[Informatický kroužek]

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod George_Couser 26. 9. 2006 18:54

Tady zakládám thread, kde by se daly řešit všechny věci s tímto spojené. :wink:

// na žádost uživatelů opraven příznak, Deli
Naposledy upravil George_Couser dne 20. 12. 2006 19:40, celkově upraveno 3
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_Couser 26. 9. 2006 18:54

A hned položím první jednoduchou otázku: Jaké jsou hlavní rozdíly mezi Intel Core a Core2 architekturou?
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oscar 26. 9. 2006 19:00

You might be interested in reading through the details of both the Core Duo and Core 2 Duo processors from Intel's website, but in particular Intel promotes that the Core 2 Duo offers "wide dynamic execution" that enables "delivery of more instructions per clock cycle to improve execution time and energy efficiency" along with "smart memory access" that optimizes "the use of the available data bandwidth" and a "more efficient cache subsystem" among other improvements.

http://crave.cnet.co.uk/laptops/0,39029 ... 370,00.htm
Psychotik je, zjednodušeně řečeno, člověk, žijící ve svém vlastním světě, obtížně rozlišující představy a realitu - petrumr.
oscar
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fojťan 26. 9. 2006 19:03

tusim, ze core duo 2 je rovnou ctyrjadrovy
learnin' to fly
Fojťan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_Couser 26. 9. 2006 19:06

Fojťan: Ne je 2 jádrový (proto DUO :wink: )
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_Couser 26. 9. 2006 19:07

Já jen vím, že Core 2 by správně mělo být jen Core, protože Core vychází z Pentia M a teprve u Core 2 jsou nějaké podstatnější změny v architektuře. :hm

Holt marketing je mocný. :|
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zdenek 26. 9. 2006 19:14

Intel Core je v podstate prejmenovany Pentium M, resp. jeho posledni jadro Yonah, Core 2 je nova architektura, nahrazujici jak Core u notebooku, tak Pentium 4 u desktopu.
podrobnosti o architekture Core2 treba http://www.anandtech.com/showdoc.aspx?i=2748&p=1
zdenek
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fojťan 26. 9. 2006 19:21

George_Couser píše:Já jen vím, že Core 2 by správně mělo být jen Core, protože Core vychází z Pentia M a teprve u Core 2 jsou nějaké podstatnější změny v architektuře. :hm

Holt marketing je mocný. :|a/quote]

aha, to je asi tim ze ja ziju centrinem 1.7 a athlonem64 :) sto let za opicema jak koukam :D
learnin' to fly
Fojťan
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod GTI DSG 26. 9. 2006 19:50

ja bych se chtel zeptat proc se mi prispevky z garaze na hlavni strance AR aktualizuji tak po 15ti minutach.. jeste tak 2 tydny dozadu se mi aktualizovali okamzite.... zadne zmeny v nastaveni sem nedelal..... opera...
...tam kde jini brzdi, ja podrazuji...
GTI DSG
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HOOK 26. 9. 2006 20:05

GTI, to mi taky kdysi delalo, radsi si refreshuju, posledni moje neprectene prispevky to je podle me nejpelpsi.
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod George_Couser 26. 9. 2006 20:05

GTI DSG: to mi to aktualiyuje opoydene porad...a navic to ukayuje spatnz pocet prispevku (+1)...spis to bude problem cache na serveru... :wink:
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_Couser 26. 9. 2006 20:06

oscar: Hmmm, rozdíl ve výkonu i výdrži 0,0000 nic :hm
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ardeth 26. 9. 2006 22:09

Takovy otazky a odpovedi bych od vas necekal. Ale chapu ze je to horka novinka. :D
Ardeth
Inventář

Odeslat příspěvekod Mirek-607 26. 9. 2006 22:45

Ja mam taky otazku... nebo spis ulohu. Mate pocitac, ktery funguje, az na to, ze je nestabilni deska. Vymenite desku za novou a pri te prilezitosti zmenite i procesor (dosavadni platforma jiz jaksi neni zadnym vyrobcem desek podporovana). Vsechno bezi rychleji a lip az na jednu jedinou aplikaci a v te se hryze grafika (nezavisle na grafickem nastaveni - tzn. porad stejne, at se nastavi cokoli). Grafika a deska jsou od stejneho vyrobce, zdroj je dost silny, ovladace nove. V minule konfiguraci se tenhle problem nevyskytl. Napada Vas, kde by mohla byt chyba?
Každá práce se udělá sama, jen se jí na to musí nechat dostatek času.

Honda Civic 8G 1.8i-VTEC Sport, Opel Astra G 1.4 16V, Gilera Runner 50DD
Mirek-607
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_Couser 26. 9. 2006 22:46

Mirek: No pokud to je Radeon 9600 a chipset VIA.....tak řešení bych věděl...
George_Couser
Moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků