Netrubte zbytečně. Tečka cézet.

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod salam01 18. 6. 2014 09:16

Normálně to nedělám, ale tady volím obrovskou výjimku.

Jeden můj kamarád včera spustil v rámci agentury, ve které pracuje, charitativní kampaň pro společnost LORM. Dále cituji:

Jde o organizaci, která se stará o hluchoslepé. S LORMem spolupracujeme už delší dobu, protože nám přišlo smysluplné upozornit na fakt (respektive především), že mezi námi lidé s tímto, těžko představitelným, postižením žijí. Navíc jsme zjistili, že mizivé množství lidí ví, že červenobílá hůl neznamená, že jde o zrakově postiženého, který trpí kreativními ambicemi a svou hůl si prostě „vytunil“, ale je to poznávací symbol, že její nositel nejen nevidí, ale také neslyší.

Podařilo se nám do projektu zapojit i Punk film, jehož členové se s ohromným nadšením a zdarma vrhli do natáčení videí, které jsme si vymysleli a nezištně nám pomohl i pan Javorský.

Mám radost, že se díky všem zúčastněným podařilo natočit dva krátké spoty. Jeden, s lehkou nadsázkou, poukazuje na fakt, že ne všichni o hluchoslepých víme a druhý ukazuje „medailonek“ dvou konkrétních, takto postižených, lidí: Lenky, která téměř neslyší ani nevidí, ale aktivně žije, pracuje a sportuje a Jeníka, který neslyší a nevidí v podstatě vůbec, přesto hraje šachy a je to neuvěřitelně pohodový pán. A právě díky LORMu se tito lidé dostanou k pomoci asisentů. Samozřejmě nejen pro sport a volnočasové aktivity, ale také aby mohli vůbec fungovat.

A vás bych rád poprosil o laskavost. Navštivte prosím stránky NETRUBTEZBYTECNE.CZ. Samozřejmě budeme rádi, když jakoukoli částkou přispějete, ale i samotný fakt, že se o nich ví, má pro hluchoslepé velký význam. Proto, prosím, rozešlete link i svým známým, kolegům, rodině atd..

Doufám, že tenhle spam nikoho neotráví a snad jste si to aspoň někdo přečetl, případně se mrknul na ty stránky nebo dokonce nějakým pětníkem přispěl. Dodám jen - až budete zase psát do Depresivního koutku o svých problémech, vzpomeňte si na tyhle lidi.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Inventář

Odeslat příspěvekod anonym 18. 6. 2014 09:37

A já myslel, že to bude nějaké téma s onboardem, kde budu účinkovat já v městském provozu, a někomu se můj klakson nelíbil... :hm
anonym

Odeslat příspěvekod Anorex 18. 6. 2014 10:17

a já si říkal,proč je maj oblepený...původně mě opravdu napadlo,že to je "tuning" v podobě reflexních pásek,aby za tmy byli lépe vidět,přeci jen první co jde, je tyčka a pak až oni... :-)
Škoda Krabička Outdoor - daily
Škoda Superb III liftback - casual
Škoda Rapid 130 5 speed - leštěná víkendofka
ex FRS

"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod..."
Anorex
Inventář

Odeslat příspěvekod filomena 18. 6. 2014 10:46

Dik salam01 za dobry prispevok. Aj stranka je super, minimalne mne si povedomie zdvihol :-)
filomena
Nováček

Odeslat příspěvekod salam01 18. 6. 2014 11:08

Koukejte taky otevřít prkenice! Aspoň DMS.
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Inventář

Odeslat příspěvekod Jean ViC 18. 6. 2014 11:36

A ja ze akce kdyz jedete po sporilovske na omezeni rychlosti..
TCe 120k 205Nm EDC
Jean ViC
Pan Sklenička

Odeslat příspěvekod Jack111 18. 6. 2014 17:40

salam01 píše:Doufám, že tenhle spam nikoho neotráví (...)

Už se stalo. Zrovna v pondělí mi tenhle spam někdo pověsil na zrcátko. Všiml jsem si ho, až když jsem se připoutal. Zvykl jsem si na bordel za stěračem, ale abych teď ještě obcházel auto, jestli mi zas nějakej aktivista neozdobil auto? To je na pěst. :grr:
Jack111
Inventář

Odeslat příspěvekod mlaskac 18. 6. 2014 18:22

dnes jsem opravdu brutalne vytroubil jednu slecnu cca 30 vterin nebyla schopna z toho troubeni nastartovat ale ze by odlozila ten mobil diky kteremu ji to chciplo to ne.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 6. 2014 18:28

pokud jí zrovna vibroval, tak měj pochopení ...
anonymni

Odeslat příspěvekod JardaB 18. 6. 2014 18:32

Na me nejakej vocas agresivni takhle troubit, tak taky nebudu se startovanim spechat 8-)
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod Ježíš 18. 6. 2014 18:54

Možná nedala ten majáček se kterým mlaskac jezdí.
https://www.youtube.com/watch?v=N49H_Q17oYY
Ježíš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JardaB 18. 6. 2014 18:55

Njn, evidentne se povazuje za nadcloveka... :-P
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod mlaskac 18. 6. 2014 21:42

jakej majáček co to ten kristus mele? prostě měla fabii v manuálu a protože držela telefon nebyla schopná se rozjet a zůstali jsme uprostřed křižovatky. naštěstí to mám v kameře tak troubení pomohlo aby to položila a začala startovat.

a nějaké špičkování proč ne, ale jsou věci o kterých se nežertuje a tohle je jedna z nich. tak slušného (přesjněji ohleduplného) řidiče jako já jen tak nenajdete
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod Drejkaa 18. 6. 2014 22:46

No jo, Ty jsi hned po mně, protože mně netroubí klakson :-)
Jinak Salame moc dík za téma.
Drejkaa
Štamgast