Rychlodotazy č. 2

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod JardaB 27. 9. 2021 18:45

To je na tom nejake rucne sroubovaci kolecko se zavitem? Jako vypada to zajimave ale nikdy jsem to nevidel. Je to vubec origo? Kdyz jsem teda potreboval u auta pravidelne odpojovat baterku, tak jsem si k ni proste na spagat povesil desitku klic :D
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 27. 9. 2021 18:49

Jj, taková plastová vrtulka v železné objímce na konci aku kabelu, černá a červená. Internet říká, že to měly peugeoty, citroeny a renaulty.
Když jdu v zimě od auta, tak jen rukou povolím, a vím že když k němu přijdu, nastartuju.
Bohužel, když ukradnou baterku, tak tohle většinou zmizí s ní :(
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 27. 9. 2021 19:00

yndezit píše:Takováhle součást bateriové svorky na francouzské vozy, dá se to sehnat někde mimo autorizák? Nasazuje se to shora na pól baterie.
Obrázek

To je slušná picovina toto
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JardaB 27. 9. 2021 19:04

Ukradnou baterku? WTF? To se taky muze stat?
JardaB
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yndezit 27. 9. 2021 19:14

Sem včera přišel k autu, stálo venku v Praze. Okýnko trojúhelníkové vpředu rozbité, zmizelo něco zevnitř. Otočím klíčkem, nic, jdu se podívat pod kapotu, baterka fuč.
Baterku jsem druhou naštěstí měl, zbyla mi z golfa, ale tenhle terminál mne vypekl, když zmizel, musel jsem jet do práce. Provizorně jsem vzpříčil pod objímku železnou matku, jakž takž ten mínusový kontakt drží, ale nerad bych aby se to uklepalo za jízdy, vysloveně je na autě nálepka, že se za běhu motoru nemá odpojovat baterie.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod anonymni 27. 9. 2021 21:08

palec hore
anonymni

Odeslat příspěvekod yndezit 27. 9. 2021 21:11

peter23p: jo tam jsem to nakonec objednal. Nikde jinde jsem to nenašel, jen zmínku že to někdo koupil v autorizáku.
yndezit
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redlajn 27. 9. 2021 21:57

MV_cz píše:
m.a.x.i.m.u.s píše:Někteří na fcb v Superb skupině by ti úplně vážně radili, abys na tohle využil připojištění na vandalismus.

to bude podobnej zvěřinec jako fb skupina alfistů? :D

Přijde mi, že dementi jsou všude. Teď jsem na anglický MX-5 skupině viděl vášnivou hádku o měrce oleje. Která je lepší. :D
Část lidí z tý původní neumí číst. Pro druhý na tom není nic těžkýho. :D
Redlajn
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 27. 9. 2021 22:00

Ty měrky jsou nejlepší :D přitom na tý původní se dá úplně krásně vyčíst. Já jednou zkusil dát na to, že "ta měrka ukazuje napyču" a "že to mám přelitý", a jak to dopadlo, víme.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod pech. 27. 9. 2021 22:50

yndezit píše:Sem včera přišel k autu, stálo venku v Praze. Okýnko trojúhelníkové vpředu rozbité, zmizelo něco zevnitř. Otočím klíčkem, nic, jdu se podívat pod kapotu, baterka fuč.
Baterku jsem druhou naštěstí měl, zbyla mi z golfa, ale tenhle terminál mne vypekl, když zmizel, musel jsem jet do práce. Provizorně jsem vzpříčil pod objímku železnou matku, jakž takž ten mínusový kontakt drží, ale nerad bych aby se to uklepalo za jízdy, vysloveně je na autě nálepka, že se za běhu motoru nemá odpojovat baterie.


No to proto, že to pak zabije alternátor....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pech. 27. 9. 2021 22:51

Redlajn píše:
MV_cz píše:
m.a.x.i.m.u.s píše:Někteří na fcb v Superb skupině by ti úplně vážně radili, abys na tohle využil připojištění na vandalismus.

to bude podobnej zvěřinec jako fb skupina alfistů? :D

Přijde mi, že dementi jsou všude. Teď jsem na anglický MX-5 skupině viděl vášnivou hádku o měrce oleje. Která je lepší. :D
Část lidí z tý původní neumí číst. Pro druhý na tom není nic těžkýho. :D


Tak to bych chtěl vidět tu měrku, se kterou mají problém....
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sold: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 27. 9. 2021 22:51

Kdyby jen alternátor, pochybuju, že třeba budíky vdrží 20V špičku.
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod tslany 27. 9. 2021 22:52

Obrázek
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Odeslat příspěvekod Lukas063 27. 9. 2021 23:36

Tak o tom bych chtěl vést plodnou diskuzi :D
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků