DARUJETE KREV / KOSTNÍ DŘEŇ ???

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Jste dárcem krve/kostní dřeně?
Ano - krev 14 %  22%  [ 14 ]
Ano - krev i kostní dřeň 1 %  1%  [ 1 ]
Ano - jen kostní dřeň 0 %  0%  [ 0 ]
Ne, ale měl bych zájem 23 %  36%  [ 23 ]
Ne, nezajímá mne to 8 %  12%  [ 8 ]
Ne, zdravotní důvody to vylučují 17 %  26%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 63

Odeslat příspěvekod brasci 21. 6. 2006 11:49

a si si isty, ze ti uz nekoluje?? :D
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pickuper 21. 6. 2006 11:50

brasci: na 100% pozor2
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Štamgast

Odeslat příspěvekod Magistr Kelly 21. 6. 2006 12:34

Pickuper píše:brasci: ho-vno jehovista..............jsem pragmatickej člověk. Já platím zdravotním a sociální (ne malý) tak proč bych měl ještě fungovat jako "výrobce" destiček, plazny či kostní dřeně pro bůhví koho, Jsem zastáncem autotransfůzí..............a/quote]

Pragmatickej? Spíš natvrdlej a sobeckej, ne? Co má co dělat to, že platíš sociální pojištění s tím, že když někoho sejme auto a rozerve mu to tepnu, popř. porod se podělá nebo je někdo hemofilik a potřebuje 4,5 klidně 8 litrů krve? To s těma 450ml toho moc nepořídíš ty autotransfůze... :? O leukémii ani nemluvě.
Ale hlavně že máš na všecko názor, viď?

quote="Pickuper"] nemám strach ze smrti, daleko víc mě děsí, že by mi v žilách kolovala krev nějakýho cigoše nebo jiný podobný chátry...........t/quote]

To mně by spíš děsilo, že mi bude kolovat krev takovýho rasistickýho idiota jako seš ty. Tak je možná lepší že nechodíš dávat.
Magistr Kelly
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Pickuper 21. 6. 2006 14:00

Magistr: vyjádřil jsem svůj názor, a komu se to nelíbí......... 8) A co jako???? Kvůli tomu, že někdo něco potřebuje se mám po-**** či čeho???? Já si své společenské závazky řádně plním a víc mě nezajímá.........Nebo snad mám kvůli tomu že v Africe hladoví 50milionů dětí mám po nocích píct chleba a ráno ho přes DHL někam posílat????
Lidí je jako sra-ček!
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Štamgast

Odeslat příspěvekod marepa 21. 6. 2006 14:33

pickuper: tak mas zajimave nazory .. a co az budes mit decko, ktere bude mit leukemii?? taky budes rikat, at lidi nic nedavaji ???

prijde mi to ze se chovas sobecky ...

ja sem jeste nikdy krev od nikoho nepotreboval.. ale nikdy nevim, jestly to nekdy nebude potreba.. a tak proc to nekomu "nevratit"
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod Pickuper 21. 6. 2006 15:40

marepa: souhlasím, jsem největší sobec..........ale nestydím se za to :)
Pickuper
Štamgast

Odeslat příspěvekod marepa 21. 6. 2006 17:57

pickuper: fakt by mne zajimalo, jestli bys zmenil nazor, kdyz by transplantaci kostni drene potrebovalo tvoje decko :hm
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod MobilerxXx 22. 6. 2006 15:04

Magistr Kelly píše:
Pickuper píše:brasci: ho-vno jehovista..............jsem pragmatickej člověk. Já platím zdravotním a sociální (ne malý) tak proč bych měl ještě fungovat jako "výrobce" destiček, plazny či kostní dřeně pro bůhví koho, Jsem zastáncem autotransfůzí..............a/quote]

Pragmatickej? Spíš natvrdlej a sobeckej, ne? Co má co dělat to, že platíš sociální pojištění s tím, že když někoho sejme auto a rozerve mu to tepnu, popř. porod se podělá nebo je někdo hemofilik a potřebuje 4,5 klidně 8 litrů krve? To s těma 450ml toho moc nepořídíš ty autotransfůze... :? O leukémii ani nemluvě.
Ale hlavně že máš na všecko názor, viď?

quote="Pickuper"] nemám strach ze smrti, daleko víc mě děsí, že by mi v žilách kolovala krev nějakýho cigoše nebo jiný podobný chátry...........t/quote]

To mně by spíš děsilo, že mi bude kolovat krev takovýho rasistickýho idiota jako seš ty. Tak je možná lepší že nechodíš dávat.c/quote]

Tohle je dobrej nazor... Kelly ma pravdu... Pickuper: Ja jsem leukemii pred nejakyma necelyma dvema rokama mel.... A reknu ti, nic prijemnyho.... A bez krve darovany bych sem uz mozna vubec nepsal... Kdo nikdy nepoterboval krev a nevi, kolik ti muze dat, tak jedine ten muze napsat to cos napsal ty.... Navic mam nekolik kamaradu kterym zachranila zivot az darovana dren a to jsou potom grady :wink:

Takze vaz slova...

Ad cigani: chtel bych videt cikana darujiciho krev jehoz krev by prosla vsema testama (a ze jich je a jak prisnych=)
MobilerxXx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pickuper 22. 6. 2006 15:59

Marepa: na kdyby se nehraje...................určitě to znáš, že? "kdyby ryby mohly bejt v pr-deli, nebyly by potřeba rybníky........." :wink:

Mobiler: samozdřejmě je mi líto že jsi onemocněl zrovna tímhle, ale na mém názoru to rozhodně nic nemění..................vůbec nepochybuju o tom, že spousta lidí potřebuje třeba ledvinu,což ale neznamená, že poběžím a nadšeně ji daruji........

....zkrátka každý tu máme ten svůj čas danej a jsem proti tomu, ho uměle prodlužovat.......toť vše :|
Pickuper
Štamgast

Odeslat příspěvekod marepa 22. 6. 2006 17:49

pickuper: ja to znam jinak .. a dokonce se to i rymuje :D
marepa
Inventář

Odeslat příspěvekod WAREZ 11. 4. 2007 15:51

Tak podle toho co tady říkáš (Pickuper) máš nejspíš IQ oslího stínu. Pro darování kostní dřeně je nutné aby se u dárce i u odběratele shodoval jejich HLA antigen, jinak transplantace dárce může stát život. Když se podaří na celém světě najít takového zázračného dvojníka je to zázrak a on je obvykle jedinnou nadějí. Kdyby se ti stalo (a to nepřeji ani tobě) že by se ti narodil syn z vrozenou vadou imunitního systému jeho jedinná naděje na přežití by byla transplantace kmenových buněk od takového "dvojníka". Jestli jsi myslíš že by jsi mu ji mohl dát sám tak si na omylu a zrovna tak se pleteš jestli si myslíš že by pomohla jeho pupeční krev. V dnešní době je asi 10 milionů dárců kostní dřeně a kdyby mezi nima byl jediný který by ji mohl darovat, vsadím se že by ti bylo uplně jedno jak moc je opálený. Takže než začneš vynášet soudy, tak se snaž (v tvém případě neuvěřitelný výkon) použít mozek..!!!!
WAREZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Předseda 11. 4. 2007 16:36

Jo daruju. Jendou sme měli dárcovství krve v rámci projektu na škole a tak sem se k tomu vlastně dostal. Prošel sem testy a už sem šel. Šup a bezmála pul litru fuč :D Ale tak aspon vim co mám za krevní skupinu.
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod Manli2 11. 4. 2007 16:39

já ani nevim jakou mám krevní skupinu... :hm
asi C2H5OH
e46 330i
Manli2
Inventář

Odeslat příspěvekod Předseda 11. 4. 2007 16:42

No me celkem překvapilo, že mi nenaměřili zbytkáč páč to bylo hned po tý mega akci na motokárách Mr. Green
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 11. 4. 2007 16:50

Přemýšlím o té krvi. Dřeň néé, to už je moc velký humáč :)
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Předchozí stránkaDalší stránka