Politicky produktivni koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jouda.III 7. 10. 2019 13:51

Tak znova. Pokud hovoříme k tématu, tak o jmenování profesorů. Ty zase plantáš jabka s hruškama
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod Hustoles 7. 10. 2019 13:55

https://www.novinky.cz/zahranicni/clane ... &source=hp
Když se na ně celá EU skládala, aby jim následkem jejich povalečstí, vyplácení patnáctých platů a megadůchodů jejich stát nezbankrotoval a nezůstaly jim holé zadky, to jim nevadilo. A teď budou vyskakovat a rozkazovat, co má kdo dělat? Kdyby si hlídali pořádně hranice a migranty štandopéde vraceli, odkud přivandrovali, nebyli by teď ve srabu s plnými tábory čmoudů, kteří jsou nepoužitelní k pracovnímu nasazení.
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod Jack111 7. 10. 2019 13:56

Jouda.III píše:Tak znova. Pokud hovoříme k tématu, tak o jmenování profesorů. Ty zase plantáš jabka s hruškama

Bavíme se o tom, co znamená prezident jmenuje.
Jack111
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 10. 2019 13:57

No nejmenování Ošťádala profesorem by měl zrovna jouda uvítat. Samozřejmě pokud by jouda neměl konflikt zájmů...
Univerzita Karlova podle prezidenta Miloše Zemana nevedla řízení ke jmenování Ivana Ošťádala profesorem řádně. Prezident v dopise ministrovi školství argumentuje etickým kodexem školy a docentovou „morální degradací“. Vyvozuje ji z Ošťádalových kontaktů s komunistickou Státní bezpečností.

„Je evidentní, že hodnoty prezentované (nejen) Univerzitou Karlovou v jejím etickém kodexu, resp. statutu, se extrémně příčí hodnotám, které byly vyznávány příslušníky Státní bezpečnosti či jejich pomocníky, mezi něž docent Ošťádal patřil,“ konstatoval Zeman v dopise.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/zema ... omaci_chtl
Naposledy upravil anonymni dne 7. 10. 2019 13:59, celkově upraveno 2
anonymni

Odeslat příspěvekod Jouda.III 7. 10. 2019 13:57

Jack111 píše:
Jouda.III píše:Tak znova. Pokud hovoříme k tématu, tak o jmenování profesorů. Ty zase plantáš jabka s hruškama

Bavíme se o tom, co znamená prezident jmenuje.

Ne
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod robbert 7. 10. 2019 14:00

Pierr3 píše:
robbert píše:Obecně k podpisu. Pokud s něčím nesouhlasím, musím to podepsat? Neznamena podpis to, že s danou věcí souhlasím?

V tomto případě neznamená. Je-li podpis součástí nějakého úkonu, který někomu ukládá zákon, tak není vůbec relevantní, co si o tom daný úředník myslí. On taky nepodepisuje nic jako "myslím si, že jste skvělý profesor/ministr atd...", ale spíš něco jako "v rámci svých zákonných povinností vás na návrh xyz jmenuji...".

Ale to je špatně, ne? Přece nemohu podepsat něco, s čím nesouhlasím.
Pokud to vztáhnu k prezidentovi, tak by mělo být stanoveno, že pokud nepodepíše do, tak to jde na premiéra. Prostě si myslím, že pokud někdo z jakéhokoli důvodu s něčím nesouhlasí, neměl by to dělat. Dneska se dělá halo kvůli tomu, že se chlap podívá na ženskou, je to obtěžování a diskriminace a kdo ví, co ještě a tady je člověk "nucen" udělat něco, co je v rozporu s jeho přesvědčením.

PS: neřeším Zemana, řeším situaci beze jmen.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jouda.III 7. 10. 2019 14:00

Hustoles píše:https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/rozhorceny-recky-premier-chce-trestat-odmitace-migrantu-vcetne-ceska-40299015?dop-ab-variant=3&seq-no=1&source=hp
Když se na ně celá EU skládala, aby jim následkem jejich povalečstí, vyplácení patnáctých platů a megadůchodů jejich stát nezbankrotoval a nezůstaly jim holé zadky, to jim nevadilo. A teď budou vyskakovat a rozkazovat, co má kdo dělat? Kdyby si hlídali pořádně hranice a migranty štandopéde vraceli, odkud přivandrovali, nebyli by teď ve srabu s plnými tábory čmoudů, kteří jsou nepoužitelní k pracovnímu nasazení.

