Automatizace domácnosti - ovládáte dům smartphonem?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 3. 12. 2014 20:24

KAYABA - a je neco takoveho uz? Protoze zatim tu nikdo zadny otevreny system nejmenoval.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod KAYABA 3. 12. 2014 20:25

Ja spise myslim, ze je vetsinou problem ve spotrebici nez v jednotce int domacnosti.
Na prikladu - napr. Ne kazde plynovy kotel je pristupny ty regulaci.
KAYABA
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod speleo 3. 12. 2014 20:31

Moucha píše:hele jen pokud řve a dostává pěknej kotel a je třeba nad recepcí jinak ne, já stejně jsem většinou doma a čekuju to jen na monitoru všechno okolo domu.

Kamarádka dělala recepční v takovým větším penzionu a měla dobrý storky. Od strašení (slyšela, jak se zavíraj a otvíraj dveře, přičemž byla úplně sama v celým objektu) po různý úchyláky (onanování na chodbě atd.) až po opilecký zážitky (stmelovačky, firemní večírky,...). To musí bejt občas zajímavý povolání.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 12. 2014 20:33

já zase většinou klid, když ne tak ty lidi klidně zkrotím i přes to že jsem pak nepojedou, nenechám z toho dělat holubník..
Spíš je problém se zloději, ale s hloupými, proto mám 90% úspěšnost chycení a k tomu chytrá domácnost, když vím že chodí někde kolem domu, prostě klik rozsvítím a jdu s železem :)
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod M@C 3. 12. 2014 21:35

Kamos ma Loxone, ma na to doma napojene snad vse co jde - vypinace, zasuvky, rekuperaci, venkovni rolety, garazova vrata... a proto ma po dome natahano fakt hodne kilometru kabelu :-)
Zezacatku byl hodne nadseny ze si naprogramuje ruzne schemata pro ruzne situace, automaticke zatahovani/vysouvani rolet +rozsviceni podle pocasi (je k tomu i meteo stanice) atd., z toho nakonec seslo :-)
Pro Android to ma peknou aplikaci, dobre se to ovlada.
Jo kdyz byli na dovolene a ja potreboval k nim domu pro klice a auto, bylo fajn ze mi na dalku otevrel dum a garaz :-D
Az si ale budu nekdy stavet barak, tak nevim, jestli do neceho takoveho pujdu.
Volvo V70III 3.2 A/T 175kW
M@C
Štamgast

Odeslat příspěvekod Majkl 3. 12. 2014 21:37

Až se zbavím baráku a koupím si byt, nic takovýho instalovat nebudu, protože bych potom shnil už úplně.
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 12. 2014 21:39

v bytě to člověk asi nějak moc nepotřebuje, aspoň mě tam moc nenapadá co tam ovládat na dálku nebo automaticky
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod Slawall 3. 12. 2014 21:40

Topeni, rolety, svetla.
Slawall
Vošický lover

Odeslat příspěvekod Majkl 3. 12. 2014 21:41

Maca.
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Moucha 3. 12. 2014 21:51

Slawall píše:Topeni, rolety, svetla.

tak zase rolety v bytě.. jako jo ale..
Moucha
Gay inventář

Odeslat příspěvekod Majkl 3. 12. 2014 21:53

…ale ne.
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Slawall 3. 12. 2014 21:55

Moucha píše:
Slawall píše:Topeni, rolety, svetla.

tak zase rolety v bytě.. jako jo ale..

Tvl tak i v byte se chces chranit pred slunkem. :D
Slawall
Vošický lover

Odeslat příspěvekod Jean ViC 3. 12. 2014 21:58

Slunko je svina
TDI DSG
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod evlo 4. 12. 2014 01:30

Moucha píše:v bytě to člověk asi nějak moc nepotřebuje, aspoň mě tam moc nenapadá co tam ovládat na dálku nebo automaticky

Se nezdá no. Ja chtěl aby to melo použitelný dedikovany ovládání a to jsem tenkreat zjistil, ze nic nemá, podle toho co pises se to nezlepsilo.

Megaswitch, dedikovany server a UTP všude v baráků budu mít tak jako tak, ale prostě pockam az/jestli bude něco opravdu funkčního. Dokonalost nehledam.

Podle me proste chybi standardy. Moje vylozene pozdavky
1. otevreny sytem - otevrene protokoly nad tcp/ip
2. klidne placeny, ale opet otevreny UI (samozrejme ruzne) + server, tj. moznost rozumne programovat integraci
3. OTEVRENE PROGRAMOVATELNE komponenty pro integraci - tj. treba ir blastery apod.

tak jsem se na webu podival na aktualni stav vyvoje tech reseni zde zminenych
creston - ne
Loxone - ne, ale asi alespon trochu blizko, zajimavy, ze je to lokalni cesky reseni, ale z tech co jsem nasel vypada fakt nejdotazeneji
Ego-n - o tom jsem nasel pekny prd realnych nemarketingovych informaci
Control4 - ne
qivicon - opet tezko rict, nic moc realnyho jsem nenasel, ale zda se to docela vymakane, mozna jako to Loxone
Ubiquiti - podle mouchy to existuje, podle me od nich nic neni :D - jako par zasuvek apod. ale zadne reseni

otazka je jestli tohle nedela jardaB, proste, ze reseni nakonec je pouzit nejaky canbus, nebo podobne veci od siemensu atd.

Tak trochu me furt pride, ze to arduino a raspberryPi mozna budou nakonec nejschudnejsi cesta.
Naposledy upravil evlo dne 4. 12. 2014 01:54, celkově upraveno 2
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod mlaskac 4. 12. 2014 01:53

dopadnete jako ja, tak dlouho jsem reguloval a ovladal az jsem dal 400k za regulaci (regulaci opakuji) topeni od honeywellu vcetne tcp ip komunikatoru abych zjistil ze to ma dva programu pres den pevna teplota a v 18:00 vypnout a do rana do 4 to vydrzi, diky yomu ze jsem proti projektu pridal misto 36cm zdivu 50 a 20cm plostyrenu. misto 16cm (tj tloustka krokve) 30cm vaty na strese a okna jsou sice jen dvojskla (mam barak uz 12 let tehdy to tak nefrcelo a uz vubec ne v balisticke odolnosti) a vysledek je ten ze kdyz kotelv zacatcich hazel E130 na nejakem diferencnim tlaku (kdyz to honeywell prereguloval a zavrel uplne vsechny hlavice) tak jsme si toho vsimli obvykle nekdy druhej den odpoledne.

ted mam souseda a ten ma 50cm polysturenu (navic je nejakej sedej divne) a ten to ma stejny. 90% ztrat ma tim ze chodi dovnitr a ven a vjizdi do garaze. jinak nema co regulovat pouze na noc tlimit aby se mu nepotila zadnice v noci.
mlaskac
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka