi vymenit za CH. Tie dalsie "vychytavky" su sice fajn, ale kalkulovat sa s tym neda. A najma nie, ked tam ides prvykrat a budes na vsetko cumiet ako liska do flasky.
Duri13
Inventář

Odeslat příspěvekod Jelass 6. 11. 2012 15:24

Chevy x Hyndai, nevím jestli si pomůžeš :D Někdo z garáže se nedávno hádal na galerii kvůli půjčování aut, tak si tady toho třeba všimne.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 6. 11. 2012 16:07

My jsme si kdysi - 2004 - půjčovali auto na Alaska Highway. Chtěli jsme minivan, ale sami nám nabídli zdarma upgrade na SUV Dodge Durango, které bylo jen měsíc staré. A ani nic nenamítali proti tomu, že se s autem nesmí jezdit po nezpevněných cestách (unpaved), což tam většina (tehdá) byla.
Ovšem LDW pojištění jsme využili, píchlá guma, rozbité zadní sklo, vymlácená mlhovka a další skody se sešly.
A až nakonec 20tkm cesty jsme zjistili, že podle manuálu jsme byli zodpovědní za výměnu oleje, což u nového auta bylo po 5ti 10ti a 20ti tkm. Naštěstí na to nepřišli, naopak byli velmi vstřícní.
Protože jsme chtěli zapůjčení déle než na měsíc, nešlo to rezervovat přes internet najednou (max 30dní), ale s tím taky pak na místě nebyl problém. Ručilo se vaiwerem na kreditce (blokli si potřebnou částku). Opravy na místě jsme platili a pak jsme je dostali proplacené připsáním na kreditku zpětně - při odevzdání auta se kroužkuje na obrázku ve formuláři kde všude bylo auto poškozeno.
Jinak auto vyšší kategorie se smí řídit tuším jen od 25ti let výše. Připlácí se za každého povoleného řidiče. Cena je znatelně levnější při zabookování několik měsíců předem. Nás přišel tenkrát nejlevněji tuším Avis. A je to levnější pokud je pobočka vyzvednutí dál od letiště, třeba ve městě v centru. Za vrácení jinde než na místě půjčení je taky nějaký příplatek, ale je to lepší než se vracet zpět.
To je asi tak vše co si pamatuju.
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod Duri13 6. 11. 2012 16:28

Jo, tak ked spominame az tak velmi do minulosti, tak si pamatam, ze v roku 2001, ked sme brali auto, tak viacero pozicovni malo limit, kam az s autom mozes po USA zajst. Brali sme to v Baltimore a "hranica" bola rieka Mississippi. Cize v tom pripade by sme mohli dojst iba po rieku a vratit sa.
Ale to uz bolo fakt davno a odvtedy som sa s tym nestretol.
Duri13
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 6. 11. 2012 16:29

Když mě onehdá chtěla ségra připsat jako druhého řidiče, tam v PC neměla předdefinovanou ČR, tak se ptala, že co je nejblíž a napsala mi, jako že sem z Německa
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod prazav8 3. 12. 2012 08:43

Doporucuji stranky http://www.happytoursusa.com/en

Sice vypadaji trochu podezrele, ale letos jsem je pouzil 3x a vzdy bez problemu. Vytecne ceny, napr. CA 2 tydny Chrysler Voyager 540USD vcetne pojistky a 2 ridice zdarma. Na FL tyden byl dokonce asi jen 200 USD. Pak jsem mel jeste v Chicago area auto asi na tyden za 850? USD. Zalezi na lokaci a casu kdy si auto pujcujes, take zda ti uz bylo 26. 2x jsem tam mel koupeny ojety minivan, Aerostara a pak Voyagera, ted na to rad vzpominam ale zpetne to byl docela risk jezdit se starou slupkou takove dalky :-D kterou navic musis pred odletem prodat. Za ty ceny, za ktere lze pujcit auto nema smysl spekulovat, tedy za predpokladu ze auto nepotrebujes 3,4 mesice ale jen na cestovani.

