mbank - zkušenosti

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MV_cz 4. 7. 2018 14:53

tak to se vyplatí :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arnie J 4. 7. 2018 15:20

No tak asi zůstanu u raifky :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 4. 7. 2018 15:30

Já teď zažádal u Sberbank, ale potrebuju to hlavně pro autopůjčovnu :hm
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 4. 7. 2018 15:37

na to stačí debetka a biger limito
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 4. 7. 2018 15:54

TomeekHoleek píše:Já teď zažádal u Sberbank, ale potrebuju to hlavně pro autopůjčovnu :hm


Rusky penize...
Jack111
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod srrac 4. 7. 2018 17:38

mfilip píše:
Arnie J píše:Která kreditka je teď nej vlastně?

CEZ karta.

+ 2% z kazdeho nakupu
+ lze vybrat z bankomatu 10 000Kc a zaplatit je v bezurocnem obdobi. Vyber stoji 25Kc u KB, u ostatnich 60Kc
+ lepsi kurz pri platbe v cizi mene nez Citi
+ bez poplatku za vedeni

- lze mit jen 1 kartu. 2 pouze na manzelku a je s tim byrokracie. Nalepky nevedou
- beuzurocne obdobi je jen tusim jen max 45 dni. Vypis chodi kolem 4. a zaplatit je potreba kolem 14 v tom samem mesici. (U Citi mi vypis chodi kolem 11. a zaplatit je potreba kolem 9. pristi mesic)
- mensi uverovy ramec. Zaklad je 30 000Kc. Na zvyseni jsem musel dokazat prijem a zvedli mi jej jen na 40 000Kc, holt jsem zadal v dobe, kdy jsem mel pujcku u Hello a splacim auto, tak to asi brali v potaz
- je potreba byt zakaznikem CEZ - o vratne penize se snizi platba CEZu za energie pri kazdorocnim vyuctovani
- nema ibanking, nelze tedy nastavit jakoukoliv formu inkasa
- s kartou byvaji problemy pri platbach na zahranicnich eShopech. U Aliho se mi to podari tak napotreti, napoctvrte, ale na Booking nebo Airbnb vubec. Tam musim pouzit debetni nebo Citi, stou nejsou problemy.


Jo Citi myslim Raiffesien

- nejde na ní změnit PIN
- nejde s ní platit u samoobslužných čerpacích stanic
srrac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 4. 7. 2018 17:45

Moucha píše:na to stačí debetka a biger limito


Moc se do toho izraelcům nechce :(
TomeekHoleek
VIP Galerie
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 7. 2018 21:03

Moucha píše:na to stačí debetka a biger limito

Tak to tě vyvedu z omylu. Některé autopůčovny (nebo alespoň jejich personál) trvá na kreditce. A navíc pouze embosovaná (takže Hello, EON, Alza a další ne-e). Udělali jsme "tvrdou zkušenost" v Itálii.

Hotely už si poradí s debetkou, ale u těch autopůčoven fakt může být problém.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 7. 2018 21:10

Arnie J píše:Která kreditka je teď nej vlastně?

Definuj "nej".

Nejlepší kurzy při platbě v cizích měnách? Kredity (pouze kreditky na debetky se uplatňuje jiný kurz) Hello bank včetně cobrandu (Alza, EON,...). Navíc některé i vrací 1 % z útraty, max 500 Kč, z Alzy jsou zase možné výběry v zahraničí zdarma (pozor, je ihned úročeno, je dobré kartu "přebít".
Pak kreditky Mastercard (pouze MC, u Visa jsou jiné podmínky) Unicredit - např. Miles and More. Navíc připisuje míle do programu Lufthansy.

Nebo pak jsou dobré programy Erste Premier a ČSOB Premium. U Erste jsou dvě karty (Visa Infinite a MC World Elite) a je možné libovolně zvolit která bude kreditní a která debetní, nebo mohou být obě kreditní nebo obě debetní. Cestovní pojištění na 10 milionů, karta Priority Pass se 4 vstupy, concierge, výběry v zahraničí zdarma (ale blbým kurzem), atd. U ČSOB je Visa debetní a MC kreditní.
Navíc teď má akci na slevu u Eurooilu, zrovna mi přišla reklama:
Sleva 1 Kč/l benzínu nebo nafty u EuroOilu – tankujte na čerpacích stanicích EuroOil a při útratě 1 000–3 000 Kč dostanete při placení svou kreditní Premium Kartou (Mastercard World Elite) slevu 1 Kč/l (při útratě 300–999 Kč a nad 3 000 Kč platí sleva 0,4 Kč/l jako dosud)

Pak jsou kreditky zdarma (nabízí např. Raifka, Moneta, Fio), záleží na tom, co preferuješ.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod srrac 4. 7. 2018 21:28

Eurooil predrazeny, lepsi tankovat u Tank Ono.
srrac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arnie J 5. 7. 2018 09:37

Patrik: Dík, asi preferuju kreditku zdarma, která vrací něco z nákupu. Teď mám Mall (raifku) co vrací 2% z internetových plateb. To mi celkem vyhovuje, ale ***** mě :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 5. 7. 2018 17:48

Dotaz:

U equa jsem mel rodinne cestovni pojisteni na cely mesic za 80kc asi.. je nekde neco podobneho u airbank, kb, rb nebo fio?

Jako u airbank se da pojistit primo v bankovnictvi a treba tyden v hr me vysel na 640kc, potrebuju kvuli slovensku neco stalejsiho, neco jak mela ta equa pripadne tip na celorocni pojistne pro rodinu bez nutnosti znovuotvirat bankovni ucet. Dik
Anonymni

Odeslat příspěvekod Anonymni 5. 7. 2018 18:09

Vyreseno u Fia
Anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 5. 7. 2018 19:08

Ty nemáš pojištění ke kartě?
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Anonymni 5. 7. 2018 19:10

Uz jo
Anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků