Bezpečnostní pásy - ANO/NE

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Poutáte se?
Ano na 100% vždy (i jako spolujezdec) 180 %  86%  [ 180 ]
Ano, vždy, ale jen jako řidič. 2 %  0%  [ 2 ]
Na krátkou trasu ne. 19 %  9%  [ 19 ]
Jen mimo obec. 2 %  0%  [ 2 ]
Vyjímečně ano. 2 %  0%  [ 2 ]
Ne. 3 %  1%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 208

Odeslat příspěvekod luk 11. 5. 2005 19:56

gotha: Při couvání řidič nemusí být připoutaný. Ale stejně skoro vždycky couvám připoutaný, protože se poutám naprosto automaticky.
<--- Odpůrci aut fkombíku by si měli uvědomit, že...
luk
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kosch 11. 5. 2005 20:55

no pokud tady někoho zajímají ty příspěvky k letadlům, tak jsem trochu pátral a omlouvám se , že jsem vás lehce mystifikoval a uvedu to na pravou míru - ta Su 32 je přapadový stíhač určený k rychlému vybojování vzdušné převahy (tedy se v případě konfliktu měla v první linii utkat se záp. stíhačkami typu F-15, 16 atd.)...jako záchytné stíhače určené k likvidaci bombardérů byly určeny hlavně Migy 25 a 31
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas-E30 11. 5. 2005 21:35

goes píše:
luk píše:Lukas-E30: Je to prosté - malé gé ("g") je hodnota tíhového zrychlení, čili 9,80655 m.s-2. Proto třeba 10g bude zrychlení cca 98,1 m.s-2.

Velké gé ("G") je tíha, čili součet tíhového zrychlení a hmotnosti: G = m . g

Proto když někdo napíše "zpomalení 5G", je to blbost. Ale že působí síla 5G, to smysl má - a to naprosto stejný, jako zpomalení 5g. /quote]


tak to je 1:0 pro tebe :tleskani-/quote]


nejde o to pro koho je to 1:0 jde o to, že se všude tyhle pojmy pišou a ne vždy je to spravné......kdysi sem čet članek, kde psai o hafo g přetiženi při indycar či naky ty americky ovalovy formuli.....
E 220 CDI ´06 - W211 - odepsano na totalku
E 200 CDI ´13 - W212
Lukas-E30
Servismen

Odeslat příspěvekod The_Mask 11. 5. 2005 21:48

Lukas-E30:s tim g u indycaru.Staci se podivat tedka na F1,ukazujou tam pretizeni.Nekde se jim to blizi i skoro 4g,normalne tak 2-3 v tahlych rychlych zatackach.
The_Mask
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas-E30 11. 5. 2005 21:58

The_Mask píše:Lukas-E30:s tim g u indycaru.Staci se podivat tedka na F1,ukazujou tam pretizeni.Nekde se jim to blizi i skoro 4g,normalne tak 2-3 v tahlych rychlych zatackach.


jenze tam tenkrat psali šileny čisla....prto sem se dodnes domnival, že male g ma jinou hodnotu, než to velke G....ale byl sem vyveden z omylu
E 220 CDI ´06 - W211 - odepsano na totalku
E 200 CDI ´13 - W212
Lukas-E30
Servismen

Odeslat příspěvekod Lukas-E30 11. 5. 2005 22:01

kosch píše:a pak ještě existuje mocná přitažlivost G, ale tu radši nekombinovat s řízenim auta... :-D :-D
Lukas: to s tím výbuchem bylo míněno obecně - prostě, že když když se ti nic nestalo minule, tak to neznamená, že by to takdopadlo i příště...d/quote]


jo to jo, tohle byal moje první zaviněna bouračka a doufam, že taky poslední.........

ale spiš sem tim naražel na ty akce, kdy lidem davaji vyzkoušet naraz v 30km/h a chtěji jim dokazat jak sou pasy duležite...........

když sem viděl, že rana je už nevyhnutelna tak sem se zapřel a držel volantu a teměř to se mnou "netrhlo"....................

jen tvrdim, že pasy ANO/NE by měla byt věc řidiče. On je zodpovědý za sebe a svoje pasažery. Takže ja jako řidič vyžaduji, aby se spolujezdci poutali, i když sam jezdim většinou bez pásů..........ale pokud se stane při nehodě něco mě, je to muj problem, ale pokud by se stalo něco spolujezdci, a on nebyl připoutany tak to odnesu ja jako řidič...........
E 220 CDI ´06 - W211 - odepsano na totalku
E 200 CDI ´13 - W212
Lukas-E30
Servismen

Odeslat příspěvekod gotha 11. 5. 2005 22:09

stihacky: nemci v druehj svetovej vojne mali mnoho prototypov, v ktorych pilot lezal, nesedel a tym lepsie znasal ucinky G sily, tak len na okraj.. pripadne kabina bola vyplnena kvapalinou pod primeranym tlakom.. tak troska historie
gotha
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 11. 5. 2005 22:13

Lukas-E30 píše:
kosch píše:a pak ještě existuje mocná přitažlivost G, ale tu radši nekombinovat s řízenim auta... :-D :-D
Lukas: to s tím výbuchem bylo míněno obecně - prostě, že když když se ti nic nestalo minule, tak to neznamená, že by to takdopadlo i příště...d/quote]

jo to jo, tohle byal moje první zaviněna bouračka a doufam, že taky poslední.........

ale spiš sem tim naražel na ty akce, kdy lidem davaji vyzkoušet naraz v 30km/h a chtěji jim dokazat jak sou pasy duležite...........

když sem viděl, že rana je už nevyhnutelna tak sem se zapřel a držel volantu a teměř to se mnou "netrhlo"....................

jen tvrdim, že pasy ANO/NE by měla byt věc řidiče. On je zodpovědý za sebe a svoje pasažery. Takže ja jako řidič vyžaduji, aby se spolujezdci poutali, i když sam jezdim většinou bez pásů..........ale pokud se stane při nehodě něco mě, je to muj problem, ale pokud by se stalo něco spolujezdci, a on nebyl připoutany tak to odnesu ja jako řidič...........n/quote]


ja jako platce do solidarniho zdravotniho pojisteni budu radeji, kdyz budes na miste mrtvy, kdyz se nepoutas, nez bys mel mit sebemensi zraneni, vyzadujici osetreni a tedy odcerpani casti financi, urcenych hlavne pro lidi, kteri si sve zdravotni komplikace nezpusobuji zcela zrejmym hazardem se zdravim a zivotem...
anonymni

Odeslat příspěvekod Lukas-E30 11. 5. 2005 22:20

goes píše:
Lukas-E30 píše:
kosch píše:a pak ještě existuje mocná přitažlivost G, ale tu radši nekombinovat s řízenim auta... :-D :-D
Lukas: to s tím výbuchem bylo míněno obecně - prostě, že když když se ti nic nestalo minule, tak to neznamená, že by to takdopadlo i příště...d/quote]

jo to jo, tohle byal moje první zaviněna bouračka a doufam, že taky poslední.........

ale spiš sem tim naražel na ty akce, kdy lidem davaji vyzkoušet naraz v 30km/h a chtěji jim dokazat jak sou pasy duležite...........

když sem viděl, že rana je už nevyhnutelna tak sem se zapřel a držel volantu a teměř to se mnou "netrhlo"....................

jen tvrdim, že pasy ANO/NE by měla byt věc řidiče. On je zodpovědý za sebe a svoje pasažery. Takže ja jako řidič vyžaduji, aby se spolujezdci poutali, i když sam jezdim většinou bez pásů..........ale pokud se stane při nehodě něco mě, je to muj problem, ale pokud by se stalo něco spolujezdci, a on nebyl připoutany tak to odnesu ja jako řidič...........n/quote]

ja jako platce do solidarniho zdravotniho pojisteni budu radeji, kdyz budes na miste mrtvy, kdyz se nepoutas, nez bys mel mit sebemensi zraneni, vyzadujici osetreni a tedy odcerpani casti financi, urcenych hlavne pro lidi, kteri si sve zdravotni komplikace nezpusobuji zcela zrejmym hazardem se zdravim a zivotem...
¨

jo jenze v tomhle ses mimo. nic mi nebylo, v lete me lehce sejmul jeden krypl co nevi k čemu sou zrcatka............a jak to dopadlo?? Volali mi zachranku, a pojišťovna platilai vyšetřeni a rentgeny, a proč??? měl sem pasy a diiky tomu narazu sem si hejbnul krční páteří.............................

Ber to tak, po městě jezdim z 99% bez pásů, mimo se většinou poutam, ale i vyjimka potvrzuje pravidlo :wink:

Ale už i u mě se blejská na lepší časy, neb planuju nakup 4bodovejch pasu a tudiž už mě nebude psa pořad tlačit do břicha. Takže se začnu poutat.
E 220 CDI ´06 - W211 - odepsano na totalku
E 200 CDI ´13 - W212
Lukas-E30
Servismen

Odeslat příspěvekod mfilip 12. 5. 2005 07:43

goes: mno ono by to melo byt vse s PR - poplatniku zdravotniho pojisteni by se to nemelo tykat. Ty penize za leceni proplati pojistovna PR a ty si pak vybere z platcu PR
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marepa 12. 5. 2005 08:11

ten vysledek anktery je opravdu zajimavy ;) ale asi opravdu na AR chodi jen sami uvedomeli ridici :)

ja se taky poutam vzdy. Je to prvni vec co v aute udelam po zavreni dveri :) a zvlast si myslim,ze cim novejsi ma clovek auto se solidni bezpecnostni vybavou jako jsou predpinace bezp.p., hlavove airbagy apod, tak je opravdu lepsi se pripoutat.
BMW E92 M3 | dlouhodoba spotrba 13.2l/100km, holt 75mph na dalnici nezere az tolik
marepa
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas-E30 12. 5. 2005 19:53

marepa píše:ten vysledek anktery je opravdu zajimavy ;) ale asi opravdu na AR chodi jen sami uvedomeli ridici :)

ja se taky poutam vzdy. Je to prvni vec co v aute udelam po zavreni dveri :) a zvlast si myslim,ze cim novejsi ma clovek auto se solidni bezpecnostni vybavou jako jsou predpinace bezp.p., hlavove airbagy apod, tak je opravdu lepsi se pripoutat.


no vzhledem k tomu, že mam v autě jen pásy.............a nic jinyho, tak to nehrotim, ale když jezdim v autech s bagama tak se poutam
E 220 CDI ´06 - W211 - odepsano na totalku
E 200 CDI ´13 - W212
Lukas-E30
Servismen

Odeslat příspěvekod JackNO.1 14. 5. 2005 11:39

Takže já osobně se tedy nepoutám, pokud vím, že pojedu max. 2-3 km po městě... Pokud jedu dál, poutám se v 99% případů. To jedno procento znamená zapomenutí, které se ale téměř neděje...
Po spolujezdcích poutání vyžaduji, protože jsem v tu chvíli za jejich život minimálně spoluzodpovědný...!

Ale zkusím nadhodit téma, proč je vlastně povinné se poutat?(vztahuji to hlavně na řidiče) Už se stal nějaký případ, kdy nepřipoutaný řidič nebo spolujezdec vylétnul z auta a někoho svým tělem zabil? Na sedadle řidiče je to podle mě čistě jeho volba, jestli se chce nebo nechce připoutat. (to samé by asi mohlo být i na sedadle spolujezdce, vzadu sedící samozřejmě ohrožují lidi před sebou, tam tu povinnost připoutat se uznávám)

Nechci rozpoutat nějakou zuřivou diskuzi, sám bych se kromě krátkých pocuků po městě poutal, i kdyby nebylo připoutání stanoveno jako povinnost, ale jen chci vědět, jaký na to máte názor...
V2 60°
JackNO.1
Motorkář roku 2007
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bigdoc 20. 5. 2005 23:26

já se poutám i když nikam nejedu a jdu si jenom umejt skla zevnitř. Holt zvyk je zvyk, a jistota je jistota.
bigdoc
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jeffe 18. 2. 2007 19:03

Aj ja sa vzdy priputam, bez pasov mam strasne blby pocit. :D
Superforum - v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství :D
Jeffe
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků