Novy antikuracky zakon - je to pakarna!

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 1. 2006 12:40

Predem rikam, ze jsem kurak, aby bylo jasno (cigaretovy, aby bylo jeste jasneji).

Takze vstoupil v platnost novy zakon o tom, ze se nesmi hulit na zastavkach MHD a v jinych verejnych prostorach, jako jsou skoly, urady atd. Ano jsem pro, i mi vadi, kdyz nekde stojim na zastavce a prijde tam hulic a zasmradi cele okoli. Nikdy jsem na zastavce, v pritomnosti lidi nehulil, takze jsem pro. Dale vitam zakaz koureni ve skolach, kdo si pamatuje ucitelky a ucitele a jejich kabinety, tak da zapravdu, ze to nekdy byl pekny blivajz, jak to tam bylo za ty roky zahulene a smrad se tahl i na chodby, to same urady...

Takze toto vitam. Ovsem co hranici s pakarnou je to, jak nekuraci chteji zakaz koureni v restauracich, tedy v soukromych, byt verejnych prostorach. Nechapu ten duvod. Stacilo by prece, aby u vchodu byla cedule, ze se tam kouri a kazdy nekurak by dopredu vedel, ze se tam kouri a je jen na jeho svobodne vuli, aby tam sel, nebo nesel. Argumentace, ze nekurackych hospod a restauraci je malo neni na miste. Je to problem zrizovatelu restauraci, ze voli kurackou variantu. Je to podnikani jako kazde jine a proto by melo byt na zrizovateli jakou chce mit restauraci, zda zahulenou, nebo nezahulenou. Maximalne bych dokazal akceptovat to, ze pokud se v restauraci podavaji i tepla jidla, tak v dobe treba 11-13 hodin by se nesmelo z duvodu podavani obedu kourit, coz dnes praktikuje vetsina kurackych hospod tak nejak dobrovolne. Ani mi, kurakovi, neni prijemne, aby se u jidla kourilo.

Dalsi veci co mne udivuje je stat. Na jedne strane beduje, kolik mld. stoji lecba kuraku, uvazuje, ze by kuraci platili vetsi zdravotni pojisteni, vymysleji nesmyslne protikuracke zakony a na strane druho stale zvysuji dane a danove zatizeni na cigara, aby vybrali vice penez na danich. Nikdo z nich nema odvahu k nejjednoduzsimu kroku a to k zakazu prodeje cigaret a tabakovych vyrobku. Stacil by jeden zakon o jedne vete a vse by bylo vyrizene. Jenze to by prisel stat o hromadu penez a tabakova lobby o hromadu penez. Proto radeji udelaji ruzne paskvily a omezeni, totalne nesmyslne, ktere chce omezovat svobodu podnikani a svobodu volby.

Jak to vidite vy? Jste proto, aby se zakazovalo koureni v restauracich, nebo jste pro svobodnou volbu, zda do kuracke pujdu, nebo nepujdu? A pokud byste kruacke restaurace zrusili, proc? Protoze je nekurackych malo? A nebyli byste radeji, kdyby se koureni uplne zakazlo?
anonymni

Odeslat příspěvekod Hustoles 3. 1. 2006 13:11

Já jsem pro svobodný rozkvět nekuřáckých hospod.Kuřácké hospody ať existují dál a ať si v nich dál kuřáci ničí cíleně SVÉ zdraví, ne zdraví ostatních. Nekuřáci všech zemí, spojte se! :wink:
"Vepřové zdražuje, ale sviní je všude pořád dost"
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod mfilip 3. 1. 2006 13:20

souhlasim. Jsem polokurak, kourim jen u piva a budouci omezeni mi vadi. Stane se jedno, bud lidi budou z hospod kourit ven, coz se pak stejne vyhlaskou zakaze, protoze budou delat neporadek anebo budou kourit dal a pribude anonymnich udani. Reseni je v kurackych hospodach, ale nikde to tak nefunguje - vsude jsou ciste nekuracke hospody - Italie,Irsko, atd. Polovicate reseni maji ve Slovinsku - hospody muzou mit oddelene prostory pro kuraky a nekuraky - ale v kurackych prostorach se nesmi konzumovat jidlo ani alkohol, takze je to z deste pod okap. Nejhorsi je, ze behem par let, ta modni vlna prijde i k nam a ja to beru jako nevyhnutelny fakt. Asi budu misto hospody delat vlastni zahradni party
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod 911 3. 1. 2006 13:24

-pouze se domnivam, ze na lecbu jde vic penez, nez z dani za cigarety
-koureni bych rozhodne uplne nezakazoval, to mi pripdada v dnesni siuaci jako nerealne
-omezeni na zastavkach apod. ok, v restauracich ne, tenhle zakon mi vyhovuje
-legalizoval bych marihuanu
-nekourim nic
-goes je na kuraka docela ohleduplny

EDIT-mel jsem za to, ze zakaz v hospodach neprosel :hm
Naposledy upravil 911 dne 3. 1. 2006 13:25, celkově upraveno 1
911
Inventář

Odeslat příspěvekod a 3. 1. 2006 13:24

na jednej strane suhlasim s goesom, na druhej, nefajciarskych podnikov je naozaj malo..
a
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 1. 2006 13:28

a: ano, tech podniku je malo, ja s tim souhlasim, navic kdyz jde parta nekam, vetsinou jse de do pajzlu, kde se kouri. Ale to, ze nekurackych hodspod je malo, je dusledek toho, ze o ne globalne neni zajem. Proste neuzivi se jich tolik jako kurackych a na vesnicich uz vubec ne. Na druhou stranu to, ze restauracky zkrachuji po zakazu koureni v tech zemich se ukazalo jako blbost a zakazniku naopak pribylo. Ja jsem proste jen proto, aby si majitel sam rekl, jakou chce hospodu a pokud na to upozorni "TADY SE KOURI" tak pak ej to v poradku. To je asi jako by chteli zrusit diskoteky, protoez je uvnitr hluk a nekomu to vadi..
anonymni

Odeslat příspěvekod HOOK 3. 1. 2006 13:33

Vcera zaznela v televizi jedna pravdiva vec, ze kurak si v restauraci zapali vetsinou az kdyz doji, takze sobe *****, ale tam dalsim co ji pak ano.
HOOK
Štamgast

Odeslat příspěvekod loop 3. 1. 2006 13:47

no byl jsem v Irsku pár dnů po zavedení zákazu kouření, celkem nikomu to nevadilo, PUBy byly plné. Výhoda je, že ti *****í oblečení. Přivítal bych, kdyby byly v hospodách kuřácké koutky, nebo hospody dobře odvětrávané.
Jinak zákaz v hospodách u nás není.
loop
Štamgast

Odeslat příspěvekod ExFun 3. 1. 2006 13:53

POkud vím, tak do novely byl zákaz kouřit v restauracích v době podávání jídel (typicky přes oběd - 11-13). Novela přinesla zákaz kouření na veřejných prostranstvích, ale zákaz kouření v restauracích (byť tak úzký) zrušila...
OOOO Audi TDI Power
VW Golf Power
Beyond Fun´s life .....
Use Your IQ....
IMHO
ExFun
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 1. 2006 13:53

loop: proc kuracke koutky? Proc nedelat nekuracke koutky?
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 3. 1. 2006 13:54

Taky bych se primlouval, aby byly hospody nekuracke, s volitelnym dobre odsavanym kurackym koutkem. Nejlepsi by byla dobre odsavana cela hospoda - uz jsem v takove parkrat byl, klidne tam mohla hulit lokomotiva a vzduch byl svezi, jen to docela dost stoji. Ale to by muselo byt povinne, jinak se na to kazdy vys...
Sam kourim prilezitostne dymku jen v hospode, ale klidne bych se bez toho obesel.
Tchyne dela na urade a od noveho roku maji prisny zakaz koureni uplne vsude a je z toho uplne na nervy, vypada, ze to s ni sekne :-)
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod loop 3. 1. 2006 14:02

protože v koutku dým udržíš líp, než v nekoutku. Většina kuřáků co znám, doma kouří jen na balkóně, nebo na zahradě, nebo někde jinde a nevadí jim to. jinak souhlas s Jardou B. není nad dobře odsávanou hospodou.
loop
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 1. 2006 14:11

loop+Jarda: ano, jenze osobne znam jenom 2 takto dobre vetrane hospody, kde muze hulit 100 lidi a je tam cisto a pohoda.. to je taky moznost...
anonymni

Odeslat příspěvekod mfilip 3. 1. 2006 14:13

puvodne tu bylo neco, co uz nekdo napsal
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
Lekce češtiny: Dva piva. Skrovek chleba. Vuřt s křenem. Vysoké Mýto. Žvýkačka. Příjdu později. Okurka. Rožni světlo!
mfilip
Veterán

Odeslat příspěvekod Dusan 3. 1. 2006 15:30

Zajimave je, ze ve statech kde to zavedli (Irsko, Italie) s tim nikdo nema problem. Nekde to funguje i dobrovolne, treba v USA sice podobny zakon neplati, ale nepamatuji si, ze by se tam v nejake restauraci hulilo. Je pravda trosku zvlastni kdyz clovek zapadne v USA do irske hospody a hodinu mu trva nez mu dojde co mu pripada od zacatku jakesi divne a sice to, ze vidi protejsi stenu a muze dychat, ale fakt je to docela dobra vec.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Inventář

Další stránka