Politicky produktivni koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ace2 5. 11. 2019 15:46

a všechno bys nechtěl? :D
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Jack111 5. 11. 2019 15:48

Jouda.III: No a?
Jack111
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 5. 11. 2019 15:56

Jack111 píše:
MV_cz píše:to maj snad ale vždycky učitelé v kombinaci s něčím jiným (zeměpis, dějepis .....)

To ano, ale příprava na to je jen jednou, když začneš učit. Pak už jedeš pořád to samý. Změny v dějepise minimální. Takže ti zůstavají opravy testů. Nevím, jestli je to pořád stejný, když jsem chodil do školy a vlezl nějakýmu učiteli do kanclu, tak většinou opravoval právě testy. Nejlépe ABCD aby to nebylo těžký. No domu nosí minimum.
S učitelky jsem měl v rodině i za přítelkyně. Nedělejte z nich horníky. Dělat bych to nechtěl. Odpovědnost, fakani atp. ALE ten volnej čas v tý práci prostě je.

Podle mě to je zásadní, jak píšeš ta odpovědnost a děti na krku, proto by to drtivá většina lidí dělat nechce. A já taky ne :) takže chápu, že je nutný namotivovat učitele, co chtějí zůstat, aby zůstali.
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod Jouda.III 5. 11. 2019 15:57

Jack111 píše:Jouda.III: No a?

No já jen, že jim někdo závidí ty dva měsíce prázdnin, který ani dva měsíce nejsou...
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod T.E.CH 5. 11. 2019 15:59

Já jim je nezávidím.... ale jsou tací, to je pravda.
Demokracie byla odsouzena k zániku v okamžiku, kdy politici zjistili, že mohou uplatit voliče jeho vlastními penězi a kdyby volby měli něco změnit, dávno by je zakázaly.

Demokracie není panováním , nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti.
T.E.CH
Veterán

Odeslat příspěvekod Jack111 5. 11. 2019 16:05

MV_cz píše:Podle mě to je zásadní, jak píšeš ta odpovědnost a děti na krku, proto by to drtivá většina lidí dělat nechce. A já taky ne :) takže chápu, že je nutný namotivovat učitele, co chtějí zůstat, aby zůstali.

Neříkám, že je to nějaká pohoda. Ale to volno prostě mají. Když chtějí srovnávat plat vysokoškoláků, tak by do toho měli započítat i právě ty 4 týdny dovolený navíc a týdenní pracovní dobu. Samozřejmě i v kanclu ekonom často nemaká od 8 do 16 na 100% s krátkou pauzou na oběd a stejně tak v pátek...Ty platy nemají teď tak hrozný, pokud započítáme volno.
Každý by chtěl víc, samozřejmě.
Jack111
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 5. 11. 2019 16:15

Jako kdyby to bylo nějak extra výhodný, tak se ve školách v drtivý většině nedrží starší učitelé ale hrnou se tam mladí z vejšky a nechodí místo toho s čerstvym diplomem rovnou jinam.
Ale taky samozřejmě znám spokojený učitele s tím, co mají. Dělají to srdíčkem asi, každý nechce furt hromadit mamon :D
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod Jack111 5. 11. 2019 16:23

Tohle je slyšet snad všude, kde 10 000+ lidí. V dopravě je to samej důchodce nebo před důchodem, doktoři před důchodem, zemědělci před důchodem.
Mladý lidi táhne trochu jinej svět. To bůra hrubýho na vejplatě nezmění.
Jack111
Inventář

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 5. 11. 2019 16:30

Jouda.III píše:Učitel je nejhůř placenej vysokoškolák.

Asi ses ještě nesetkal s knihovnicí.
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod GeneHawkins 5. 11. 2019 16:30

MV_cz píše:nj jenže ten učitel se stará o to, aby takovejch kokotů, co nedokážou odhadnout vzdálenost vs. rychlost při předjíždění bylo co nejmíň :D

Že jim to ale jde...
GeneHawkins
Insomniak roku 2013-17

Odeslat příspěvekod Jouda.III 5. 11. 2019 16:42

Jack111 píše:Tohle je slyšet snad všude, kde 10 000+ lidí. V dopravě je to samej důchodce nebo před důchodem, doktoři před důchodem, zemědělci před důchodem.
Mladý lidi táhne trochu jinej svět. To bůra hrubýho na vejplatě nezmění.

Mladej řidič nebo lékař najde snadno uplatnění v oboru tam, kde ho lépe ohodnotí. S učitelem to bude v oboru trochu složitější
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Hustoles 5. 11. 2019 16:43

Bodejť ne, když na pajdák choděj ti, co by je jinam nevzali ani omylem.
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Jouda.III 5. 11. 2019 16:44

GeneHawkins píše:

Asi ses ještě nesetkal s knihovnicí.

Ale jo, asi jsou i hůř placený pozice, ale pokud tam ta knihovnice nebude, knihovnu zavřou a skoro nikdo to nepozná. Školu zavřít nemůžou
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Jouda.III 5. 11. 2019 16:45

Hustoles píše:

Bodejť ne, když na pajdák choděj ti, co by je jinam nevzali ani omylem.

To má nějakou logiku?
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Hustoles 5. 11. 2019 16:46

Jack111 píše:
MV_cz píše:Podle mě to je zásadní, jak píšeš ta odpovědnost a děti na krku, proto by to drtivá většina lidí dělat nechce. A já taky ne :) takže chápu, že je nutný namotivovat učitele, co chtějí zůstat, aby zůstali.

Neříkám, že je to nějaká pohoda. Ale to volno prostě mají. Když chtějí srovnávat plat vysokoškoláků, tak by do toho měli započítat i právě ty 4 týdny dovolený navíc a týdenní pracovní dobu.

... a kolem každého státního svátku včetně Nanebevzetí panny Marie volno den před svátkem a 3 dny po svátku.. A rodičovstvo nechť si vezme dovolenou, aby se pedagogové nepředřeli.
Hustoles
Chameleon Garáže

Předchozí stránkaDalší stránka