Pronajímáte byt?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 19. 11. 2015 13:36

Maj i nejaky rozvozi jako je rohlik.cz, ale to jsem zatim nevyzkoumal, to me ceka az kdyz prodam auto abych mohl koupit byt.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mlaskac 19. 11. 2015 16:33

JohnnyFive píše:Máte byt, který pronajímáte? Máte ho jako investici? Nebo proč to děláte? :D Jaké máte zkušenosti?

máme nepronajímáme nebydlíme, držíme pietu :-)
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod mlaskac 19. 11. 2015 16:39

MELLO píše:Tak v te cene jsou komplet spotrebice v kuchyni a plus dve vestavene velke skrine, svitidla a jeste nejake drobnosti.

nos stálo 700k byt 53m2 na kladně, tj za "kladenské" ceny. A je to uplně normální, celej byt vemeš do brti zboříš uděláš nové příčky a vše a jedeš. když jsi hajzlík dodělíáš ještě sníženej (4cm) strop zateplíš a utlumíš a jen to fikne. kilo kuchyň, kilo nové jádro, a teď si vem že všechnonové dveře 7mery s tím že 3 jsou šoupačky (21Kkč/ks) aby jsi nahnal nějaké to místo a je to ráz dva.

My jsme tchýni dokonce koupili nějakej spešl zámek co byl z venku kodovej. takže když byla doma a neměla zamčené dveře (4bezp třída) ani rozetu dalo se otevřít mechanickým zadáním kodu. A k prdu to stejně bylo.

Mellouš dával fotku hajzlu takže to vzal asi z gruntu, nejorší je že to trvá klidně 4 měsíce komplet byt vybydlet a udělat od píky znovu.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod mlaskac 19. 11. 2015 16:44

hromadcicka píše:To bych chtel videt, kdo utrati do 80metroveho bytu za spotrebice do kuchyne 150+ tisic :D

lednice 16, trouba 15, sporák 12, vlnka 10, myčka 12, pračka/suš 16, je to jen to tak nějak. když chceš víc tak kilo minimálně. můj otec např dal 23k za stojící lednici (návratnost v nekonečnu ale je tichá)
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 11. 2015 16:49

mlaskac píše: když jsi hajzlík dodělíáš ještě sníženej (4cm) strop zateplíš a utlumíš a jen to fikne. kilo kuchyň, kilo nové jádro, a teď si vem že všechnonové dveře 7mery s tím že 3 jsou šoupačky (21Kkč/ks) aby jsi nahnal nějaké to místo a je to ráz dva.

Mellouš dával fotku hajzlu takže to vzal asi z gruntu, nejorší je že to trvá klidně 4 měsíce komplet byt vybydlet a udělat od píky znovu.

Stropy jsem snizoval o 7cm (tusim) jestli ne vic a nechal zvukove izolovat
Dvere sem daval 6x z toho dvoje šoupačky a z toho jedny 90cm a jen dvere pokud me pamet neklame byly nejakych 70tis.

Celej byt komplet od bourani po nastehovani trval 6 tydnu.
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod mlaskac 19. 11. 2015 16:57

jsi šikula, já mám souseda co má přes 10 bytů co pronajímá a ten vždy na začátku řekne jeden den skluz v nájemném volám, druhej den máte kufry na ulici. a opravdu to dodržuje, ale ty historky okolo ... a vybydlení se prostě občas stane, pořád platí že nejlepší je to jako investice do dětí. koupit starší byt, vybavit věcma co doma nechceš nebo máš navíc nechat to 10-15let splácet sebe samo a pak nějaké rekonstrukce a přidělit dětem. pak máš byt za nějakých 3-5 tisíc což utáhne i 19ti letej klučina.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod MELLO 19. 11. 2015 16:58

Ja nejsem sikula, ja to sam nedelal, to delala firma jako zakazku :-)
MELLO
MELLO

Odeslat příspěvekod ace2 19. 11. 2015 17:09

MELLO píše:Ja bych si u vietnamcu krom hermeticky uzavrene vody, polivky ze sacku nebo konzervy nekoupil nic teda

citlivky z EU :D , teď vám ukážu svůj aktuální supermarket... :-*

http://1drv.ms/1T17A7U

Ano žádný tu nemám, nakupuju na tržišti
4 techničáky a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod -pb- 19. 11. 2015 17:12

mlaskac: tak pokud to bere takhle přísně pedanticky, tak mu z toho jednou rupne cévka :-) a taky si myslím obecně nedělá dobrý dojem na nájemníka, nějaká tlecí doba je prostě nepsaný zvyk a bytů je dnes opravdu hodně, takže si dovedu představit, že se nájemník poohlédne jinde, než mít za domácího prudiče... i když když píšeš, že to vybavuje starym nábytkem, tak to bude už mít asi předem danou specifickou klientelu, na kterou se asi takhle holt musí
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod speleo 19. 11. 2015 17:55

mlaskac píše:jsi šikula, já mám souseda co má přes 10 bytů co pronajímá a ten vždy na začátku řekne jeden den skluz v nájemném volám, druhej den máte kufry na ulici. a opravdu to dodržuje, ale ty historky okolo ...

To jednou spláče nad výdělkem, protože to takto koná nelegálně :) Z bytu smí někoho regulérně vyhodit jenom soud, jakýkoliv samodomo pokusy jsou kontraproduktivní a stačí, aby dotyčný navštívil jakoukoliv právní poradnu a nějakej začátečnickej iniciativní právník ještě s mokrým diplomem si na něm smlsne.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod mlaskac 19. 11. 2015 19:30

-pb- píše:mlaskac: tak pokud to bere takhle přísně pedanticky, tak mu z toho jednou rupne cévka :-) a taky si myslím obecně nedělá dobrý dojem na nájemníka, nějaká tlecí doba je prostě nepsaný zvyk a bytů je dnes opravdu hodně, takže si dovedu představit, že se nájemník poohlédne jinde, než mít za domácího prudiče... i když když píšeš, že to vybavuje starym nábytkem, tak to bude už mít asi předem danou specifickou klientelu, na kterou se asi takhle holt musí

tvl to jsou zase kecynky, prostě a jednoduše takto argumentují sociálky. jsou to byty s 7-11k nájmem na kladně, prostě klientela daná. a já to chápu jednou dáš dva dny, příště čekají 4. o legalitu bych si nedělal starosti, má na to smlouvu vše daní, mám za to že tam má podepsanou výpověd - není peníz není láska. prostě nezaplatíš v termínu -> do 14 dní jsi pryč.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod -pb- 19. 11. 2015 19:51

tak trochu jsem odvozoval, že se bude jednat o sociální bydlení(v tom pravém slova smyslu), ale mohls to napsat rovnou, jinak klidně se ti výpadek nájmu může stát u bytu za 30, který má pronajatý Reifka nebo DHL a ta náprava trvá klidně pár týdnů, ale vidím, že se vyznáš :-)
-pb-
Inventář

Odeslat příspěvekod Jack111 19. 11. 2015 19:57

Vyhodit najemnikovi veci na ulici? Tak to jo...
Jack111
Inventář

Odeslat příspěvekod Jelass 19. 11. 2015 20:40

Mlaskac: +1
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod -pb- 19. 11. 2015 20:56

Jack111 píše:Vyhodit najemnikovi veci na ulici? Tak to jo...

tak řeší se to osvědčenou metodu, že se nájemníkovi sdělí, že pokud vypadne, tak se na dluh zapomene, ale když má někdo potřebu vyhrát kvůli pár korunám, tak je to holt jeho boj...
-pb-
Inventář

Předchozí stránka