+1 000 000
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod goes 7. 10. 2019 14:04

robbert píše:
Pierr3 píše:
robbert píše:Obecně k podpisu. Pokud s něčím nesouhlasím, musím to podepsat? Neznamena podpis to, že s danou věcí souhlasím?

V tomto případě neznamená. Je-li podpis součástí nějakého úkonu, který někomu ukládá zákon, tak není vůbec relevantní, co si o tom daný úředník myslí. On taky nepodepisuje nic jako "myslím si, že jste skvělý profesor/ministr atd...", ale spíš něco jako "v rámci svých zákonných povinností vás na návrh xyz jmenuji...".

Ale to je špatně, ne? Přece nemohu podepsat něco, s čím nesouhlasím.
Pokud to vztáhnu k prezidentovi, tak by mělo být stanoveno, že pokud nepodepíše do, tak to jde na premiéra. Prostě si myslím, že pokud někdo z jakéhokoli důvodu s něčím nesouhlasí, neměl by to dělat. Dneska se dělá halo kvůli tomu, že se chlap podívá na ženskou, je to obtěžování a diskriminace a kdo ví, co ještě a tady je člověk "nucen" udělat něco, co je v rozporu s jeho přesvědčením.

PS: neřeším Zemana, řeším situaci beze jmen.

Takze kdyz nebudes souhlasit abych dostal ridicak a byl bys urednik na inspektorate tak bys to neudelal? Tak tu praci nedelej
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod robbert 7. 10. 2019 14:08

Proč? Předám to kolegovi, který ti ho vydá. Ale já neudělám něco, proti svému přesvědčení.
Mé příspěvky vyjadřují mé názory. Chcete se mnou nesouhlasit? Můžete, ale to je asi vše, co můžete.

Bože, dej mi sílu, abych změnil, co změnit mohu, dej mi trpělivost, abych snesl to, co změnit nemohu, dej mi moudrost, abych to od sebe rozeznal.
Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod burty s krenem 7. 10. 2019 14:08

Tak ze bychom meli dva prezidenty?
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 10. 2019 14:17

Ne počká se na dalšího prezidenta až se zvolí...
anonymni

Odeslat příspěvekod robbert 7. 10. 2019 14:18

Proč? Profesory může jmenovat ministr školství, vládu předseda Senátu. Prostě udělat nějakou zastupitelnost, aby nikdo nemusel být nucen do toho, co je v rozporu s jeho přesvědčením.

Nekácet!
robbert
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Pierr3 7. 10. 2019 14:30

Takže by se tam (do ústavy) podle tebe mělo napsat, že její ustanovení neplatí, pokud jejich dodržování odporuje přesvědčení toho či onoho úředníka?
Pierr3
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 7. 10. 2019 14:33

robbert píše:Proč? Předám to kolegovi, který ti ho vydá. Ale já neudělám něco, proti svému přesvědčení.

Pokud jdes delat nejakou praci dobrovolne tak bys o ni mel vedet co obnasi a pokud jsou tam veci co te desi nedelej to. Jako prezident musis podepsat parlamentem a senatem schvalene zakony. Tecka.

Ty fakt v posledni dobe perlis s kravinama
Fluence - ∅ 15,27 l/100km (CO2 - 356 g/km)
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Jack111 7. 10. 2019 14:51

robbert píše:Proč? Předám to kolegovi, který ti ho vydá. Ale já neudělám něco, proti svému přesvědčení.

Nedávno jsem měnil řidičák a pokud se nepletu, úředník tam podepisoval pouze ověření údajů. Žádný jmenování řidičem nebo třeba souhlas atp. :hm
Jack111
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka