Automatizace domácnosti - ovládáte dům smartphonem?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 25. 9. 2019 08:27

Moucha píše:Mam jejich termostat, hlavice dle meho nefunguji

Přiznám se, že jsem si s tím ještě nehrál, ale tohle nastavení to nevyřeší?
Obrázek
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod ace2 25. 9. 2019 08:33

já bych jen znovu zopakoval, že na řízení teploty doma mám produkty od topenářské firmy Danfoss a tam naopak ty hlavice fungují zcela spolehlivě už několik let. Po nainstalování o tom prakticky nevím.
Zabil jsem 7 zeber. Ano ty zvířata. A bacha na ex, kradou vysavače
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Moucha 25. 9. 2019 10:19

Max, mi to nepomohlo :-(
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod harmiczek 26. 9. 2019 16:27

V Lidlu zas budou mít hlavice ve verzi bez BT, řekl bych že za dost fajn cenu.
https://www.lidl.cz/cs/p/moderni-bydlen ... ice/p35219

Nevíte jestli to narvu na tenhle ventil?
IMG_20190926_091642.jpg
harmiczek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tslany 26. 9. 2019 17:06

Ano, a pokud ne, adaptér někde seženeš.
tslany
Nováček

Odeslat příspěvekod MV_cz 15. 10. 2019 08:46

fúú tady je automatiko-bazmeko koutek, co jsem přehlídl, super :-) Já teda marně čekám už hromadu let, než se tyhle home smart věci sjednotí a vyladí, ale teď potřebuju dálkově regulovat kotel na Moravě na chalupě.

Je tam klasickej elektrokotel, v něm píchlý termostat s bezdrátovou regulací https://www.elektrobock.cz/bezdratovy-termostat/p1795 a radiátory s hloupejma termostatickýma hlavicema.

Use case je takovej, že než tam pojedem, potřebuju nechat přitopit, až budem pryč, tak nechat udržovací teplotu ať to nezamrzne. A po zimě se uvidí, kolik tisíc na elektrice jsme tam pavoukům protopili.

Jsem si to nějak pročítal a vychází mi to na Netatmo termostat, bude to stačit? Hlavice nechat puštěný na max (?) s tím že termostat bude ovládat teplotu vody? Koukal jsem, že ty jejich termostatický hlavice s tím termostatem dohromady nějak mají fungovat, ale v čem bude výhoda krom toho, že místo 5k za termostat zaplatím 10k za set termostatu s hlavicema? Zvládne to rychlejš vytopit, že si to otevře hlavici na maximum a naopak když odjedem, tak ji to zatáhne a rychlejš se teda řídí náběh požadovaný teploty?

Ten stávající termostat plus mechanický hlavice teda fungujou divně, termostat umí jen noční útlum o 3C dolů na 8 hodin a hlavně je to mechanický a mám to daleko :D
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod tslany 15. 10. 2019 08:50

S hlavicema to bude vytápět jen tam, kde je potřeba, takže pokud nepotřebješ vytopit celý, ale postupně, tak jo. Např pokud topíš v jedný místnosti dřevem, ideálka.
tslany
Nováček

Odeslat příspěvekod MV_cz 15. 10. 2019 08:55

No jsou tam v podstatě jen dva radiátory a dvě místnosti a stejně mezi něma nejsou dveře :D takže jeden radiátor ovlivňuje druhej :( a kotel na dřevo nejni.
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod tslany 15. 10. 2019 08:56

Tak hlavice k ničemu.
tslany
Nováček

Odeslat příspěvekod MV_cz 15. 10. 2019 08:59

OK, takže termohlavice pustit naplno? Mně přišlo, že teď ať jsem termostatem nastavil co chtěl, stejně bylo nejvíc znát, když jsem otočil topením. Prostě na termostatu nastaveno třeba 21C a hlavice na pětku topily docela hodně oproti trojce :-(

(ono kdyby ten set vyšel výhodnějš, tak si hlavice vyzkouším a pak třeba nechám doma v paneláku, ale to by zas chtělo ten bridge, co bych musel dokoupit)
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 15. 10. 2019 09:13

pokud nejsou debilni hlavice tak pri malem rozdilu /treba 2°C/ celsia by meli pustit plnej prutok ... siemens nejake ty klasicke to tak pekne delaji
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod tslany 15. 10. 2019 09:14

Dej tam hloupý, netermostatický hlavíce, a pusť je naplno, Netatmo stejně funguje 0 nebo 1.
tslany
Nováček

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 15. 10. 2019 09:26

Odkud netatmo hlavice berou info o teplotě v místnosti?
Okamžitě odejdi do svého pokoje a vrať se, až budeš normální.
TomeekHoleek
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod tslany 15. 10. 2019 09:35

Z hlavice, příp. udělá průměr hlavic, je-li jich v místnosti víc, a termostatu.
tslany
Nováček

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 15. 10. 2019 09:45

Však hlavice je u topení...to asi není moc relevantní údaj teplotě ve zbytku místnosti, ne?
Jinak je něco lepšího než netatmo? Pomalu koukám po čem jít...HK podmínkou, případně propojení s nějakýma senzorama oken. Ale to by asi šlo řešit ve všem pomocí IFTTT, ne?
Okamžitě odejdi do svého pokoje a vrať se, až budeš normální.
TomeekHoleek
VIP Galerie

Předchozí stránkaDalší stránka