[Informatický kroužek]

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod polda 29. 7. 2021 16:17

Brambůrky nebo popcorn ?
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 29. 7. 2021 19:16

hopa26 píše:Uz nechci nejaky luj reseni uplne. Na tp linku nefunguje aktualne pripojeni pres kabel, bezi pouze wifi a pomerne casto ho take musim restartovat. Nebavim se tim.

Na tom Ubiquiti routeru je jina cena , vyjde na 2200 a pujde na firmu. Ap to same. Chci uz at mam klid od toho. K nam na ves je z paterni site dovedenej net na muj dum a ode mne je napichnuty dalsi baraky. Ja jsem primo z microticu z pudy nejakym bajpass tukabelem napojenej na soucasnej rozbitej router tp link a z nej mam ted jeden talir Ubiquiti ap , takze je 2 patro a cast prvniho jede wifi. Potrebuji obsahnout jeste zahradu a garaz.
Sitar doporucuje jednu znacku, ze to bude lepsi. Na kabel chci mit pripojeno z routeru ps5, 2 tv, a notebook.

No nebo kup asusy, ten aimesh docela funguje. A není potřeba kupovat tydle předražený dizajnovky :) V sobotu jdu něco podobného tvořit, tak poreferuju.
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 29. 7. 2021 19:34

koukal jsem, ze to davaj i do nemocnic, maj to v 02 kanclu , chci od toho mit pokoj. nebo jestli se dat cestou mikrotiku? lte nepotrebuju, chci jen wifi 5 a 2,4 a plynule prechazeni pod stejnou siti.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 30. 7. 2021 05:25

No právě, tak radši něco s (nefejk) antenkama, ať ten signál šíří. Já beru nejlevnější asusy, co umí mesh, ale bez ax. AX by sis asi zase pro sichr mohl pořídit, ať je pár let klid.
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 30. 7. 2021 09:59

co je ax? admin mi rika, at vezmu obyc https://m.alza.cz/tp-link-archer-c6-d5484619.htm a kdyz budu mit k nemu dva talire, ze to bude stacit v pohode.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 30. 7. 2021 10:02

Počkej k čemu chceš přesně směrový antény?
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 30. 7. 2021 10:06

jj to je garáž touter 8-D
jestli chceš mít fakt bezvýpadkový přechod z domu do garáže, tak nějakej mesh, ale tplink nevím proč nedokáže pro ten mesh udělat páteř přes kabel a jako mesh klienta nabízí jen ty dementní repeater-krabičky do zásuvek.
Mikrotik má taky nějakej svůj mesh a nepochybuju že ubnt taky. U Asusu ale prostě připojíš jeden router do sítě, nastavíš si všechno co chceš, připojíš druhej, ten si to očuchá a nastavíš ho jako mesh klienta, stáhne si firmware a nastaví se podle toho. Tolik teorie, zítra bude praxe :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 30. 7. 2021 10:58

tslany, nechci smerovy anteny cilene. admin rika, ze ho ma vyzkousenej a ze ma dobry pokryti. a ze pry v pohode staci. nerad se s nim hadam. konec koncu to bude nastavovat on. :D https://www.strojvedouci.com/2020/suche-obdobi/ je hodnej, ale casto ho zbytecne rozcilim. nechci ho v zadnem pripade ztratit, pac lepsiho a levnejsiho nikdy nesezenu! :D :D

plan? mam 3 patrovy barak. z pod strechy stahnu kabelem internet z prijmaciho paterniho mikrotiku do routeru , ten uz je natazen. pokryju 2 patro kde bydlime. prvni patro pod nim, kde obcas spim, mladej toci, je tam pokoj pro navstevy pokryje to apcko talirovy, ktere uz mam a bude kabelem pripojene k routeru. to je take nachystane.
a posledni apcko pujde na prizemi, plus garaz. to se ochucha jak pise mv s tim z prvniho patra a bude fungovat jako mesh uz bez kabelu. kdyz vse pobezi, vyzkousim jak vypada zahrada a pripadne jeste jeden ap talir prikupim.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 30. 7. 2021 11:01

tak jestli už tam nějaké ty ubnt nesmysly máš, tak asi dokoupit no, jen mi prostě tak nějak vadí, že ty interní jednotky nemají anténky, takže zbytečně budou nefungovat, ale chápu, to oni musí mít zákazníky na to, aby to prodrátovali s těma talířema. Protože jinak bys fakt nepotřeboval tolik wifi zařízení na pokrytí domu
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 30. 7. 2021 11:09

jasny, tezky no. velkej barak, patra, vsude zelezo, beton . a za dalsi, chci mozna zbytecne ale sem proste naucenej mit plejaka , tv , ntb k routeru kabelem. nehejbu s nima. vubec.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 30. 7. 2021 11:14

to je správně, kabel je vždycky spolehlivější než to tlačit wifinou :) a teda už jeden ten talíř ubnt máš, jsem pochopil?
U ntb samozřejmě né, ten se šoupe i jen po stole a to by mě s tukabelem sralo
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hopa26 30. 7. 2021 11:31

jj jeden talir uz mam.
ntb se nehne z mista. nikdy nebyl sundany, je postaveny na docku-mame ho misto velkeho pc. takze je na pevnem kabelu.
hopa26
Venclovský
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 31. 7. 2021 22:29

Tak asusí aimesh docela funkční. Nebylo to sice úplně jak jsem si představoval. Pro přidání dalšího uzlu k routeru a prvotní nastavení nesmí být paradoxně připojenej drátem ale WiFinou a mít zaplé WPS. Ale pak si to ten uzel samo nastaví a při připojení drátem pozná, že je to lepší než bezdrátem a použije ethernet. A jde případně i nastavit ethernet jako prioritní páteř, najs.
Nakonec se ale ukázal zádrhel jinde a sice, že oba kabely v domě co měly vést z patra do přízemí, tak vedly asi někam jinam :D takže jsme zavrhli instalaci bouracím kladivem, flexou a minibagrem a backhaul mezi routerama jede na Wifi (vybere to samo pětigigo). Mise dovést internet na zahradu tak byla úspěšná. Hlavní router zůstal v patře a mesh uzel je pichlej v zahradním domku venku a protože internet nemají zrovna nejrychlejší, tak "slabý" signál na 5GHz mezi routery tomu vůbec neva. Drát je drát, ale toto je funkční, na zimu si to vypnou a je klid. S tím že nejlevnější novej router (rt-59u v2) za 1500 umí jen ac-čko ale má gigové porty a anténky co docela i tak ven dosáhnou. A stačí koupit dva tyhle routery, jako uzel netřeba žádné spešl dizajnové repeatery přímo do zásuvek bez antén.
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeTr7650 3. 8. 2021 07:43

nějakej tip na vdsl modem? Kámoš má nějakou starou hydru od O2, zvedli jim linku na 100 Mbps, ale rychlost hrozně kolísá, tipuji modem v kaši.

Dokáže to jet chvilkově na max /80-90 Mbps/, ale pak to spadne na 10 a konec.

Pro VDSL by měly stačit dva dráty, je tak? Máme tady nějakýho profíka?
Слава Україні!
PeTr7650
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 3. 8. 2021 08:56

Můžu ti prodat nevyužitej TP-LINK Archer VR400: https://www.datart.cz/WiFi-ADSL-router- ... VR400.html
Přešli jsme na optiku, takže se mi jen válí ve skříni, funguje výborně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků