Střední škola automobilní

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod maliček 5. 1. 2007 07:36

zdarec lidi, chystám se jít na střední z devítky a chtěl bych na automobilní-obor "silniční doprava" ( http://www.sssbrno.cz/issabrno/4doprava.php ) a hledám někoho, kdo s tímto oborem má zkušenosti... rozhoduji se mezi Zábřehem (mám to cca 40km web: http://www.spsa-za.cz/ ) a Brnem (to mám cca 100km web: http://www.sssbrno.cz ) k autům mám dost velkej vztah a navíc ještě k počítačům a řekl bych, že tohle to dokonale spojuje... :)

otázečky:
○ Studujete to někdo / máte vystudováno??
○ Nějaké zkušenosti (známí, z rodiny apod. )
○ Kam by jste šli Vy v mé situaci??
○ Doporučujete ještě něco vhodnějšího??
maliček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mojm 5. 1. 2007 08:44

A co potom? Pujdes delat? Pokud chces studovat dal (dneska uz by jis mel) tak jdi na gympl jestli na to mas.
Jinak je ti jasne ze tam nebudou zadne holky? :)
Mondeo 2000 2.5 V6
Mojm
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Oops! 5. 1. 2007 09:13

Gympl? Z gymplu by pak musel na vysokou. A co kdyby byl "blbej"(nemyšleno špatně) nebo z nějakých jiných důvodů by vysokou neudělal ?! To už radši mít výučák nebo maturitu s odborným zaměřením než maturitu z gymplu. Mám pár známých co mají maturu z gymplu a najít práci pro ně je skoro nemožné...
Oops!
Stříbrný avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod furgon 5. 1. 2007 09:16

Gympl je uplne nahovno, radsi mit odborne vzdelani s maturitou + ev. VS, ktera kdyz nevyjde, bude na tom furt lip nez s pos*anym gymplem
furgon
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Birkov 5. 1. 2007 09:21

Ber gympl, já ho bohužel nemám a jednak na vš to mám o mnoho težší, ale hlavně nemám spoustu znalostí, které bych rád měl...
Gympl je o tom hodně vědět a pokud máš do budoucna někde protekci tak je jedno co studuješ.
Birkov
Nováček

Odeslat příspěvekod Trophy 5. 1. 2007 09:30

Birkov píše:Ber gympl, já ho bohužel nemám a jednak na vš to mám o mnoho težší, ale hlavně nemám spoustu znalostí, které bych rád měl...
Gympl je o tom hodně vědět a pokud máš do budoucna někde protekci tak je jedno co studuješ.e/quote]

pozor2
Záleží jakou si dělal střední...
Když to nejde po dobrém, dělej to násilím. Jestliže se to ulomí, šlo o vadnou součástku...
Trophy
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod furgon 5. 1. 2007 09:50

Birkov píše:Ber gympl, já ho bohužel nemám a jednak na vš to mám o mnoho težší, ale hlavně nemám spoustu znalostí, které bych rád měl...
Gympl je o tom hodně vědět a pokud máš do budoucna někde protekci tak je jedno co studuješ.e/quote]

To absolutne neni pravda, zalezi na tom jakej obor bude chtit studovat. A pokud ho zajima to co ho zajima a ta skola mu to nabizi, pripravi ho na tu VS tohoto zamereni lip, nez nejakej gympl.
furgon
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod mole 5. 1. 2007 10:10

Birkov: přesně jak píše Thropy... Příklad: pokud jsi teď dělal kadeřníka, tak těžko budeš zvládat vš se zaměřením informatiky, ikdyž jsi na tu školu třeba hravě udělal příjmačky.

Všechno je to o tom si při výběru střední zjistit co vlastně chci... :lol:

Maliček: přesně si prostuduj studijní plán těch škol a podle toho se rozhodni. Na gympl určitě nechoď, tam chodí jen ti, kteří neví co vlastně chcou a pak se zahrabou do všecho, ale celkově nic neví (nebrat doslova ) a jsou v praxi nepoužitelní (jsou a znám i vyjímky). Přece jen je kterákoliv střední odborná škola taková "cesta jistoty".

Nejvíc by pomohly zkušenosti lidí, kteří tyto školy vystudovali, ale moc (pokud vůbec nekdo) jich tady nebude...
Opel Astra H Caravan 1.8 LPG
mole
Štamgast

Odeslat příspěvekod oscar 5. 1. 2007 10:23

a co potom chces delat?
prodavat v autosalonu? menit motory? delat ve VDOcku palubky?

kazdopadne bych sel spis na prumku nez na integrovanou skolu. nech si poslat studijni plan z toho zabrehu.

ja dneska osobne bych pretrpel tech pet let a udelal bych si vejsku.
a na vejsku - jedine gympl.
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář

Odeslat příspěvekod oddie 5. 1. 2007 10:36

..
Naposledy upravil oddie dne 5. 4. 2007 21:00, celkově upraveno 1
oddie
Servismen

Odeslat příspěvekod oscar 5. 1. 2007 10:39

oddie: ja na VS tu gymplackou matiku a fyziku nevydrzel. :-(
btw, sel sem ze SPSE

dneska bych se snazil vic, ale nestezuju si a delam co mne bavi.

kazdopadne nejsem pane inzenyre sem a pane inzenyre tam.....
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář

Odeslat příspěvekod Mojm 5. 1. 2007 10:43

Oops! píše:Gympl? Z gymplu by pak musel na vysokou. A co kdyby byl "blbej"(nemyšleno špatně) nebo z nějakých jiných důvodů by vysokou neudělal ?! To už radši mít výučák nebo maturitu s odborným zaměřením než maturitu z gymplu. Mám pár známých co mají maturu z gymplu a najít práci pro ně je skoro nemožné... /quote]

Dyt jsem psal jestli chce pak na vysku tak by mel jit na gympl. Dneska se s vyucnakem nikde nepocita. Vysku by mel za tech par let mit kazdy kdo chce prumerne nebo lepe placenou praci.
Treba v anglii ani nevo co to vyucni list je. Takovych skol je tam par.
Mondeo 2000 2.5 V6
Mojm
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Oops! 5. 1. 2007 10:47

Ale i tak si troufám tvrdit :), že je lepší hledát práci s vyučákem třeba z elektra než maturou z gymplu.
Oops!
Stříbrný avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Mojm 5. 1. 2007 10:50

Ja bych obecne dopoprucoval jit na gympl, nenech se omamit "autama". Pochybuju ze vis kolem 15 roku co budes chtit delat za pet deset let. Z gymplu muzes jit kamkoliv, nehlede na to ze mas mnohem vice znalosti (vseobecnych). A to je mnohem vic nez vedet par technickych znalosti z daneho oboru.
V 15 nemuzes vedet jestli mas na to udelat vysku nebo ne.
Mondeo 2000 2.5 V6
Mojm
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mojm 5. 1. 2007 10:52

Oops! píše:Ale i tak si troufám tvrdit :), že je lepší hledát práci s vyučákem třeba z elektra než maturou z gymplu. /quote]

To je jasne. Ale dneska pokud si chces zit dobre tak musis (ne vzdy) tu vysku mit. A zitra tomu nebude jinak. Na gympl se chodi s tim ze na tu vysku proste pujdu. A kdo vysku neda nebo na ni nejde tak to je pak velka smula.
Mondeo 2000 2.5 V6
Mojm
Pozorovatel

Další stránka