Zavlaha travniku spotreba vody?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 11. 2017 14:02

Ono moc stduen ci daji pravidelne kubik a pul denne taky neni
anonymni

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2017 14:05

Bohužel dnes nelze vykopat studnu jednoduše všude. Navíc řada podzemních vod není úplně vhodná vzhledem k výskytu nějakých breberek, pro jakékoliv užití spojené s blízkou přítomností člověka.

Vzpomínám si, jak několik lidí využívalo studnu pro splachování na WC. Nakonec nechali udělat kontrolní test, zda by vodu nemohli využít i jinak. Test dopadl tak, že ji nesmějí používat ani na to původní splachování.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 11. 2017 14:31

Joo to je pravda , máme taky vodu co škodí zdraví ...
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 11. 2017 14:43

Jenze voda je i v rumu
anonymni

Odeslat příspěvekod polda 25. 11. 2017 14:43

Jako uškodilo to hovnům a hajzlpapíru?
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2017 15:09

Člověče nevím. Byla tam nějaká vysoká koncentrace škodlivin, a navíc ještě nějaký streptokok a další kok v nezanedbatelném množství. Probírali to na hygieně a ještě kdesi. Dokonce zkoušeli čištění, ale nepomohlo. Po nějaké době opět špatné. Údajně ta voda nebyla vhodná ani k zavlažování zahrady, k jakémukoliv využití v domácnosti byla zakázána.

Hodně lidí to tehdy zaskočilo. Nemám důvod lhát.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean ViC 25. 11. 2017 17:05

Taky máme nějaké bakterie apod ... A ještě teď se nemůžu vzpomenout ale taky nic dobrýho v mnohonásobně překročene limity a co už, raději ji nepijeme ani z ní nevarime ... Ale jinak se nebudu mejt přece PET lahví :)
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moucha 25. 11. 2017 17:22

MgX: právě protože dnes studna není jednoduchá tak si ji každý dělá na černo, u nás ve vesnici je zákaz taky a není tu snad z těch 150 baráků nikdo kdo by ji neměl :) Co papírově neexistuje tak neexistuje ani pro kontrolu.
Jinak po všech propočtech jsme se vydali cestou platit zahradníka, ten nejen že zaleje, ale i poseká a ostříhá stromky atd. Ale to není pro každého (myslím z hlediska soukromý)
Moucha
ing. Spokojený
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2017 17:48

Chápu, nicméně ty výsledky prý byly tak moc špatný, že lidi od toho upustili, bez nějakého „úředního tlaku“.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 11. 2017 18:31

Moucha píše:MgX: právě protože dnes studna není jednoduchá tak si ji každý dělá na černo, u nás ve vesnici je zákaz taky a není tu snad z těch 150 baráků nikdo kdo by ji neměl :) Co papírově neexistuje tak neexistuje ani pro kontrolu.
Jinak po všech propočtech jsme se vydali cestou platit zahradníka, ten nejen že zaleje, ale i poseká a ostříhá stromky atd. Ale to není pro každého (myslím z hlediska soukromý)


Zahradnika mam i pani na uklid soukromi no roblem. Ale zalivat kazdy den mi prijde uz moc rozmazlene
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 25. 11. 2017 18:43

Ještě, ze jsme zadnej rozbor studny nedelali a spokojene s ni splachujeme i zalejvame, plavou v tom i rybicky ;-)
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 25. 11. 2017 19:47

Aha tak už víme odkud to máš tu nemoc. :-D
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 26. 11. 2017 12:52

Zalejvám tak ob den zeleninu a na trávník většinou seru, studna v zahradě není úplně vydatná, tak jsem rád že mám vodu na tu zeleninu (od doby co jsem jí vyčistil je to lepší, ale jen to nezakřiknout) a navíc když trávník nezaleju, tak moc neroste a snižuje se frekvence sečení :-)

Jsem rád že mám obecní přípojku vodovodu s OK, vodou, dneska už to není samozřejmost...

Pod garáží mám zasypanou studnu, kterou zrušili předchozí majitelé pro mizerné výsledky taky, tak ono co čekat, když je z jedný strany silnice a z druhý strany velkej pole lán, kde jezeďáci nastříkají beztak kde co.... V ulici nepoužívá studnu na pití/vaření nikdo, krom sousedů, kteří mají všechno nejlepší, děti nejchytřejší a šestmetrovej minibus jim žere 4 litry... prostě ukázkové případy jásavých blbů - to pijou... ale ta demence nebude z tý vody, to bude vrozené :-)

Problémy s vodou jsou ale i na chalupě na polosamotě uprostřed šumavy... stačí aby se ze studny málo bralo, protože se tam prostě nebydlí pořád a začnou bejt problémy jak se složením, tak s nedostatkem vody....

Studna je samá starost, to není jen tak....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hustoles 27. 11. 2017 18:23

Letos naše autom.závlaha trávníku cca 100m2 spotřebovala 32m3 vody. 15 minut ráno po rozednění, 20 minut večer po soumraku, květen-září.
Hustoles
Chameleon Garáže
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 11. 2017 18:25

Tak to mam nekde problem
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků