[Informatický kroužek]

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod zdenek 1. 6. 2009 22:21

brasci píše:Koľko operačnej pamäte dokáže využiť 32bit Vista??? Myslel som, že 4gb max, ale v dvoch obchodoch mi dnes povedali, že max tak 3 až 3,5...

32bit winy dokážou adresovat 4GB.
Ale, do 32bit rozsahu adres se musí dostat i adresy veškerýho adresovatelnýho hardwaru v PC, ten si windows adresují odshora maximálního adresový prostoru, když máš míň než cca 3GB paměti tak to vůbec nepoznáš, pokud máš 4GB paměti, tak je určitá část nevyužitá protože se překrývá s tím kam si windows mapuje hardware.
Takže využitelný protor je v reálu většinou mezi 3-3,5GB.
To platí pro desktopový 32bit windows, u server verzí je to trochu jinak.
zdenek
Štamgast

Odeslat příspěvekod powerball 1. 6. 2009 22:44

mam si koupit sirokouhly lcd nebo normalni ? komp pouzivam nejvic na net,na filmy skoro na kompu nekoukam,na to pouzivam televizi pres tv-out,hry moc nehraju,spis skoro vubec,co bude vhodnejsi ? ja se furt nemuzu nak rozhodnout
Zdá se, že já smím být pouze doma,“ postěžoval si exministr.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod zdenek 1. 6. 2009 23:06

powerball: Podle mýho je u 19" a menší úhlopříčky širokoúhlý monitor spíš na obtíž, a od 20" výš jsou stejně všechny levný monitory širokoúhlý, takže tam jiná možnost není. Takže do 19" palců bych bral klasiku, od 20" širokoúhlý.
Ale to je spíš otázka subjektivních preferencí co komu víc vyhovuje.
zdenek
Štamgast

Odeslat příspěvekod brasci 2. 6. 2009 07:02

zdenek píše:32bit winy dokážou adresovat 4GB.
Ale, do 32bit rozsahu adres se musí dostat i adresy veškerýho adresovatelnýho hardwaru v PC, ten si windows adresují odshora maximálního adresový prostoru, když máš míň než cca 3GB paměti tak to vůbec nepoznáš, pokud máš 4GB paměti, tak je určitá část nevyužitá protože se překrývá s tím kam si windows mapuje hardware.
Takže využitelný protor je v reálu většinou mezi 3-3,5GB.
To platí pro desktopový 32bit windows, u server verzí je to trochu jinak.

Takže sa mi oplatí rozšíriť z 3 na 4?
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod zdenek 2. 6. 2009 13:06

Rozšiřovat ze 3 na 4 se nevyplatí, z doplněnýho 1GB využiješ v lepším případě 500MB, v horším třeba 100-200MB.
zdenek
Štamgast

Odeslat příspěvekod powerball 3. 6. 2009 08:19

kdo se vyzna v lcdckach zevnitr ? :) potrebuju vymenit invertor coz by nebyl takovej problem ale koukam ze v mym lcd je ten invertor na jedny "desce" i s trafem,proste neni to jako na obrazku niz kde to maj zvlast a kde se to jednoduse prohodi a hotovo ,bude to fungovat kdyz tam nekam nabastlim novej invertor a privedu na nej normalne napajeni z ty desky ? ja teda elektronice moc nerozumim ale tak selskym rozumem se bojim toho aby jak to bude napajet oba ty invertory aby ten novej nemel malo stavy a nesvitilo to malo,mozna kecam kraviny,budu rad kdyz me nekdo opravi :)

Obrázek
takhle vypada to mi

Obrázek
Zdá se, že já smím být pouze doma,“ postěžoval si exministr.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod Kibitz 3. 6. 2009 20:14

existuje nejaka sance jak opravit instalaci vist, kdyz mi to pri pokusu o opravu z instalacniho cd hlasi, ze toto neni stejna instalace jako na pc (nebo tak nejak)? Nejak obejit tuhle kontrolu.. :-/
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Mrak 3. 6. 2009 20:30

zdenek píše:powerball: Podle mýho je u 19" a menší úhlopříčky širokoúhlý monitor spíš na obtíž, a od 20" výš jsou stejně všechny levný monitory širokoúhlý, takže tam jiná možnost není. Takže do 19" palců bych bral klasiku, od 20" širokoúhlý.

Sakra a zrovna si chci koupit 19 LCD širokoúhlý..
http://www.alza.cz/19-palcove-lcd-asus- ... d87107.htm
Má s ním někdo zkušenosti? :-]
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kibitz 3. 6. 2009 20:30

a to teda doufam ze to nejak pujde, bo tam mam dulezity data, to by neslo o to prijit
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Mrak 3. 6. 2009 20:32

Kibitz píše:a to teda doufam ze to nejak pujde, bo tam mam dulezity data, to by neslo o to prijit

Co zkusit někde sehnat tu správnou verzi, jen prostě na tu opravu, pak vrátit..
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kibitz 3. 6. 2009 20:53

no jenze ja mam tu spravnou verzi, je to DVD ze kteryho jsem instaloval...nechapu :-(
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod Kibitz 3. 6. 2009 20:59

no uz vim proc to asi nejde, kvuli zmene hardwaru si to mysli, ze mam jiny pocitac, je to mozny? No kazdopadne to je mi stejne zjisteni k prdu
Kibitz
Zlatý avatar roku 2010

Odeslat příspěvekod kejki3 3. 6. 2009 21:11

Data normálně vytáhneš bez reinstalu v jiným PC.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast

Odeslat příspěvekod kejki3 3. 6. 2009 21:12

Mrak píše:
zdenek píše:powerball: Podle mýho je u 19" a menší úhlopříčky širokoúhlý monitor spíš na obtíž, a od 20" výš jsou stejně všechny levný monitory širokoúhlý, takže tam jiná možnost není. Takže do 19" palců bych bral klasiku, od 20" širokoúhlý.

Je to dost nudle, málo na výšku. Zkus to někde v reálu, kde je zapnutý.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Štamgast

Odeslat příspěvekod hobitt 3. 6. 2009 21:14

Mrak píše:

Jo...ten monitor jsem kupoval tetě :D no jako není to zas tak hrozný, ale barvy mi přijdou poněkud vyblitý, jinak třeba ostrost je OK

srovnávám se Samsungem T220
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
2006 Škoda Fabia Combi 1.4 16V LPG
2007 Citroën Berlingo 1.4i X
2017 Dacia Dokker 1.6 LPG
hobitt
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka