Osvobození od daně z nabytí nemovitých věcí

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod orgasmic 7. 3. 2019 13:39

Chci se zeptat...

Když koupím dům, který vlastní původní majitel, dostaven byl v roce 2015/2016, musím jako kupující platit daň z nabytí nemovité věci?
Někde jsem slyšel, že novostavby do 5 let stáří jsou osvobozeny od této daně. Jestli je to pravda, týká se to pouze prvního vlastníka či je limit uvedená doba bez vlivu nového vlastníka domu?

Díky
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexx 7. 3. 2019 13:54

(1) Od daně z nabytí nemovitých věcí je osvobozeno první úplatné nabytí vlastnického práva k
a) pozemku nebo právu stavby, jejichž součástí je dokončená nebo užívaná stavba rodinného domu,
b) dokončené nebo užívané stavbě rodinného domu,
c) dokončené nebo užívané jednotce v bytovém domě, která
1. nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru užívané společně s bytem, vzniklé výstavbou, nástavbou, přístavbou nebo stavební úpravou tohoto domu, nejde-li pouze o rozdělení nebo sloučení stávajících jednotek,
2. na základě stavební úpravy nebytového prostoru nově nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru užívané společně s bytem.
(2) Nabytí vlastnického práva k nemovité věci podle odstavce 1 je od daně osvobozeno pouze tehdy, dojde-li k němu v době 5 let ode dne dokončení nebo započetí užívání rodinného domu, jednotky v bytovém domě nebo jednotky v bytovém domě změněné stavební úpravou, a to od toho dne, který nastane dříve.

Týká se to prvního úplatného nabytí (prodej), nehledě na počet předchozích majitelů (dům mohl být např. několikrát bezúplatně darován, k tomu se nepřihlíží). Současně musí být splněna podmínka do 5 let od dokončení domu nebo započetí jeho užívání.
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků