Mondeo (2012) Ecoobost 1.6 - vybíjí se baterie

Dodge, Ford, Chrysler, Pontiac...

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 1. 2012 17:25

tam fordem, zpátky vlakem? :hm :)
anonymni

Odeslat příspěvekod killerhammer 23. 1. 2012 18:00

Mr. Murphy píše:že místo HDD na hudbu budu používat flashdisk

Ten HDD môže vybiť batériu len teoreticky.
Ak by som rátal odber HDD (riadne preženiem) 10W pri napätí 12V, tak 60Ah batériu by vybil za cca 72 hodín.
Každopádne, ten USB port by som možno zmeral, či zostáva pod napätím aj po vypnutí motora.
To by znamenalo, že čokoľvek necháš v USB porte po vypnutí motora, bude ti vybíjať batériu.
Aj keď si neviem predstaviť, aké bežné 12V zariadenie, by dokázalo vybiť za noc autobatériu 8-)

Ale ak by si mal pár dní krátkych jázd (nedobiješ batériu) a USB zariadenie v kuse v porte a cez noci odoberalo prúd, tak by to teoreticky mohlo nastať :idea:

S flashdiskom si pomôžeš len v tom, že znížiš ten odber na 1-3W, teda by vybil tú batériu tiež ale za 3-10x dlhší čas.
Naposledy upravil killerhammer dne 23. 1. 2012 18:13, celkově upraveno 2
Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T 2009 TitaniumX 162kW/220k Hypnotic Silver
killerhammer
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 23. 1. 2012 18:07

Tak ono to může být jedno s druhým. Krátké jízdy, kdy je vyhřívání oken v permanenci, USB disk pod proudem....
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 23. 1. 2012 19:37

k tomu vyhřívání: že se to spouští automaticky při nízké teplotě mi potvrdili i u Fordu. Při automatickém spuštění NESVÍTÍ kontrolky na tlačítkách, takže o tom řidič vůbec neví (a ani nepozná, kdy se to vyplo).

Poznal jsem to tak, že jsem nastartoval, měl vypnutý ventilátor a šel mladé pozametat auto. Když jsem přišel za 3 min zpět, v autě byla stále kosa, ale obě okna odmražené....

Jinak třeba to mohl dělat ten centrál, kdo ví.
Fiata nadále mám, potřebuju něčím jezdit, že ;-) (ne vážně, má ho teď mladá....). Jinak ano, kdyby koncern Fiat měl v portfoliu nějaký praktický kombít s turbomotorem, u Fordu by mě nepotkali (nicméně jízdně a motoricky je Mondeo výborné auto, o tom žádná... škoda těch šotků....)
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod killerhammer 23. 1. 2012 19:50

Na tie tlačítka sa spýtaj v servise tiež, prečo nie sú podsvietené, a teda prečo nesvietia, keď vyhrievaš okná. Pozeral som teraz fotky interiéru tvojej generácie Mondea a tie tlačítka vyzerajú byť podsvietené rovnako ako mám ja, len sú umiestnené inde :idea:
Ford Mondeo Wagon MK4 2.5T 2009 TitaniumX 162kW/220k Hypnotic Silver
killerhammer
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 23. 1. 2012 19:53

Ale to podsviceni mohli klidně vyřadit. U koncernu VW jede klima v jistych režimech ale kontrolka nesviti. Např. maximalni ofuk na okna.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 23. 1. 2012 19:56

a ja myslel ze renault je jediny co skryva neco co dela sam...
napriklad klimatizace ktera bezi bez uzivatelovi informace, jen kvuli tomu ze je vlhko...
ale kdyz ji zapnu a pak vypnu manualne tak se vypne, tady to bude asi neco podobneho...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 23. 1. 2012 19:57

Uzivatel je totiz tupoun co mu je lepsi nektere informace ani nesdelovat, natoz ho nechat aby se aktivne vrtal v ovladani sveho auta. :mrgreen:
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 23. 1. 2012 20:04

.... a proto třeba v Mondeu už ani není teploměr chladící směsi (on tam teda je, ale v nějakém menu a při vypnutí vozu jeho zobrazení zase zmizí)... Bože.... (ale kdo by u turbobenzínu řešil nějaké zahřátí motoru, že?). Naopak je tam indikátor řazení, který vypnout nejde (prodejce na můj dotaz o deaktivaci:"to jste první, kdo si všiml že to tam je a chce to vypnout. 99% uživatelů si nikdy nevšimne, že jim to něco napovídá")

Jinak ty tlačítka vyhřívání skel mi normálně svítí, když si je sám zapnu. Nesvítí pouze tehdy, když si je auto zapne samo....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heini 23. 1. 2012 20:24

To je teda blbárna, jsem rád, že mně auto nekecá, dokonce mám i teploměr chladicí kapaliny :-)
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem.

Umění žít spočívá v tom umět se včas rozhodnout, na co se dřív *****.
Heini
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 23. 1. 2012 20:25

a indikátor, kdy si dát přestávku na kafe... ten máš? A kytičky eko-jízdy vybarvovat umíš? Já jo.... (OMG)
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 23. 1. 2012 20:27

To má fakt Mondeo ekokytičky? :oboze
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 23. 1. 2012 20:35

Tak Mondeo je skvěli vuz ale jiste drobnosti nema podle mě nejen na středni třidu dotažene. Třeba klasicka antena nebo trysky ostřikovaču na kapotě....jsou to detily ale škoda jich.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spitfireIX 23. 1. 2012 20:40

miromen4 píše:Třeba klasicka antena nebo trysky ostřikovaču na kapotě....


A čemu to vadí?
spitfireIX
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr. Murphy 23. 1. 2012 20:45

Eko-kytičky v sub-menu fakt mám....
Trysky a anténu neřeším.... Ano, jsou na kapotě, ale nenapadlo by mě se tím zabývat... Ani nevím, jestli je tam má i Bravo....
Mr. Murphy
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků