[Informatický kroužek]

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod zdenek 4. 6. 2009 19:33

Nejspíš by tam mělo být c: , ale editace BCD záznamů je mnohem komplikovanější než klasický boot.ini u xp a nižších, jestli nastartuješ ty xp, tak zkus použít nějakou utilitu co ti s tím pomůže třeba easyBCD http://neosmart.net/dl.php?id=1
Každopádně sis udělal pěknej bordel v mbr a pbr :)
Pokud mají nastartovat Visty (nebo výběr Visty + XP) měl bys opravit mbr a pbr pomocí příkazů z Vist, protože následně se musí pustit zavaděč z Vist (bootmgr) který ze záznamů v BCD pustí Visty nebo starší systém.
Pokud použiješ fixboot (nejspíš i fixmbr) z XP tak ti začne startovat ntldr a ten spustí systém pomocí záznamů v boot.ini takže ti nastartujou XP, ale nikdy ne Visty.
zdenek
Štamgast

Odeslat příspěvekod Mrak 4. 6. 2009 20:02

A co radši zálohu dat přes XP a pak formát a new instalaci Vist? Opravu systému jsem řešil dvakrát u Vist, jednou při dualbootu a podruhé z mě nepochopitelných důvodů se systém nespustil, doteď nevím proč. Bylo to v období nějakýho viru xD Ale problém je, že já měl PC čistý i s antivirem..
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kibitz 4. 6. 2009 20:08

zdenek: xp uz jsem rozjel, ja bych jenom potreboval nejak polopaticky vysvetlit co si mam predstavit pod tim "písmeno jednotky aktivního oddílu" jak poznam aktivni oddil? Je to ten na kterym mam XP? NEbo na kterym mam Visty? Je to logicky disk nebo primarni? :hm
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Kibitz 4. 6. 2009 20:11

Mrak píše:A co radši zálohu dat přes XP a pak formát a new instalaci Vist? Opravu systému jsem řešil dvakrát u Vist, jednou při dualbootu a podruhé z mě nepochopitelných důvodů se systém nespustil, doteď nevím proč. Bylo to v období nějakýho viru xD Ale problém je, že já měl PC čistý i s antivirem..

No nez delat zalohu a reinstal, to radeji obetuju desitky hodin boje za navrat vyladeneho, nastaveneho a programy prospikovaneho systemu nez se s tim postupne babrat...

Jinak...mne ty Visty taky sestrelil vir, nejaka Neshta.a je vsude...Comodo antivirus ji pustil a neumel vylecit, tak mazal a mazal az smazal neco pro visty kritickyho...ted lecem skrz ty XP celej disk Kasperskym a snazim se nejak zase rozjet ty Visty no :roll:
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod zdenek 4. 6. 2009 20:37

Kibitz píše:zdenek: xp uz jsem rozjel, ja bych jenom potreboval nejak polopaticky vysvetlit co si mam predstavit pod tim "písmeno jednotky aktivního oddílu" jak poznam aktivni oddil? Je to ten na kterym mam XP? NEbo na kterym mam Visty? Je to logicky disk nebo primarni? :hm

Mělo by to být písmeno prvního oddílu na disku, takže c: pokud se ti tam jako c,d,e,f při instalaci nenarvala třeba čtečka karet nebo jiný oddíl.
Ten bod jedna jsi udělal? Pak by se ti měli spustit Visty, bod dva je jen o přidání XPček do bootmenu Vistovýho zavaděče.
zdenek
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kibitz 4. 6. 2009 20:43

zdenek: no jenze kdyz se pokusim spustit jen visty, tak to klekne na chybejicim ovladaci nebo co, proto musim mit moznost nabootovat i do xp, abych to mohl nejak resit...kdybych si blbec zapsal na papir co tomu chybelo(byl tam vypis s konkretnim souborem), nez jsem udelal fixmbr, tak jsem mohl byt o dost dal... Prvni a primarni oddil mam C: s XP druhy logicky mam E: s Vistama (puvodne bylo D, ale po dnesnim boji se z toho stalo E a Decko je DVD :hm )
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod zdenek 4. 6. 2009 21:06

Tak v tom případě by to mělo být c: , oddíl s ntldr, pokud by ti potom nenabootovali XP, tak zase uděláš kolečko s fixboot, fixmbr z XP cd :)
zdenek
Štamgast

Odeslat příspěvekod zdenek 4. 6. 2009 21:10

ten easyBCD jsi nezkoušel?
zdenek
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kibitz 4. 6. 2009 21:10

no uplne se na to tresu :D
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Kibitz 4. 6. 2009 21:10

zdenek píše:ten easyBCD jsi nezkoušel?

nevim k cemu mi to ma byt dobry..? neni to jen dalsi bootloader, kterych jsem vyzkousel x a posledni mi zkurvil co mohl?
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod zdenek 4. 6. 2009 21:14

Kibitz píše:
zdenek píše:ten easyBCD jsi nezkoušel?

nevim k cemu mi to ma byt dobry..?

V něm můžeš editovat ty bootovací volby boot managera z Vist, takže by ti odpadlo to nastavování bcdedit z příkazovýho řádku, ale nedělal jsem v něm, takže spíš jen jestli jsi to nezkoušel.
zdenek
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kibitz 4. 6. 2009 21:15

a jde to i pri spusteni z XP? JEstli se to musi spustit z vist, tak je to o nicem..no prubnu to :-)
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Kibitz 4. 6. 2009 21:16

Tak stejne se to uz vic podelat nemuze
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod zdenek 4. 6. 2009 21:42

Na případný pokusy si někde pořiď Windows PE na bootovatelným cd (google+rapidshare pomůže), nabootuješ z cd a můžeš přistupovat k systémovýmu disku, kopírovat pokud ti tam chybí soubory jak jsi psal atd. nehledě na obsažený programy určený k záloze a opravě systému na disku.
zdenek
Štamgast

Odeslat příspěvekod Kibitz 4. 6. 2009 23:44

Tak jsem se prokousal az do Visty! Ale cela snaha byla k nicemu :-( Visty jsou deaktivovany a nejdou aktivovat, navic kdyz chci spustit nejakou aplikaci, tak se to nespusti, jen vyskoci okno s nabidkou programu ve kterym to chci otevrit :roll: Proste je to cele v pr to me sere, chjo. Tak se reinstalu prece jenom nevyhnu, bo s timhle uz bych si neporadil ani za sto let :-(
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Předchozí stránkaDalší stránka