Ad zkusenosti, jednou jsem dostal misto maleho dodge nejaky Durango :-D a letos me v SF ojebali po priletu, kdyz jsem si od nich nechal naplnit nadrz a auto jsem musel vratit prazdne. Tvrdili ze je to soucast balicku, byl jsem dost unaven abych argumentoval. Benzin vysel drazsi nez na pumpe a byl opruz jet s prazdnou nadrzi na letiste :-D
prazav8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jelass 3. 12. 2012 13:28

yndezit píše:Ovšem LDW pojištění jsme využili, píchlá guma, rozbité zadní sklo, vymlácená mlhovka a další skody se sešly.

Jak se to všechno podařilo? Nějakej vandal nebo jen šutry a takový věci?
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod yndezit 3. 12. 2012 13:54

Jelass píše:Jak se to všechno podařilo? Nějakej vandal nebo jen šutry a takový věci?

Za mlhovku mohl šutr na unpaved road, no a za zbytek naše blbost, ale to by bylo na delší vyprávění. Ve zkratce, při cestě kolem národních parků na jihu jsme jeli kolem Salt Lake, a protože jsem chtěl vědět jak se jezdí po solné pláni, kde se trhají rychlostní rekordy, tak jsme jel až co nejblíž.
Jenže před bílou plání je uschlé bahnité dno, které v místech kde je tmavší, není úplně uschlé, jak jsem zjistil, když jsme zapadli. A už se vlastními silami nevyhrabali. Sice jsme to zkoušeli, ale patrně jsme přitom poškodili pneu, a místňáci když nás tahali čtyřkolkou ven (protože jejich pickup předtím taky zapadl), tak jim prdlo oko tažného, kde měli zaháknutý řetěz v okamžiku největšího záběru. Řetěz odlétl zpátky na střechu našeho auta, nadělal do ní důlky, a vysklil zadní okno.
Nakonec nás dostal ven místní šerif a jeho squad dobrovolníků.
Celkově to ale byl nezapomenutelný zážitek, všichni strašně milí, ani slovo o tom jaká jsme paka a zdržujeme je, a když jsme jim nutili nějaké peníze, tak nechtěli a byli až dojatí.
yndezit
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymní až na IP 15. 2. 2013 21:40

Četl jsem jenom první příspěvek (není čas); přidám jenom moje postřehy a tipy (Hertz 2012 FL):

*jde-li o nějakou menší provozovnu, je velmi vysoká pravděpodobnost, že tam nebudou mít economy car (nezdráhám se říci, že i ve velkých, kor v sezóně). Moc se v kárách nevyznám, ale touto taktikou mně to v US zlepšili u Hertze o dvě třídy na Mazdu 3 z roku 2012 (najeto měla jenom 10k mílí, takže paráda :-) )
*velmi doporučuji googlovat před online objednávkou "discount coupons" apod. Existují různé weby, které shromažďují všechny slevy (=kódy, které se zadávají při objednávce). Já jsem navzdory věku (< 25) nemusel díky tomu platit příplatek za nízký věk.
*Na pobočce se pak ptají, jestli člověk nechce nějaká další pojištění - ideálně je odbýt tím, že máš dobré cestovní pojištění.
*Poměrně velkej poser jsou na dálnicích mýtný brány. Většinou si toho člověk stihne všimnout včas, ale párkrát jsem si toho nevšiml - někde je totiž mají oklikou (Jel jsem po 10 pm z Miami, provoz jak sviň, ale osvětlení dálnice perfektní (kvalitu vozovky ani nebudu zmiňovat) a přesto jsem minul mýtnou bránu; to samé u Chicaga). Pak ti to strhnou z karty, ale dráž. Konkrétně na FL se může vyplatit Sunpass (toll-by-plate, takže neztrácíš čas). Samozřejmě to záleží na tom, jak moc cestuješ. Jinak sama mýta byla levná (1 100 mílí a normálně bych platil, co já vím, 15 usd).
*Platil jsem za 72 hodin 200 usd (nutno podotknout, že ten discount jsem vyčerpal na věku + měl jsem jenom to nejzákladnější pojištění), benál mě stál slabě přes 110 usd na těch 1 100 mílí (dostal jsem se na 40 mpg :lol:)
anonymní až na IP
Kolemjdoucí

Další stránka