Ceska posta=zmetci!!!

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Fido+ 3. 6. 2008 17:47

Nedelam si iluze o zadne prepravni sluzbe vcetne posty. At je to posta, PPL, DPD, DHL, Toptrans, FedEx .. nebo kdokoliv jiny, jsou schopni rozbit i uplne nerozbitne veci.
Co se tyce spolehlivosti dorucovani, uz nekolikrat se mi stalo, ze u posty se zasilka vratila odesilateli s udajem "na uvedene adrese neznamy". Tohle fakt nechapu. Barak oznaceny, schranky oznacene, jmena na zvoncich ... O tom, ze se casto neobtezuji s oznamenim ani nemluve. Ze mi na poste zasilky zapiraji i kdyz podle sledovani vim, ze na poste lezi uz nekolik dni taky snad ani netreba mluvit. PPL je v tomhle smeru asi nejspolehlivejsi. Vzdy zavolaji a dojedou vzdycky priblizne v tu dobu, kdy slibi. DPD nevola i kdyz telefon na zasilce uvedeny ma. Oznameni resi taky podivne. Nalepi ho proste nekam na barak. Ne na vchodove dvere ale treba na dvere hospody o nekolik vchodu dal nebo na telefonni budku kus od baraku.
Fido+
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CHiP 3. 6. 2008 21:00

Fido+ píše:PPL je v tomhle smeru asi nejspolehlivejsi. Vzdy zavolaji a dojedou vzdycky priblizne v tu dobu, kdy slibi.

A nebo Ti to doručí i jinam kde zrovna budeš, což je fajn 8-)
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viktorr 3. 6. 2008 21:12

*Victor* píše:Zajímavé je, že i když jsme doma celá rodina a zvonek nám funguje, najdem vždycky ve schránce lísteček "adresát nezastižen".

to je naprosto standartni:-D ted premyslim zda nejsi nejake me druhe ja.-D
viktorr
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 4. 6. 2008 07:54

LukasKoudak píše:speleo: i prd. ace má v něčem pravdu. Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše? Poštačka v 90% času chodí, kdy všichni pracují a díky tomu, musím jít večer na poštu a strávit tam půl hodiny čekáním a rozčilování se, nadáváním abych v konečném důsledku zjistil, že sem tam šel zbytečně.

Proč to neudělat tak, že přijde e-mail a po zadání nějakého kodu a certifikátu se zobrazí naskenovaný obsah dopisu? Myslim si, že by to bylo mnohem jednodušší a efektivnější, jak pro uživatele tak pro pošťáky.


Já poštu nenávidím stejně jako vy, ale jde mi spíš o princip doručení zásilky zamýšlenému adresátovi (institut doručení) a nikoliv o formu. U e-mailu můžeš mít klidně deset adres denně, kdežto úřední trvalé bydliště jedno a třeba soudní obsílky se považují za doručené i při nevyzvednutí. To by u e-mailu odpadlo.
Skenování obsahu dopisu je nemysl, protože to porušuje princip listovního tajemství a sken obsahu ti může udělat adresát (když si ho vyžádáš třeba), na to nemusí sloužit pošta.
Vhazování lístečků i když je dotyčný doma se nám děje taky, pruda neskutečná, střílet, kopat do zadnice, mlátit kladívkem přes ruce málo.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 9. 6. 2008 21:22

*Victor* píše:Zajímavé je, že i když jsme doma celá rodina a zvonek nám funguje, najdem vždycky ve schránce lísteček "adresát nezastižen".
Mě se to stávalo taky. Zavolal jsem na číslo který mi dali na poště, nahlásil svou adresu a ženská mi děsně děkovala, že je ráda, že volám, že není schopná ověřit, jak svojí práci dělat doručovatelky kvalitně a že to s ní bude řešit. A od tý doby se mi to nestalo.

Ad. sousedi. No, mě se to stává taky a jsem rád, lepší to mít u sousedky než muset jít druhej den na poštu. A domluvil jsem si, aby mi balíky nechávali na poště kterou mám kus od školy, takže se tam stavím cestou na autobus a je to pro mě výhodnější než chodit na tu, kam oficiálně spadám.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 9. 6. 2008 22:10

nejlepší bylo minulej týden DHL....

objednávám ve uterý... ve středu to chlápek posílá z Hong Kongu a v pátek dopoledne mi volá frajer z dodávky kam mi to má hodit :D Neskutečný.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Předseda 9. 6. 2008 22:11

si objedával sazenice papoušku?! :D
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 9. 6. 2008 22:14

ne nějaké veselé sypání do nosánku na kšeft :D
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Předseda 9. 6. 2008 22:15

pecka.. uděláme dýl? :D
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 9. 6. 2008 22:17

kolik dáš, je to 92% matroš, takže to půjde zředit a ještě vyděláš, bo ty smažky jsou stejně schopný vysát i omítku.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Předseda 9. 6. 2008 22:19

Tak co bys říkal 1250kč za gram? aneb drogy rulééééz :D :D
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 9. 6. 2008 22:32

no ty vole... se platí takové peníze za drogy jo ? :D no že jsem v Chorvatsku nevzal do Cessny 50kg pytel sypání, jistě by mi ho na bálkáně někdo rád prodal :D

No ne z HKG jsem objednával nějakou speciální elektroniku.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 30. 12. 2008 19:48

Tak se s vámi musím podělit o majstrštyk z dílny PPL.
Zahraniční odesílatel mi odeslal zásilku, 23. 12. se mi ozvali z PPL, že mi ji nemohou doručit, protože adresa neexistuje (ignorovali PSČ na zásilce a přiřadili si vlastní, asi se jim to moje nelíbilo), tak jsem jim poslal svou adresu znovu a za pár hodin mi volali z depa, že už to do Štědrého dne nestihnou, tak si pro ni mám skočit do depa (cca 50 km). Já s tím nesouhlasil, tak nabídli doručení 29. 12., což nevyhovovalo mě, tak jsme se dohodli na 30. 12. Ovšem také nic, tak jsem jim psal a dozvěděl jsem se, že řidič to bohužel nestihnul, doručí mi ji prý 5. ledna. O tom, že jsou to kreténi se tu zmiňovat nebudu, to je vám všem z předešlého jasné
anonymni

Odeslat příspěvekod vantage 30. 12. 2008 20:14

ace2 píše:viktorr: Tak zrovna vysoká škola by měla být IN a posílat to jako RSS Feed rovnou do emailu :D

To už něco o té vysoké škole vypovídá. Kdyby mi vysoká škola poslala něco papírovou poštou, tak bych jim slušně odpověděl, že děkuji, ale ty statisíce co se dnes jistě platí za vzdělání uvidí jiný vzdělávací institut - institut modernější. Třeba by se pak někdo probral.

Poštou posílat dokumenty poštou může dnes fakt už jen hov.ado, s prominutím. Drahé, pomalé, rizikové že to vůbec nepřijde, neefektivní a neekologický abych byl IN. Dnes v době kdy stačí udělat click..


Tady se to zas hemží odborníky :-)

Ano, je moderní komunikovat elektronicky, ale zrovna email není ta optimální volba. Je to služba "bez záruky" a navíc nešifrovaná, takže posílat cokoliv důležitého mailem je o o třídu horší než použít šnečí poštu...
Chlap, kterej umře s největším množstvím hraček, vyhrává...
vantage
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Slawall 30. 12. 2008 20:56

Jersey II. píše:Mně stačilo, když jsem minulý týden viděl, jak pošťák zacházel s balíkama. Vlezl do auta, tři krabice doslova odkopl, dvě hodil z jedné strany na druhou, jedna mu vypadla z auta, než nalezl tu, co potřeboval. Iluze o ČP si nedělám již dlouho.



Úplně se k věcem chovají v obchodech, jako např. Alfacomp, takže si objednáš monitor z e-shopu a než ti dojde, tak s ním někdo cca 10x práskne o zem.

CHiP píše:
Fido+ píše:PPL je v tomhle smeru asi nejspolehlivejsi. Vzdy zavolaji a dojedou vzdycky priblizne v tu dobu, kdy slibi.

A nebo Ti to doručí i jinam kde zrovna budeš, což je fajn 8-)


To dělá i Transexpres, určitě to dělají i jinde...
Slawall
Vošický lover
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků