Už je to tady 2

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Máte strach, že dostanete opičí neštovice?
Ano 0 %  0%  [ 0 ]
Ne 4 %  44%  [ 4 ]
Nejsem Fricooliinek 5 %  55%  [ 5 ]
Celkem hlasů : 9

Odeslat příspěvekod zamis 24. 5. 2022 19:27

pozpatku_fijA píše:
zamis píše:Pisou to novinky a dalsi https://www.novinky.cz/veda-skoly/clane ... e-40397682

no jooo, ale
Studie z Afriky prokázaly smrtnost asi 3,6 procenta, u nevakcinovaných osob proti pravým neštovicím může dosahovat až 10 procent. Jde však o údaj z Afriky, kde množství nakažených mělo další přidružené nemoci, případně byly silně podvyživení a není ani jasné, jaká byla lékařská péče o nakažené. Údaje o smrtnosti v zemích s vyspělých zdravotnictvím neexistují.

Ockovani bylo ukonceno v 80. letech minuleho stoleti
zamis
Mr. Balaton
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 24. 5. 2022 19:29

A v jedne reportazi bylo, ze ta vakcina uz stejne vysumela.
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zamis 24. 5. 2022 19:32

Tak to uz tenkrat stalo za *****

Celosvětové ukončení očkování obyvatelstva ke dni 31. prosince 1980[16] souvisí se změnou chápání rizika při očkování. Zatímco dříve jednoznačně převažovaly přínosy nad riziky, v nové situaci prakticky nulového rizika nákazy začalo být zbytečné podstupovat byť malá rizika, které vakcinace vyplývaly.[6] Většina očkovaných měla jen mírnou celkovou i místní reakci, ale u několika procent se objevovaly závažné komplikace. Relativně často totiž docházelo ke kontaminaci chrániček hnisavými bakteriemi, virus mohl být zanesen z místa očkování do jiných oblastí kůže nebo sliznic, přičemž například infekce oka mohla mít za následek až oslepnutí. Vážnou až smrtelnou komplikací byla vakcinia gangrenóza, kdy se kolem místa očkování vyvinula rozsáhlá hluboká nekróza progresivně se šířící do okolí, spojená s metastatickým postižením dalších orgánů. Tyto komplikace podobně jako obávaný postvakcinační zánět mozku (encefalitida) byly velmi těžké a nezřídka i smrtelné. Významným argumentem pro ukončení vakcinace byly rovněž značné finanční náklady na očkování a tak od počátku 80. let 20. století bylo postupně očkování proti neštovicím ve všech zemích světa zrušeno
zamis
Mr. Balaton
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 24. 5. 2022 19:37

goes píše:
zamis píše:
goes píše:Jen si zapomenul roci ze je to u neockovanych

A ty jsi ockovany proti opicim nestovicim?


Ne. Ale umim cist.

Kéž by jsi uměl i psát. :-(
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 24. 5. 2022 19:39

*bys
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 24. 5. 2022 19:41

proč?
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 24. 5. 2022 19:42

Protože tak je to gramaticky správně.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 24. 5. 2022 19:44

Ale já mým příspěvkem neměl na mysli gramatiku hnidopichu.
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod aikoN 24. 5. 2022 19:47

Njn. Zrovna tohle mi ale hrozně tahá oči a když si v rámci toho příspěvku někdo navíc stěžuje na něčí psaný projev, tak mi nedalo, se neozvat :D

Každopádně, že příspěvek od goese často vypadá, jako by dal klávesnici do chlíva k ožralé koze, je taky fakt.
aikoN
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 24. 5. 2022 19:49

To chápu, ale víš jak jsem to myslel.
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 5. 2022 19:49

opasino píše:Ale já mým příspěvkem neměl na mysli gramatiku hnidopichu.


Tak zase kdyz jednomu rikas ze neumi psat tak bys to mel umet aspon ty. Ne?
anonymni

Odeslat příspěvekod opasino 24. 5. 2022 19:50

aikoN píše:Každopádně, že příspěvek od goese často vypadá, jako by dal klávesnici do chlíva k ožralé koze, je taky fakt.

:D
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod opasino 24. 5. 2022 19:52

goes píše:Tak zase kdyz jednomu rikas ze neumi psat tak bys to mel umet aspon ty. Ne?

Psát umím, ale s gramatikou to vypadá hůře.
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 24. 5. 2022 19:53

To zas mam opacne
anonymni

Odeslat příspěvekod opasino 24. 5. 2022 19:56

Chudák aikoN, toho tahá za oči tvůj psaný projev a moje gramatika, to musí být na oslepnutí :D
opasino
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků