Ceska posta=zmetci!!!

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod viktorr 16. 3. 2008 20:01

ale pokud se prevazeji veci,ktere uz jsou vazne drahe v radech milionu a vezou se treba na letiste a potom na lod atd...tak ty uz nemaji nalepku krehke nybrz maji takovou vychytavku,ktera zaruci nebone zaruci ale informuje zakaznika o tom zda vec treba necestovala vzhuru nohama...je tam takovy nalepovaci okynku s takovym gelem,kterej se prelije pokud se naklad prevrati a ve smlouve s dopravce je toto nejakym zpusobem zohledneno a kdesi cosi...jsou prepravni firmy i solidni,ale nechaji si za to patricne zaplatit..vsechny se k tomu nechovaji jako ty masokombinaty ppl,ceska posta atd,...
viktorr
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 16. 3. 2008 20:04

ja kdyz obcas vidim, jak zachazi treba ceska GLS se zbozim tisicovych hodnot - parfemy, coz je jim samozrejme vsem znamo a maji to radne oznaceno, tak me jima hruza :-/
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CEO 16. 3. 2008 20:32

viktorr píše:ale pokud se prevazeji veci,ktere uz jsou vazne drahe v radech milionu a vezou se treba na letiste a potom na lod atd...tak ty uz nemaji nalepku krehke nybrz maji takovou vychytavku,ktera zaruci nebone zaruci ale informuje zakaznika o tom zda vec treba necestovala vzhuru nohama...je tam takovy nalepovaci okynku s takovym gelem,kterej se prelije pokud se naklad prevrati a ve smlouve s dopravce je toto nejakym zpusobem zohledneno a kdesi cosi...jsou prepravni firmy i solidni,ale nechaji si za to patricne zaplatit..vsechny se k tomu nechovaji jako ty masokombinaty ppl,ceska posta atd,...



u lodí se většinou dává tzv. bill of ladding, neboli námořní konosament a kapitán lodi prostřednictvím pověřené osoby na něj potvrzuje stav převzaté věci. Ty gely mu pomáhají.

Sranda je, když už na BL-ku je vyznačeno nesprávné zacházení (a stejně je přijato na loď) ... to pak zboží pluje přes oceán a přitom už kupující má obyčejně kopii BL a už dávno psal prodávajícímu, ať si to strčí za klobouk :mrgreen:
CEO

Odeslat příspěvekod kefish 16. 3. 2008 22:04

Ja si nedavno nechal posilat dva baliky, jeden odesel 20. a druhy 21. prosince. Dlouho se nic nedelo, tak 2. ledna uz mi to nedalo, a sel jsem se zeptat na postu - nic. 3. ledna jsem na poste dostal prvni balik, podle zaznamu tam lezel od 27. prosince. 4. ledna jsem dostal i druhy balik, ktery tam opet lezel od 27. prosince. 8. ledna mi dosla upominka, at si jeden z tech baliku vyzvednu.

Ceska posta neni nic jinyho nez banda debilu. Stve me taky to, ze kdyz si tam jdu pro nejaky balik, tak ackoli posta zavira v 6, tak uz od pul pate tam suruje uklizecka, takze diky zvirenemu prachu je tam nedychatelno, prochazka v blaticku, ktere tam ta osoba vytvori, je taky velmi prijemna.

CP nebrat.
Jsem podpisový virus. Prosím, zkopírujte si mě, abych se mohl rozšířit.
kefish
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 17. 3. 2008 21:29

Me naopak CP velice prijemne prekvapila, kdyz mi privezla balik v nedeli odpoledne, kdy druhy den (pondeli) byl Stedry den :o

Jedinej problem, kterej jsem u nas zaznamenal je to, ze baby nekdy automaticky hazej oznameni o ulozeni zasilky i kdyz doma nekdo je... Ale neni to pravidlem. A jednou se mi stalo, ze nehodili ani to oznameni a ja jako debil volal manikovi z Aukra, co ze je s tim balikem.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod btw 17. 3. 2008 22:39

lu.kas píše:Jedinej problem, kterej jsem u nas zaznamenal je to, ze baby nekdy automaticky hazej oznameni o ulozeni zasilky i kdyz doma nekdo je...


Tohle přesně já potřebuju, pošťačka u nás chodí ráno a to já ještě spím a zbytečně mě ruší, tak s ní jsem domluvený ať mi rovnou píše oznámení :D 8) No jenže když nese něco i pro jiné tak zvoní jak na lesy tak mě stejně vzbudí :?
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CEO 17. 3. 2008 22:46

lu.kas píše: A jednou se mi stalo, ze nehodili ani to oznameni a ja jako debil volal manikovi z Aukra, co ze je s tim balikem.


hehe tak to mě se balík vrátil odesílateli. to bylo zlé krve.. :mrgreen: Slečna měla trochu nervy :nenapadne
CEO

Odeslat příspěvekod CHiP 18. 3. 2008 07:33

lu.kas píše:Me naopak CP velice prijemne prekvapila, kdyz mi privezla balik v nedeli odpoledne, kdy druhy den (pondeli) byl Stedry den :o

Jedinej problem, kterej jsem u nas zaznamenal je to, ze baby nekdy automaticky hazej oznameni o ulozeni zasilky i kdyz doma nekdo je... Ale neni to pravidlem. A jednou se mi stalo, ze nehodili ani to oznameni a ja jako debil volal manikovi z Aukra, co ze je s tim balikem.


S tím že pošta doručila balíky i o víkendu mě mile překvapila, taky mi jeden balíček poslali v pátek a tuším že v sobotu mi ho pošta doručila :lol:

To že někteří píšou rovnou oznámenky aniž by se dopis/balík pokusili doručit už je chybou jednotlivce ... ale u balíků by to teď mělo být lepší, protože řidič dostává odměnu za každý doručený balík :)
S autobusem ujeto 300tis. km bez zaviněné nehody 8)
CHiP
Autobusák roku 2009
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lu.kas 19. 3. 2008 09:34

btw: Oficialne se to da udelat tak, ze na poste podas nakou zadost na papire, neco ve stylu ze ti to maj rovnou nechavat na poste.

Ja si treba zaridil, aby mi baliky nechavali na poste ktera je vedle skoly, mam to tam pohodlnejsi.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 3. 6. 2008 12:32

Kdyz chci poslat nejaky balik beznych rozmeru (25x20x15) musi to byt zabaleny v nejakym papiru nebo na to staci nalepit bile stitek a na ten napsat adresu?
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 3. 6. 2008 12:34

Pokud budeš posílat něco, co má velkou cenu, tak se vyplatí to dát do obalu...
ono když každý na poště vidí, co má ted v ruce a ví, co se mu hodí, tak není těžké odvodit, jak by dotyčný balík mohl dopadnout :-|
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 3. 6. 2008 12:47

To nevadi...necham to pojistit na vic, nez co za to dostanu... :-D Ale porad nevim jestli to musim balit :-)
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HondaMan 3. 6. 2008 12:49

Tak musí to být balíček... pokud už to máš v obalu, tak je to OK :-)
"He who sacrifices freedom for security deserves neither." Benjamin Franklin
HondaMan
Řezník Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 3. 6. 2008 12:52

No v obalu, v obalu ano..v krabici v ktere to bylo koupeny, takze takova s obrazkama no. Zatim jsem totiz vzdycky vsechno balil do bileho baliciho papiru, ale jestli to neni nutny...
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod *Victor* 3. 6. 2008 12:52

U České pošty platí, že i obal se musí dobře zabalit, jinak je to zoufalé (odřené, poškrábané, místy děravé). A vevnitř dobře vypolstrovat, nic se nesmí v balíku volně pohybovat. Jak s tím hážou a perou o zem, vycestovalo mi ponorné čerpadlo z krabice ven. :-/
Fabbrica Italiana Automobili Torino
*Victor*
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků