mbank - zkušenosti

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Moucha 15. 1. 2020 11:28

žulda to si asi musí každý zvážit sám, nejsou tam pojištěný vklady, čili kdyby to někdo zavřel, asi není dovolání.
Já tam součtem držím okolo těch 100tis +-, někdy tam mám součtem ale klidně i čtvrt mega než to protočím a odešlu.
Účet mi neblokli nikdy, používám ho i na placení už tady, nejen v zahraničí
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žulda 15. 1. 2020 12:23

Takže tam máš jen akcie, co točíš? Nic na dlouhodobé držení?
Žulda
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 15. 1. 2020 14:09

jj pár akcií co kupuju když to klesne tak koupím atd. Dlouhodobý mám ve FIO i když teď AMD i v Revolutu držím dýl :D
jinak přes to točím eura do korun a platím na různých shopech v zahraničí a jak sem řekl, teď už s apple pay platím i u nás a hodně využívám s kámošema sdílené účty atd.
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 15. 1. 2020 14:16

Nekupujes tam akcie, ale tak to je ti zjevně jedno
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 15. 1. 2020 14:41

já vím, že ne. Jak jsem říkal, na hraní je to dobré i když s riskem. Ale pokud si chce někdo koupit třeba za 50tis něco a zaplatí 10$ poplatek za nákup a 10 za prodej + ho FIO ojebe na kurzu při směně CZK do USD (pokud to nesmění jinak) čili je hned třeba nákupem a prodejm člověk na 47tis tak se tam jen tak krátkodobě do plusu moc nedostane oproti Revolutu kde koupím za 50tis, a třeba za 2h když to vyleze to prodám za 51tis CZK tak je prostě mám hned, ve FIO pořád v mínusu.
Mluvím z pohledu krátkodobého nákupu, na dluhodobej mám FIO kde mám i drtivou většinu.
Samo i rychlost nákupu a prodeje je v Revolutu tak jak by to mělo být v roce 2020
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 1. 2020 15:01

Moucha píše:Ja jo, na kratkodoby nakupy, treba denni otocky kdyz je cas. Jinak fio, tam je aspon vlastnis, ale jsou tam poplatky za nakup i prodej 10$


Nejsou náhodou akcie z USA koupené ve fio na nějakém sběrném účtu a tedy nejsou vedené přímo na tebe?
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaIIx 15. 1. 2020 18:29

Jak vidíte korunu?
JardaIIx
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Moucha 15. 1. 2020 18:40

klesne, vyleze a tak pořád dokola :D

Jack: to nevím čeče ani, minimálně je to tam pojištěné (dofuám teda :D )
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaIIx 15. 1. 2020 18:54

Takže v létě za 24?
JardaIIx
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 1. 2020 19:02

Moucha: kdybys chtel treba ridit apple, jak bys to udelal? Prijdes na sraz, ukazes v mobilu predpotopni aplikaci fio a tam, ze mas akcie appple?
Ono to nejak jde, ale musi se zadat fio, aby te tam pustili. Z tohi usuzuju, ze ty akcie vlastne nejsou tal uplne tvoje. Ale taky je dost dobre mozny, ze se pletu.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 15. 1. 2020 19:18

já tu jejich app ani nemám, na brokera. Vždy chodím přes prohlížeč.
Jinak se vyplňuje investiční dotazník na začátku, dřív byla pravidla, že kdo neodpověděl tak jak chtěli (nějaká finanční gramotnost), tak tě do brokera nepustili. Dnes si myslím, že už tím proleze snad každý, že se ty podmínky zvolnili, tím, že se dá nakupovat na více místech.
Mám zafixováno, že u FIA jsem vlastník té akcie, 100% českých, ty US a ostatní si nejsem jistý, klidně zjistim
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 15. 1. 2020 19:24

Me je to jedno ;)
Ja jen ze jsi psal, ze u fia je vlastnis. Njc vic. O nic nejde. Nejak to maj poreseny.
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burty s krenem 18. 1. 2020 02:49

Dopoledne poslané penoze z mbank na airbank a dnes nic.
Odpoledne poslány peníze z csob na airbank. Odpoledne tam byly.

Mbank jsou sraci. Nebýt karty svět a lenosti tak už sem to dávno zrušil nejen kvůli tomuto.
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 18. 1. 2020 05:13

Ta karta svet je fakt tak vyhodna? Třeba ve srovnani s Revolut? Ted jsem ji dostal ale ještě podmínky nezkoumal (asi se k tomu ani nedostanu)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 18. 1. 2020 06:29

jo visa+0.2%, revolut ma horsi kurz nez fio
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků