Cena elektřiny

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod fahrman 9. 11. 2020 22:30

Existuje řada odbornějších fór, ale garáž je jen jedna.
Když sledujete vývoj cen elektřiny (má to myslím roční zpoždění oproti trhu?), fixovali byste cenu elektřiny na rok, na dva nebo na tři?
Změnu dodavatele elektřiny asi ani neplánuju - ČEZ dává celkem zajímavé ceny přes zákaznické centrum. Nebo máte nějaké extra zkušenosti s hromadnými aukcemi energií?
Ď.
fahrman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 10. 11. 2020 07:48

Spočítej si energie na webu https://kalkulator.tzb-info.cz/
Pro běžného zákazníka jsou v pohodě Skauti, což je v podstatě taková solidní hromadná aukce energií. Patří k nejlevnějším na trhu a nedělají ojeby.

fahrman píše:ČEZ dává celkem zajímavé ceny přes zákaznické centrum

Konkrétní čísla? Osobní tip - Skautům se ani zdaleka nepřiblíží.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MELLO 10. 11. 2020 09:36

Já platím u PRE 3,83/kWh bez daně.
MELLO
MELLO
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosta12345 10. 11. 2020 17:54

Zásadně volím vždy bez fixace, jinak s TBZ souhlas
rosta12345
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod OTA21 10. 11. 2020 18:12

Nám na jaře vyšel nejlíp Yello energy, nějakých 1,9 za kWh bez daně. Fixaci na 2 roky.
81kW
OTA21
Inventář

Odeslat příspěvekod fahrman 12. 11. 2020 20:33

Já mám u ČEZu tarif D57d. Podle kalkulačky ERÚ by měla moje spotřeba (cca 10,5 MWh) stát s jističem 3x25A sakumprdum u ČEZu cca 35000 vč DPH ročně. Jejich retenční nabídka při dvouleté fixaci je na 31900. Je to lepší něž oficiální nabídky všech dalších operátorů. Proto mě zajímaly případné aukce (mrknu na ty Skauty) a předpokládaný vývoj s ohledem na délku fixace...
fahrman
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 14. 11. 2020 03:28

Jako ***** me neskutecne. Pisu na CEZ, ze minulej rok se stejnou spotrebou jsem platil o 6000,- min, jestli se s tim neda neco delat. Odpoved, neco ve smyslu, ze mi konci v prosinci smlouva a ze maji pro me super zpravu, ze pristi rok to bude levnejsi se smlouvou na rok, ze prej kWh za 1,98 s DPH. Tak jim pisu, ze mi nic nerika cena kWh, protoze to neni konecna cena a aby mi spocitali, kolik teda budu platit pristi rok se stejnou spotrebou. Na to se ani neobtezovali odpovedet (predpokladam usporu 500,-) a hned poslali tuhle nabidku. Je to ok? Jako v tom srovnavaci jsou ceny od 33000,-, ale jsou to spolecnosti typu: "bezDodavatele, Eneka, Rodinna energie, Elimon. No proste zadna firma, s kterou bych chtel resit nejaky problemy. Prvni firma, o ktery jsem slysel je Boheima Energy v porovnavaci za 34 451,-, tak jsem je zkusil poptat
Obrázek
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 14. 11. 2020 07:47

Elimon je celkem ok.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 14. 11. 2020 10:34

podikk: Bohemia Energy jsou největší šmejdi na trhu, tak snad s nima teprv nebudeš muset nic řešit.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 14. 11. 2020 11:41

Aha, jak to? Ja jen, ze jsou snad i reklamy v televizi, tak to ve me budilo vetsi důvěru nez ty, co jsem jmenoval
podikk
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 14. 11. 2020 12:36

Bohemia energy a X-energie jsou neskuteční šmejdi.
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod metyn 14. 11. 2020 12:49

od bohemky sem utekl, musel sem podat podnět na eru aby mi vrátili pokutu 6 000, kterou mi neoprávněně sebrali, nakonec vrátili ale bez úroku, šmejdi, jinak dobrou zkušenost mám s armex energy, platím cca 5 kč za kwh vč dph a všech poplatků za jističe a poplatků pro zelené barony, za přenos soustavu atd, tj asi za 2,5 mega 13 000, dědek
Naposledy upravil metyn dne 14. 11. 2020 12:57, celkově upraveno 2
metyn
Veterán

Odeslat příspěvekod opasino 14. 11. 2020 12:52

A vyřizovat něco s X-energií je takřka nadlidský úkol.
opasino
Inventář

Odeslat příspěvekod burty s krenem 14. 11. 2020 13:34

Jj nejde jen o cenu. Jde o jednání. Možnost ukončení.
A já zvolil tu, která mi klidně až rok před koncem smlouvy sama dá vědět, kdy by mohla byt cena nejlepší a tuhle cenu mi fixne a pak dá do prodloužení.
Protože mám za to, že klasika je taková, ze vám měsíc před koncem dojde nabídka a res to. Ale když je třeba zima a komodita muže byt dražší, tak mas Smolíka.

Bohemia nalaka cenou. Na první rok. Pak to osoli a ještě se ji člověk nezbaví. Tam už nikdy.
burty s krenem
Demakokot
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 14. 11. 2020 14:11

Ja chtel elektrinu od eonu, nicmene kvuli komplikacim s byvalym najemnikem mam vynucene CEZ. Kdy tak byva vyuctovani a pripadny nedoplatek za elektrinu? Na rocni vyroci smlouvy?
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků