mbank - zkušenosti

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod btw 12. 3. 2008 22:12

Přesně tak, malé peníze dělají velké peníze :lol: 8)
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 12. 3. 2008 22:28

btw: No ono za rok to máš třeba boty vid :) Se na to prostě koukám takhle :) jako jasný že boty nebudou, protože bych si musel každej mesíc dát stovku do kasičky, ale... :) Vubec sem začla bejt nějakej šetřivej poslední dobou... :( Dokonce i do práce jezdim sockou, protože mi příde zbytečný dávat trojku mesíčně za benál atd.. no, začal mi rust zub moudrosti tak to má asi nějaké dopady :)
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod btw 12. 3. 2008 22:49

Tak já to myslel v dobrém :) já k mBank přešel také z důvodu nulových poplatků a to co nabízí mi stačí. Ještě kdyby tak nabídla investiční nástroje a bylo by to komplet :)) ono obecně já v poslední době udělal také takovou malou reformu soukromých financí a když to sečtu třeba za rok, tak budu mít pod stromečkem pořádný balík :D
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salam01 13. 3. 2008 13:26

Taky jsem si otevřel u mBank účet, převedl jsem si tam posílání výplaty a až budou mít inkaso, tak KB ruším.
U KB platím měsíčně cca 100 za vedení účtu, 150 za položky a jiné blbosti (za oznámení SMS o platbě kartou si počítají 2,50 :o), pak ročně 700 za platební kartu a 350 za kreditní. Když jsem minulý měsíc posílal zálohu 100€ na dovolenou do HR, tak si moje KB vzala dalších 20€ jako poplatek za převod.
Mimo jiné - minulý týden mě bohužel okradli a KB si za každou z karet, které u nich mám, naúčtovala 2000 Kč za stoplistaci. mBank to má - jako většinu dalších věcí - zdarma.

Fakt nevidím jediný rozumný důvod, proč bych měl ročně KB strkat skoro 5000 Kč za vedení účtu a základní bankovní operace, když to samé můžu mít u mBank zdarma.

Edit: protože jsem v mBank nastavil pár trvaláků s první platbou dřív, než jsem tam poslal peníze, platby se neprovedly. To je celkem normální. Naprostá bomba ale je (tedy alespoň ve srovnání s KB, nevím jak to je jinde), že se mi v IB objevilo tohle:
Typ zprávy: Zamítnutý převod
Příčina: Nejsou dostatečné prostředky; operace nebyla provedena
... detaily platby ...
Voby: Zpět | Provést znovu | Odstranit zprávu
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Obecní blb
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 13. 3. 2008 19:40

Tak jsem dneska zalozil ucet u FIO...je to ok a dohromady s mBank to vyda za jeden kompletni ucet, ale zadara :D

No a starej ucet je zrusene :) Ale byl to boj :D Nejdriv pomlouvala baba mBanku, ze ma jenom 2 pobocky a zadny bankomaty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ze chteji jenom nalakat klienty, ze pry cim si jako myslim ze vydelavaji, kdyz nemaji zadny poplatky.... :oboze :oboze A nakonec me dostalo, ze k penezum se dostanu az za 45dnu od zruseni uctu...curaci :roll:
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod btw 13. 3. 2008 20:10

Hele Fio + mBank ti chválím, proč nevyužít služeb které jsou zadarmo :D

ad 45 dnů: nevím jestli je to standard u všech bank, ale většinou je tahle lhůta kvůli platební kartě. Proč jsi si napřed nepřevedl peníze, nenechal jen potřebný minimální zústatek a pak nezrušil účet? :hm To jsi nevěděl, nebo tě nikdo neupozornil?
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loop 13. 3. 2008 20:39

ještě si nech udělat zadarmo kreditku Citibank
loop
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 13. 3. 2008 20:57

loop píše:ještě si nech udělat zadarmo kreditku Citibanka/quote]


To "zadarmo" je hodně relativní pozor2 a mínusů má Citibank víc než dost a rozhodně to není bůhvíjak úžasný produkt. Vlastní zkušenost za posledních cca. 18 měsíců. :(
To co popisoval že platí u KB za dardy za běžný účet je fakt zbytečně moc. Ale "jít pryč" neznamená že by si kreditku u KB nemohl nechat.
Naposledy upravil Magistr Kelly dne 13. 3. 2008 21:01, celkově upraveno 1
Magistr Kelly
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod btw 13. 3. 2008 21:01

Citi má hodně striktní podmínky, to je fakt :) ale pokud je s nimi člověk patřičně obeznámen, tak není co řešit :)
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 13. 3. 2008 21:09

Magistr Kelly: Pokud člověk není lopata a hlídá si to, nezaplatí ani korunu. Samozřejmě, že Citi žije z toho, že většina lidí lopaty jsou :)
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 13. 3. 2008 21:10

btw píše:Citi má hodně striktní podmínky, to je fakt :) ale pokud je s nimi člověk patřičně obeznámen, tak není co řešit :)>/quote]


Spíš jde o to, že pokud jde vše hladce tak je dobrá asi každá druhá kreditka, ale zrno od plev se začne dělit pokud máš problém a něco potřebuješ. Zákaznický servis Citi je hrůza, nekompetentní, neochotný.
Mně např. kámoš poslal platbu na kreditku za něco co jsem kupoval svojí kartou pro nás oba (letenky pro společnou dovolenou dvou párů), platba se nespárovala přestože údaje byly správné a platba odeslána včas. Hned mi napálili úrok asi 450,- za údajný nedoplatek 4700. Reklamace marná.
Zabezpečení online plateb nulové. Nedokážu si představit s jakou bych se potázal pokud by např. někdo moji kartu zneužil.
Magistr Kelly
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Kibitz 13. 3. 2008 21:20

btw píše:Hele Fio + mBank ti chválím, proč nevyužít služeb které jsou zadarmo :D

ad 45 dnů: nevím jestli je to standard u všech bank, ale většinou je tahle lhůta kvůli platební kartě. Proč jsi si napřed nepřevedl peníze, nenechal jen potřebný minimální zústatek a pak nezrušil účet? :hm To jsi nevěděl, nebo tě nikdo neupozornil?
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod btw 13. 3. 2008 21:53

Magistr Kelly - je fakt, že s CITI jsem zatím nic neřešil (asi tak jako s UPC, jejich služeb využívám, ale prý se dovolat je hrůza).
Kibitz - No tak příště budeš vědět, no :D
Употреблю ваш алкоголь, недорого.
btw
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Spectral 14. 3. 2008 01:32

Já jsem u FIO DZ od loňského léta a žádný problém. Když spustila mBank, tak jsem to porovnával a stále mi vychází jako vítěz FIO. Z bankomatu vybírám 3x do roka, to těch 6 Kč zkousnu a jinak poboček Fia je násobně více než mBank a vkládat nebo vybírat peníze se tam dá úplně normálně (narozdíl od mBank, která je v tom retardovaná).

Internetové bankovnictví má Fio taky ok, pasivní prohlížení login + heslo, autorizace pokynu přes certifikát chráněný dalším heslem. Možnosti i-bankingu slušné.

Ad kampelička: Díky směrnici EU už máme několik let právní úpravu, která fakticky znamená zcela stejnou bezpečnost uložených peněz, jako v bance. Nad kampeličkami dohlíží ČNB stejně jako nad bankami, všechny vklady jsou pojištěny stejně jako v bankách. Není co řešit.

Spořící účet jako mBank má Fio taky, jmenuje se to FIO konto (3,1 % p.a.), výhodou je, že peníze lze kdykoliv během vteřiny převést na váš běžný účet (nebo zpět) a odtud s nimi můžete ihned libovolně disponovat (žádné výpovědní lhůty, žádná zdržení atd.)

kibitz: A proč si necháváš i mBank? Nevidím smysl (pokud nejde o rozdíl v úročení 3,1 vs 3,5 %).
Spectral
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kibitz 14. 3. 2008 01:54

Spectral: no to mas nekolik veci....vybery z bankomatu zdarma(3 u nas a hlavne uplne zdarma v zahranici! to je luxus), pak to vyssi uroceni je taky plus, dale platby kartou pres net (to bych u FIO musel mit placenou kartu, ne tu zdarma...)

Hodi se proste oboje...a kdyz je to zdarma :)


Jinak, prave prochazim moznosti IB a oproti mBank jsou tak o milion procent vpredu. To ani nesnese srovnani.
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků