Obrana proti radarům a kamerám: jízda bez přední RZ apod.

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Storky 2. 2. 2007 20:05

Kterýsi génius vymyslel, že prostě anuluje problémy z kamer a radarů - prostě sundá přední RZ, bude si prasit dle libosti a občas (tak jednou za rok) holt zaplatí malou pokutu s tím, že řekne, že RZ prostě "zrovinka" ztratil a žádné body stejně nedostane.

Mně v tomto brání jen vrozená slušnost, ale na druhou stranu, podařilo se mi dnes bohužel jednu křižovatku projet na "hodně, hodně oranžovou" a teď se mi nechce jen čekat na obsílku s fotečkou...

A co vy, jak všudypřítomný kamery řešíte? Staženou sluneční clonou?

EDIT: asi jsem to vložil do špatné sekce, spíš by se to hodilo do "Život řidiče", prosím mody o přesun, díky a omlouvám se :cry:
Naposledy upravil Storky dne 2. 2. 2007 20:07, celkově upraveno 2
Storky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek Ondrášík 2. 2. 2007 20:06

jezdim slusne?
Radek Ondrášík
Veterán

Odeslat příspěvekod King of Potato People 2. 2. 2007 20:08

no ja jezdim prevazne slusne a obcas tu RZ ztratim... ona tam moc dobre nedrzi.
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod osobně 2. 2. 2007 20:16

Storky: Zkus si přijet bez přední RZ k benzince a ani tě tam nenechají natankovat, dokud jim to nezaplatíš předem. Za jízdu bez přední RZ hrozí pokuta blokově do 2000 Kč nebo ve správním řízení 2500 - 3500 Kč + správní poplatek 1000 Kč.
osobne je o5 z5 ... a s ním přichází i zákon
osobně
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod NiceOne 2. 2. 2007 20:19

Storky píše:A co vy, jak všudypřítomný kamery řešíte? Staženou sluneční clonou?
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Inventář

Odeslat příspěvekod Jintaj 2. 2. 2007 20:27

[quote="osobně";Storky: Zkus si přijet bez přední RZ k benzince a ani tě tam nenechají natankovat, dokud jim to nezaplatíš předem...
Jintaj
Fanatik roku 2008

Odeslat příspěvekod stewo99 2. 2. 2007 20:29

[quote="osobně";Storky: Zkus si přijet bez přední RZ k benzince a ani tě tam nenechají natankovat, dokud jim to nezaplatíš předem. Za jízdu bez přední RZ hrozí pokuta blokově do 2000 Kč nebo ve správním řízení 2500 - 3500 Kč + správní poplatek 1000 Kč.v/quote]
A aka je pokuta pri jazde bez zadnej RZ ? :hm
stewo99
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod osobně 2. 2. 2007 20:37

stewo99 píše:A aka je pokuta pri jazde bez zadnej RZ ? :hm

Stejná jako bez přední.
osobně
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JackNO.1 2. 2. 2007 20:40

NiceOne píše:
Storky píše:A co vy, jak všudypřítomný kamery řešíte? Staženou sluneční clonou?
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007

Odeslat příspěvekod osobně 2. 2. 2007 20:43

Jintaj píše:[quote="osobně";Storky: Zkus si přijet bez přední RZ k benzince a ani tě tam nenechají natankovat, dokud jim to nezaplatíš předem...
osobně
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jenyk 2. 2. 2007 21:53

Asi záleží na okolnostech. Minulý měsíc jsem přední SPZ ztratil a bez problémů natankoval (a zaplatil až po natankování). Chybějící značky jsem si všiml až později a na pumpě už určitě chyběla. Pravda, byla to větší pumpa, kde si možná nedávají takový pozor.
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Jenyk
Nováček

Odeslat příspěvekod p0etrik 2. 2. 2007 22:02

No ja taky nedavno predni RZ ztratil (ale doopravdy) a na pumpe problem nebyl...
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod germi123 2. 2. 2007 22:10

Já sem si jí pěkně provrtal a přišrouboval malejma šroubečkama v rohách, protože ty plastový držáky moc nevydrží, zvláště když vás někdo ťukne na parkingu :-)
germi123
Servismen

Odeslat příspěvekod p0etrik 2. 2. 2007 22:25

Ja ji ted sice mam v drzacku, ale jeste pridelanou ctyrma elektrikarskyma paskama, nema se kam hnout. :)
p0etrik
Servismen

Odeslat příspěvekod Předseda 2. 2. 2007 23:14

Storky píše:Kterýsi génius vymyslel, že prostě anuluje problémy z kamer a radarů - prostě sundá přední RZ
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod Pajda 2. 2. 2007 23:34

Na některých pumpách jsou cedule, že bez SPZ tankovat až po zaplacení.
Pokud se vám doma válí stará nepotřebná SPZ, tak bych pro ní měl místo ve své sbírce.
Pajda
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod stewo99 2. 2. 2007 23:34

... a jeeeeje nebol som tu len 2 hodiny a niekto dostal banana ... :tleskani
stewo99
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Bob 3. 2. 2007 01:34

stewo99 píše:... a jeeeeje nebol som tu len 2 hodiny a niekto dostal banana ... :tleskani-/quote]

kdo? kde? a proč?
Bob
Štamgast

Odeslat příspěvekod Caddy 3. 2. 2007 11:54

[quote="osobně";Storky: Zkus si přijet bez přední RZ k benzince a ani tě tam nenechají natankovat, dokud jim to nezaplatíš předem. Za jízdu bez přední RZ hrozí pokuta blokově do 2000 Kč nebo ve správním řízení 2500 - 3500 Kč + správní poplatek 1000 Kč.v/quote]

tak to envim, hosanku, ja jeste nikdy u zadne benzinky ani jinde problem nemel :)))))
Caddy
Amík roku 2006

Odeslat příspěvekod Marc159 3. 2. 2007 13:48

Jezdit bez přední SPZ není větší problém. Několik jsem jich ztratil, takže mám praxi. 8) Jen je auto nápadnější, takže při plánovaných a řádně oznámených "kryštofech" si to chce dát majzla. Ale že bych to praktikoval v naději, že se vyhnu postihu, to ne. Zdá se mi to blbost. Úsekové radary řeší v pohodě POI a když tě změří hlídka, tak tě i zastaví, takže máš jen o jeden problém více.
Marc159
Inventář

Odeslat příspěvekod Hustoles 3. 2. 2007 14:29

Radek O. píše:jezdim slusne?
Jezdím slušně bez přední RZ.
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Hustoles 3. 2. 2007 14:30

stewo99 píše:[quote="osobně";Storky: Zkus si přijet bez přední RZ k benzince a ani tě tam nenechají natankovat, dokud jim to nezaplatíš předem. Za jízdu bez přední RZ hrozí pokuta blokově do 2000 Kč nebo ve správním řízení 2500 - 3500 Kč + správní poplatek 1000 Kč.v/quote]
A aka je pokuta pri jazde bez zadnej RZ ? :hm
Poloviční.
Hustoles
Chameleon Garáže