Automatizace domácnosti - ovládáte dům smartphonem?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ace2 9. 1. 2020 19:50

no už ted z toho jsem nervozní :D

já nemám úplně povahu půjčovat své věci cizím lidem. :D
4 techničáky a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod Lukas063 9. 1. 2020 21:51

to bude ještě počteníčko.. :D
Lukas063
Guru

Odeslat příspěvekod ace2 9. 1. 2020 22:05

:D

chtělo to bez emocí nakoupit 10 bytů v Chomutově :D
4 techničáky a všechno RWD
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 10. 1. 2020 00:31

ace2 píše:jj tak to je. Řešením by bylo uzavřené společenství, nebo kompound. Ani nevím jestli to v ČR existuje. Uzavřená rezidenční zóna za zdí s ochrankou a řízeným vstupem.

U Ostravy pár Gated komu je, ale bydlíš tam s těma lidma a výsledek teda že máš spíš místo baráku sociální bydlení a proč? Protože nějaké cizí fetky ti ukradnou krámy ze sklepa co akorát hoardis místo vyhození, vlastně ve výsledku situace ve všem horší
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 10. 1. 2020 00:33

ace2 píše:tak je pravda že s majitelema až na pár vyjímek se dá docela fajn vyjít. Takovej ten panelákovej kolorit sídliště typu jeden ochlasta, jeden komunista důchodce, rodina domácího násilí a vařič perníků se u nás naštěsí moc nekoná a ta homogenita podobné sociální skupiny je vyšší než v paneláků kde je to více namixovaný.

Nicméně jsem mluvil s jedním co má byt na starý Praze na nábřeží a říká že úplná pohoda. Všechno doktoři, právníci a podobě.. na všem se smysluplně dohodnout a vše šlape..

... ne u nás jsou schopni se lidi pohádat proč utrácíme za okrasnou třešeň do vnitrobloku :D. Nicméně největší problém jsou fakt nájemníci, něco jim řekneš a pošle tě do ***** a nic na něho nemůžeš. Pokutu mu dát nemůžeš, na majitele se nedostaneš protože majitel je nějaký s.r.očko e sídlem někde v Petrohradu v zastoupení nějaký místní realitky a máš po ptákách.

Smutny no, že se musi dohadovat, to mě vždy sere na těch lidech, že nedokážou prostě věci vyřešit, ale musí se dohadovat
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tslany 10. 1. 2020 01:14

Existuje nějakej smart alarm, kterej má db pohybů přístupnou pro external query? Teoreticky stačí jakýkoliv pohybový čidlo, sháním hardwarově hotovej výrobek, že to jde udělat arduinem vím.
tslany
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod TomeekHoleek 17. 1. 2020 08:45

Má někdo a poskytl by přístup (screenshoty) k tomuhle článku?
https://www.dtest.cz/clanek-7757/test-r ... ovysavac-C
TomeekHoleek
VIP Galerie

Odeslat příspěvekod MV_cz 17. 1. 2020 09:11

Kolegyně teď naočkovala ženu, že maj super vysávač od Tesly.... říkám si hmm hmm to Elon nějak vychytal a bude to stát ranec. Ale ona je to Tesla jako tahle tesla https://www.alza.cz/tesla-robostar-iq50 ... 31.htm?o=1 no ale prej super, že vysává a "vytírá" (tj. asi odplivává na zem a romazává ubrouskem), mluví česky a kdesi cosi a jak to sbírá pořád nějakej bordel.
Ale nevím, říkal jsem si, že kabely budou problém, nepřejede to židle (cca takovejhle design, jen ten kov nohou je hranatej a placatější https://www.cool-nabytek.cz/jidelni-zid ... -245-bila/ ), za dveřma to nevysaje, pod sedačku se to nevejde ... pak jsem viděl nějaký srovnávací testy různejch vysavačů na YT a teda docela tragédie, na druhou stranu židli některé z nich přejely, což mě mile překvapilo
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 17. 1. 2020 09:16

Přemýšlím o nákupu kamery. Asi ta Xiaomi nebude nejhorší.
Všímám si, že je asi více verzí. Jak na Alíku poznám verzi?
A co od toho vlastně můžu všechno čekat? Krom toho, že když doma někoho nechám po mém odchodu, tak budu vědět kdy taky odešel.
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 17. 1. 2020 09:54

Tak jsem na zkoušku objednal tuhle https://www.alza.cz/xiaomi-mi-home-secu ... 63.htm?o=2
Je to ta novější, že?
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod glider 17. 1. 2020 10:02

m.a.x.i.m.u.s píše:Krom toho, že když doma někoho nechám po mém odchodu, tak budu vědět kdy taky odešel.

Presne na toto kupujes kameru co :D
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod m.a.x.i.m.u.s 17. 1. 2020 10:09

:D
Co ti mám k tomu říct? :D
Včera jsem jí nechal doma a divil se, že odešla dřív než měla :D
Jinak WA :D
m.a.x.i.m.u.s
Potížista

Odeslat příspěvekod glider 17. 1. 2020 10:21

Jj :D
glider
Ja chcem Slovak

Odeslat příspěvekod ace2 17. 1. 2020 12:11

na Xiaomi je fajn ze funguji a umi nahravat na vzdaleny disk (musi byt na stejne siti) takze i kdyz ji nekdo slohne tak mas zaznam. Pokud se nastavi na China Mainland tak pak umi i detekovat osoby a umi ukladat na placeny cloud Xiaomi. Jinak nocni videni je kvalitni a umi poslat push oznameni v pripade pohybu v prostoru.
ace2
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 17. 1. 2020 12:14

nedělal bych si iluze, že u šajomi to defaultně ukládá někam číňanům do cloudu 8-)
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Veterán

Předchozí stránkaDalší stránka