holicí strojek - výběr

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 2. 8. 2015 21:23

Kdepak - pokud někdo nezačne vyrábět "fantánovou žiletku" tak zůstanu u elektriky.
Co to je fantánová žiletka ? Můj vynález !
Pomocí prvního elektrického pulzu se vám zježí vousy.
Druhý pulz okamžitě zježené vousy odpálí, takže samovolně odpadnou a navíc nějaký čas nerostou.
Stačí si opláchnout obličej a jste oholení !
PoliceCollector
Nováček

Odeslat příspěvekod Hustoles 4. 8. 2015 14:25

Jednodušší variantou fantánu je letlampa.
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Hustoles 4. 8. 2015 14:26

Jelass píše:Bych mu pral jednu menstruaci.

Nebo defloraci.
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod glider 4. 8. 2015 20:04

double penetration
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod Lukas063 30. 8. 2015 20:42

Je tady toho nejak moc, tak to nebudu procitat a mozna to bude trochu mimo, ale...zastrihavac vlasu, jaky doporucite? Diky!
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod Hustoles 1. 9. 2015 10:46

Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod brasci 1. 9. 2015 10:51

Ja mam tento uz 4 roky a nemam co dodat, spokojnost. Baterka tiez stale drzi.

http://m.heureka.sk/zastrihavace/panasonic-ergc70s503/
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MarkFX 14. 11. 2015 23:24

Jsem se bavil se ženou a na vánoce bych si od ní přál elektrický holící strojek a pré že jo, mám si vybrat.. Tak jsem pročetl celou diskuzi a mám pár dotazů: :-)

1. představoval jsem si něco s cenou kolem 1500 až 2tis, ale co sem to tady četl že všichni mají 7dmičkové a vyšší řady za snad 5tisíc tak se bojím jestli to má cenu takový levný stroj kupovat..

2. Chtěl jsem se zeptat na rozdíl mezi tím systémem Philips - 3 pohyblivé "kolečka" a Braun - rovné břity, co je lepší, pré ten philips moc nezvládá oholit krk?

3. Doted mám ruční Mach3 a moc mě to holení nebaví, nechávám to tak jednou za týden i víc, ale je pravda že mi vousy nějak rychle nerostou a za ten týden nemám jak někdo "kudrnaté" strniště, ale spíš takové jako rovné vousy na hraně tváře a krku, i když mají třeba půl cm.. - Zvládne ty delší vousy bez problémů elektrický strojek?

A jenom poznámka, jak všichni píšete že nikdy elektrický strojek neoholí tak dohladka jako žiletky, tak si právě žiletky moc nechválím, zůstávají mikro vousy, i okem viditelné jako tečky a když si přejedu rukou tak je to prostě takový šmirgl a proto se si řikal, že elektrický strojek tohle oholí dokonale do měkka ale z přečtené diskuze už takový dojem nemám.. Jak to tedy je? :nenapadne
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Jelass 15. 11. 2015 03:22

Resil jsem to same, holim se 2 - 3 tydne. Dospel jsem k nazoru, ze za danou cenu stoji holeni za nic a casove to je +- stejne. Taky pouzivam Mach3 ( ale Turbo, doporzcuji ) a koupil jsem si nove ziletky.

Prijde mi to jako s tv pod 15kkc, vzdy to bude o kompromisech. Tady bych videl hranici ca 4kkc.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod mfilip 15. 11. 2015 07:29

Otci jsem koupil planzetovy Braun 5 a sam mam Remington s temi rotacnimi kolecky. Opakvoane jsem to zkousel, ale stejne opakovane se nakonec vratil k rucnimu holicimu strojku ...
+ rychlost holeni
+ bezbolestnost
+ zadny problem s pokozkou

Planetovy Braun 5 proti Remingtomu s rotacnimi brity
+ pocitove lepsi oholeni
+ pocitove to lepe snasi pokozka
+/- rychlost oholeni stejna

S elektrickymi se musim opakovane holit na mistech, to zrejme zacne drazdit pokozku, oholeni neni tak hladke, jako rucnim strojkem, kterym to jde vsechno raz dva, stacvi jednou prejet a je to. Z tech el. strojku jsem celkem zklamany. Nepouzival jsem ale zadne specialni gely a holeni, holil jsem se jen po navlhceni tvare obyc vodou, u rucniho strojku jsem pouizival gel na holeni.

O strojku do 2000 bych ani neuvazoval, jsou to podle mne vyhozene penize.
Mozna nejaky Braun 7 za X tisic + nejaky specialni gel na holeni bude ok, ale stejne si myslim, ze proti rucnimu oholeni strojkem treba Mach 3, neuspeje v nicem.

Elektrickym jsem se nikdy neoholil tak, ze bych mel hladci tvar, nez rucnim strojkem.
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod Žulda 15. 11. 2015 08:45

Braun 720, koupen na eBay z Jižní Korei za asi 4k (před 4 roky, u nás stal přes 6k). Holím se nasucho, obden, bere i týdenní fousy. Nedráždí to kůži, holí to dobře i krk, ruční leží těch 5 let v šuplíku. Za mě super.

Rotační jsem měl taky, Philips a už bych to nechtěl.
Žulda
Nováček

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 15. 11. 2015 13:22

Braun 7 se dá pořídit už za 5500Kč. (Bez čistící a dobíjecí stanice.)

Mám ho už přes dva roky a spokojenost. Žádná krev, žádná nutnost kupovat pěny a předražené břity.
PoliceCollector
Nováček

Odeslat příspěvekod kajer 26. 1. 2016 22:02

miromen4 píše:Ja dostal Philips BT5270/32 a zatim je to s přehledem nejlepši zastřihavač vousu jaky jsem kdy měl a je to 7 v řadě. Konečně strojek ktery neni hlučny , oholi tak jako bych byl cca 1-1.5 dne po oholeni do hladka což je tak o 1 den lepši než předchozi strojky. Takže oholeni od 0.4mm neni blaf jak jsem si myslel. Otočnou hlavu sice nevyuživam ale muže se hodit. Co je ale super tak to jak opravdu nedraždi pokožku diky zaobleni břitu takže např. neni problem strojkem vjet do rtu a krve se nedočkaš. Osobně odzkoušene. Bezudržbovost a čištěni taky dobra věcička kdy stači vyjmout hlavici proplachnout vodou a je hotovo takže neni potřeba ani kartaček.
Pokud chceš nějake přesne zastřihy tak Philips 9000 BT9290/32 což je to same akorat s laserem.

Ma nekdo nejake srovnani oproti Philips QG3371/16 s vyse uvedenym zaujaly mne vymenne hlavice, -batt. a delka zastrihu by mely byt stejne. Jeden si vyberu, mate kdo? doporucte, referujte....
Jine znacky a modely uz ne. Dik.
kajer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kajer 3. 2. 2016 09:36

Tak si muzu odpovedet sam, vzal jsem oba s tim ze lepsi si necham.
Holi stejne, tim myslim holeni na co nejkratsi delku, s kterym je lepsi tvarovani nevim -nedelam.
Takze sem si nechal 3371 a druhy je u kamose, kteremu shodou okolnosti take strojek odesel...
Takze bude moznost casem srovnat kterej vydrzi dele -uvidime.
kajer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 3. 2. 2016 20:12

MarkFX píše:Jsem se bavil se ženou a na vánoce bych si od ní přál elektrický holící strojek a pré že jo, mám si vybrat.. Tak jsem pročetl celou diskuzi a mám pár dotazů: :-)

1. představoval jsem si něco s cenou kolem 1500 až 2tis, ale co sem to tady četl že všichni mají 7dmičkové a vyšší řady za snad 5tisíc tak se bojím jestli to má cenu takový levný stroj kupovat..

2. Chtěl jsem se zeptat na rozdíl mezi tím systémem Philips - 3 pohyblivé "kolečka" a Braun - rovné břity, co je lepší, pré ten philips moc nezvládá oholit krk?

3. Doted mám ruční Mach3 a moc mě to holení nebaví, nechávám to tak jednou za týden i víc, ale je pravda že mi vousy nějak rychle nerostou a za ten týden nemám jak někdo "kudrnaté" strniště, ale spíš takové jako rovné vousy na hraně tváře a krku, i když mají třeba půl cm.. - Zvládne ty delší vousy bez problémů elektrický strojek?

A jenom poznámka, jak všichni píšete že nikdy elektrický strojek neoholí tak dohladka jako žiletky, tak si právě žiletky moc nechválím, zůstávají mikro vousy, i okem viditelné jako tečky a když si přejedu rukou tak je to prostě takový šmirgl a proto se si řikal, že elektrický strojek tohle oholí dokonale do měkka ale z přečtené diskuze už takový dojem nemám.. Jak to tedy je? :nenapadne

Ne všichni. Já mám Braun 5 series s čistící stanicí (tuším model 9030) a nemůžu si ho vynachválit. Strojky za 2jku sice taky fungují, ale o proti vyšším řadám to trvá mnohem déle. U 5tky stačí když si projedu tvář jen párkrát a je hotovo. s 1 series od Brauna jsem musel vícekrát a déle. Navíc krk byl problém, 5tka holí krk v pohodě. Navíc 5tka má kromě jiné hlavy i rychlejší motor takže vše jde prostě lépe. Jakmile jednou zkusíš dražší strojek tak pochopíš co jsi měl před tím za krumpl.
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka