Ceska posta=zmetci!!!

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod speleo 3. 6. 2008 14:00

ace2 píše:hmm já do své domovní schránky ani nechodím, protože se držím názoru, že kdyby to bylo duležité tak mi to přijde emailem.

ace2 píše:Poštou posílat dokumenty poštou může dnes fakt už jen hov.ado, s prominutím. Drahé, pomalé, rizikové že to vůbec nepřijde, neefektivní a neekologický abych byl IN. Dnes v době kdy stačí udělat click..

Máš v této oblasti velmi zajímavé názory a skoro bych řekl, že jsi značně naivní a počítačově negramotný, byť opak je pravdou.

CHiP píše:Taky to mám radši na papíře. A když někomu posílám důležitý dokument, tak jedině s dodejkou aby se nemohl vykrucovat že mu nic nedošlo ... jen s tím vracením dodejek je to už slabší :roll:

Přesně tak. Jediná doručenka obstojí jako případný důkaz o snaze něco doručit adresátovi (kupříkladu výpověď, fakturu, atp.), na nějaký maily s.e.r.e pes. Mail smažu, účet zrušim a už nikdo nikdy nedokáže že byla moje, že jsem si jí vybíral atd.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Kibitz 3. 6. 2008 14:20

Porad nevim jestli to musim balit balicim papirem nebo muzu donest barevnou krabici se stitkem :-)
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Petr Kuchařík 3. 6. 2008 14:24

Můžeš podat i krabici se štítkem, ale ať to není nějakej prcek a je vidět... Navíc bych asi přelepil hrany štítkama s podpisem
Petr Kuchařík
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod CHiP 3. 6. 2008 14:33

Kibitz píše:Porad nevim jestli to musim balit balicim papirem nebo muzu donest barevnou krabici se stitkem :-)

Na krabici nalep štítek a nic nebal. Dobrý je ještě hrany kde se to otvírá přelepit nějakou páskou O:-)
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009

Odeslat příspěvekod Kibitz 3. 6. 2008 14:53

thx :-)
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Lukasoj 3. 6. 2008 14:53

speleo: i prd. ace má v něčem pravdu. Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše? Poštačka v 90% času chodí, kdy všichni pracují a díky tomu, musím jít večer na poštu a strávit tam půl hodiny čekáním a rozčilování se, nadáváním abych v konečném důsledku zjistil, že sem tam šel zbytečně.

Proč to neudělat tak, že přijde e-mail a po zadání nějakého kodu a certifikátu se zobrazí naskenovaný obsah dopisu? Myslim si, že by to bylo mnohem jednodušší a efektivnější, jak pro uživatele tak pro pošťáky.
Lukasoj
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod *Victor* 3. 6. 2008 14:56

Jde hlavně o to, jak bytelná je ta krabice. Aby nedocestoval jenom děravý obal.
Fabbrica Italiana Automobili Torino
*Victor*
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod CHiP 3. 6. 2008 14:57

LukasKoudak píše:speleo: i prd. ace má v něčem pravdu. Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše? Poštačka v 90% času chodí, kdy všichni pracují a díky tomu, musím jít večer na poštu a strávit tam půl hodiny čekáním a rozčilování se, nadáváním abych v konečném důsledku zjistil, že sem tam šel zbytečně.

Tady se musím pošty zastat. Dělala průzkum a realita je taková, že dopoledne toho doručí víc než odpoledne ;-)
CHiP
Autobusák roku 2009

Odeslat příspěvekod Lukasoj 3. 6. 2008 15:01

Ale díky tomu, že poštačka to dává věci, které jsou do osobních rukou rodinným příslušníkům pokud jsou doma. ;-)
Lukasoj
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod Oops! 3. 6. 2008 15:13

Předevčírem zvonil soused, dal tatíkovi balíček do ruky a zmizel. Čumím na balíček jak puk, protože to byla navigace, kterou jsem objednával přes inet a platil převodem. Ještěže mám poctivého souseda (navíc ho znám jen odvidění), takle to mohl zapřít, že nic nepřevzal a nechat si navi za 5tis.Nechápu jak to že to pošťák dal sousedovi ..vždyť by to měl zkontrolovat podle mojí občanky a nechat si to podepsat ...
Oops!
Stříbrný avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod CHiP 3. 6. 2008 15:20

Oops!: Kdepak :pozor Pošta je povinna pokud se to nepodaří doručit adresátovi zkusit ještě souseda. Někde to tak dělají, někde vůbec někde jenom když je o to třeba adresát požádá. Každopádně pošta se zachovala správně, odesílatel je trubka a měl to poslal pouze do vlastních rukou adresáta :-P
CHiP
Autobusák roku 2009

Odeslat příspěvekod Lukasoj 3. 6. 2008 15:21

CHiP: hmmm, zajímavé že když už sem doma já nebo segra, tak poštačka nám dává věci, které jsou do vlastních rukou rodičů :hm
Lukasoj
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod *Victor* 3. 6. 2008 15:25

Zajímavé je, že i když jsme doma celá rodina a zvonek nám funguje, najdem vždycky ve schránce lísteček "adresát nezastižen".
*Victor*
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod CHiP 3. 6. 2008 15:27

LukasKoudak: Je to o domluvě. Můžeš si na ní stěžovat a ročiče pak můžou chodit pro dopisy na poštu :-P

*Victor*: Stěžuj si, nic jiného nepomůže ...
CHiP
Autobusák roku 2009

Odeslat příspěvekod *Victor* 3. 6. 2008 16:43

To už jsem zkoušel asi 5x a nic se nezměnilo. Prostě se jim s tím nechce tahat, tak vezme do tašky lístečky a vypisuje. Jednou si na něho u schránky počkám... :grr:
*Victor*
Pozorovatel

Předchozí stránkaDalší stránka