Cena elektřiny

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2022 13:55

_maty_ píše:tak na novinkách trochu poplašná zpráva..

toto je ceník pro ty, kterým skončí fixace cen v letošním roce.. dávám pro příklad distribuční území ČEZ..

https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... _cezdi.pdf

dyt to tam psali, ze to je pro ty kterym konci fiaxe... ze nectes...
anonymni

Odeslat příspěvekod _maty_ 26. 5. 2022 14:01

jasný, ale takto ten článek nefunguje, stačí si projít diskusi.. vyvolá to v první řadě poplach

"Jen zhruba pěti procentům našich zákazníků končí fixace ve druhé polovině letošního roku, a v případě, že se rozhodnou fixaci u ČEZ prodloužit, budou pro ně platit nové ceníky,“ upřesnil mluvčí."

ano ti, kteří se rozhodnou fixovat to podraží, jinak ne..
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2022 14:42

no ja to tak pochopil hned, ze to je jen pro ty co konci fixace, bo nam ostatnim menili ceniky prubezne a nedavno... takze nevim no.
anonymni

Odeslat příspěvekod _maty_ 26. 5. 2022 15:50

Akorát já řeším právě ten konec fixace, přesně to zapadá, do těch 5% zákazníků, nicméně není potřeba se děsit, reálně naopak cena klesne.. a chce to kdyztak počkat na lepší fix cenu.. a do té doby zůstat na smlouvě na dobu neurčitou..
_maty_

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2022 16:35

jak realne klesne cena?
anonymni

Odeslat příspěvekod saabik 26. 5. 2022 16:49

Že inflace bude vyšší než zdražení elektřiny?
saabik
Štamgast

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2022 16:51

Jenze pokud mu o tu inflaci nestoupbou prijmy tak zaplati vice a zbude ku mene
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 5. 2022 16:52

Jednoduse receno procenta jej nezivi. Sle penoze. A pokud bere stejne tak to ze elektrina zdrazi o to co je inflace je mu k prdu
anonymni

Odeslat příspěvekod _maty_ 26. 5. 2022 17:34

Teď má fix cenu vyšší než na co přejde na dobu neurčitou..
_maty_

Odeslat příspěvekod JardaB 26. 5. 2022 17:37

Jako ze mi to na podzim z cca 4 Kc jeste zlevni, jo? Obavam se, ze jde o nepochopeni problemu a snaha vazat podzimni ceny k aktualnimu ceniku nedava smysl ale uvidime, no. Ocekavam nejhorsi a muzu byt jen prijemne prekvapen 8-)
Nesouhlasim s Ruskou invazi, kdyby toto nekdo nahodou v mych prispevcich chtel videt.
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod _maty_ 26. 5. 2022 17:49

Ja nevim jaky ty mas ted cenik, ja furt zminuji jen cenu, ktera se meni, vsechno ostatni je dane a at jste kde jste u kohokoli je to furt stejny.. v souctu a dph to bude samozrejme vic nez 4kc/kwh.
_maty_

Odeslat příspěvekod JardaB 26. 5. 2022 18:40

No mel jsem 3 roky fixaci ktera mi ted na podzim konci, kdyz se dari, tak se dari, no.
Nesouhlasim s Ruskou invazi, kdyby toto nekdo nahodou v mych prispevcich chtel videt.
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod opasino 26. 5. 2022 18:47

mfilip píše:Jsem ted trosku z toho jelen.

CEZ vcera zverejnil nove ceniky, ktere se maji tykat novych zakazniku a tech, kterym konci fixace, coz je muj pripad. Alibisticky CEZ rika, ze se ty ceniky nedotknou stavajicich zakazniku, kteri maji smlouvu na dobu neurcitou.

No ale pokud se nemylim, tak CEZ pro smlouvy na dobu neurcitou vyhlasuje ceniky nejak z kraje listopadu a plati po cely nasledujici kalendarni rok.

Takze podle meho nazoru se i temto lidem zvedne cena na podobny level, jen o neco malo pozdeji, nez tem, co jim konci fixace treba v zari apod.

Je to tak?

To je to jsem psal a podivoval se tomu včera. Chápu to tak, že od července nám ceny zůstanou jako teď a někdy o par měsíců dyl nám to osolí :D
opasino
Štamgast

Odeslat příspěvekod saabik 26. 5. 2022 19:03

Stávajícím zákazníkům ČEZ nakupuje průběžně dopředu. Novým nakupuje za spotové ceny. Včetně těch, kterým končí fixace.
Stávající na neurčitou dobu mají tedy výhodu, že jim ČEZ nakoupil letošní elektřinu už před rokem i dvěma. Takže výsledná cena pro letošek je daleko nižší než spotová letos. Mně to vše přijde naprosto logické.
saabik
Štamgast

Odeslat příspěvekod Vana666 26. 5. 2022 19:06

zamis píše:Vsak pockej, nebude trvat dlouho a poradne zdani i slunecniky

Zatím to tak vůbec nevypadá, spíše čekám ještě vyšší podporu
Vana666
Servismen

Předchozí stránkaDalší stránka