Zavlaha travniku spotreba vody?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 11. 2017 15:02

Ono moc stduen ci daji pravidelne kubik a pul denne taky neni
anonymni

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2017 15:05

Bohužel dnes nelze vykopat studnu jednoduše všude. Navíc řada podzemních vod není úplně vhodná vzhledem k výskytu nějakých breberek, pro jakékoliv užití spojené s blízkou přítomností člověka.

Vzpomínám si, jak několik lidí využívalo studnu pro splachování na WC. Nakonec nechali udělat kontrolní test, zda by vodu nemohli využít i jinak. Test dopadl tak, že ji nesmějí používat ani na to původní splachování.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 11. 2017 15:31

Joo to je pravda , máme taky vodu co škodí zdraví ...
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Guru

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 11. 2017 15:43

Jenze voda je i v rumu
anonymni

Odeslat příspěvekod polda 25. 11. 2017 15:43

Jako uškodilo to hovnům a hajzlpapíru?
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2017 16:09

Člověče nevím. Byla tam nějaká vysoká koncentrace škodlivin, a navíc ještě nějaký streptokok a další kok v nezanedbatelném množství. Probírali to na hygieně a ještě kdesi. Dokonce zkoušeli čištění, ale nepomohlo. Po nějaké době opět špatné. Údajně ta voda nebyla vhodná ani k zavlažování zahrady, k jakémukoliv využití v domácnosti byla zakázána.

Hodně lidí to tehdy zaskočilo. Nemám důvod lhát.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 11. 2017 18:05

Taky máme nějaké bakterie apod ... A ještě teď se nemůžu vzpomenout ale taky nic dobrýho v mnohonásobně překročene limity a co už, raději ji nepijeme ani z ní nevarime ... Ale jinak se nebudu mejt přece PET lahví :)
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Guru

Odeslat příspěvekod Moucha 25. 11. 2017 18:22

MgX: právě protože dnes studna není jednoduchá tak si ji každý dělá na černo, u nás ve vesnici je zákaz taky a není tu snad z těch 150 baráků nikdo kdo by ji neměl :) Co papírově neexistuje tak neexistuje ani pro kontrolu.
Jinak po všech propočtech jsme se vydali cestou platit zahradníka, ten nejen že zaleje, ale i poseká a ostříhá stromky atd. Ale to není pro každého (myslím z hlediska soukromý)
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2017 18:48

Chápu, nicméně ty výsledky prý byly tak moc špatný, že lidi od toho upustili, bez nějakého „úředního tlaku“.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 11. 2017 19:31

Moucha píše:MgX: právě protože dnes studna není jednoduchá tak si ji každý dělá na černo, u nás ve vesnici je zákaz taky a není tu snad z těch 150 baráků nikdo kdo by ji neměl :) Co papírově neexistuje tak neexistuje ani pro kontrolu.
Jinak po všech propočtech jsme se vydali cestou platit zahradníka, ten nejen že zaleje, ale i poseká a ostříhá stromky atd. Ale to není pro každého (myslím z hlediska soukromý)

Zahradnika mam i pani na uklid soukromi no roblem. Ale zalivat kazdy den mi prijde uz moc rozmazlene
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 25. 11. 2017 19:43

Ještě, ze jsme zadnej rozbor studny nedelali a spokojene s ni splachujeme i zalejvame, plavou v tom i rybicky ;-)
Twingo II, 43 kW, pro takove to jezdeni kolem komina
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Fikus 1.6Ti
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod polda 25. 11. 2017 20:47

Aha tak už víme odkud to máš tu nemoc. :-D
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod pech. 26. 11. 2017 13:52

Zalejvám tak ob den zeleninu a na trávník většinou seru, studna v zahradě není úplně vydatná, tak jsem rád že mám vodu na tu zeleninu (od doby co jsem jí vyčistil je to lepší, ale jen to nezakřiknout) a navíc když trávník nezaleju, tak moc neroste a snižuje se frekvence sečení :-)

Jsem rád že mám obecní přípojku vodovodu s OK, vodou, dneska už to není samozřejmost...

Pod garáží mám zasypanou studnu, kterou zrušili předchozí majitelé pro mizerné výsledky taky, tak ono co čekat, když je z jedný strany silnice a z druhý strany velkej pole lán, kde jezeďáci nastříkají beztak kde co.... V ulici nepoužívá studnu na pití/vaření nikdo, krom sousedů, kteří mají všechno nejlepší, děti nejchytřejší a šestmetrovej minibus jim žere 4 litry... prostě ukázkové případy jásavých blbů - to pijou... ale ta demence nebude z tý vody, to bude vrozené :-)

Problémy s vodou jsou ale i na chalupě na polosamotě uprostřed šumavy... stačí aby se ze studny málo bralo, protože se tam prostě nebydlí pořád a začnou bejt problémy jak se složením, tak s nedostatkem vody....

Studna je samá starost, to není jen tak....
Škoda 105 DeLuxe 5Q
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod Hustoles 27. 11. 2017 19:23

Letos naše autom.závlaha trávníku cca 100m2 spotřebovala 32m3 vody. 15 minut ráno po rozednění, 20 minut večer po soumraku, květen-září.
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 11. 2017 19:25

Tak to mam nekde problem
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka