"Železo-aneb GUNS, GUNS !!!"

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod vasco 8. 2. 2013 16:53

Ne, v pořádku, perkuse je samozřejmě nesmysl, ale pak tu začali padat různé ty kuše a tak, což jsem skoro myslel, že jsi původce ty, nečetl jsem to celé, ale tak nějak mi to k tobě sedělo :mrgreen: Nic ve zlém... ;) Pokud ne, tak se hluboce omlouvám...

Taky bych ho od toho zbytečně neodrazoval, jen ať si ZP udělá a pak se rozhodne, do čeho půjde nebo nepůjde. MPI má pravidelně po střelnicích po republice předváděčky, tak si může zajít a za cenu nábojů vyzkouší, co by mu vyhovovalo.

Já včera byl v Ostravě v Corradu a zrovna měli Glocky a Rugery, tak jsem si půjčil LC9, protože jsem o ní přemýšlel jako o náhradě za CZ92, abych nemusel mít dvě ráže nábojů, ale bohužel mi vůbec nesedla... Tak nevím, jestě musím zkusit nějaké ty kel-tecy atd.

Kdo je ozbrojen, není překvapen... ;) :mrgreen:
O1 1.9TDI LX + dodělávaný climatronic a výhřev sedaček
vasco
Nováček

Odeslat příspěvekod mlaskac 8. 2. 2013 18:53

ok, jsem se snažel držet stranou právě proto že v reálu zmáčknout spoušť není taková legrace jak se zdá.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod vasco 8. 2. 2013 18:55

To určitě není, ale takto nad tím asi nejde přemýšlet. Já doufám, že nikdy nebudu muset zbraň v reálu tasit, ale pokud taková situace někdy nastala, tak si zatím trvám na tom, že je lepší ji mít, než nemít...
vasco
Nováček

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 8. 2. 2013 20:08

Tady je pár problémů:
Nebyl jsem v AČR - protože mám 7.5 a 8 dioptrie. Takže mám "Modrou".
Nemyslím že bych s takovýmito silnými brýlemi mohl dostat zbroják.
Zbroják stojí další peníze. Nemýlím li se okolo 4000Kč.
Desert Eagle stojí 37-60 000Kč
Smith and Wesson 500 okolo 40 000Kč

Sorry, prostě na tohle nemám.
PoliceCollector
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 8. 2. 2013 20:12

Myslim, ze zbrojak je celkove drazsi, bouchacky zas se daji sehnat levnejsi, nemusis zacinat hned luxusnim kanonem... Taky o zbrojaku vazne uvazuju, uz ten pocit mit to v ruce, to kdyz mi znamy pujci do ruky i nenabity - ma to svoje kouzlo...
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod mlaskac 8. 2. 2013 20:12

já si nemůžu pomoci ale než seknu s diskuzí, mám za to že analýzou rizik by jsi dospěl do stavu kdy usoudíš že obušek a spray je pro tebe lepší volba. pokud řešíš park nebo nějakou problematičtější čtvrť tak tam přece nemůžeš vyhrožovat kvérem, je to jediné co máš když se nelekne co uděláš? zabiješ ho?

jako sere mě taky že se neprodávat taser v civilní verzi nebo x26.

to je o tom kde se pohybuješ, a pokud chodíš pěšo - pokryje ti obušek a kasr vetší spektrum situací ani těma se ovšem nevyhrožuje tj tvoje doměnka "pohrozil bych". tyhle zbraně nejsou na hrození - hroz slovy a jakmile je problém tak to použij bez varování.

co mě zcela ale doráží je o jakých zbraních uvažuješ. mám jednu z nejprakticčějších brokovnic Rem 887T , glock 17, g26 pak máme revolvery a nic nestálo víc než 17500 tj méně něž třetinu tvé maximálky, a sotva polovinu levnější varianty. chces se chránit stačí ti pistole za 12k. ok chceš (veříš) v safe action tak glock.
Naposledy upravil mlaskac dne 8. 2. 2013 20:14, celkově upraveno 1
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod vasco 8. 2. 2013 20:14

Proč bys měl kupovat Deserta? Na sebeobranu ti stačí klidně nějaká devítka a skvělá CZ75/85 se dá koupit kolem 6-8.000Kč. Zbroják stojí 500Kč kolek za jednu skupinu - bude ti stačit Ečko, cca 800Kč za zkoušky a cca 500Kč nějaká příprava, jít si zastřílet, ošahat si zbraň. Pak jen 100Kč nákupní povolení a 200Kč registrace zbraně. A cca 400Kč lékařské potvrzení.

Prostě do 10.000Kč vč. nákupu zbraně se vlezeš naprosto s přehledem.

Máš silné brýle, ale s nimi vidíš dobře, ne? Pokud projdeš kontrolou u lékaře, tak jen budeš mít ve zbrojáku záznam jako v ŘP, že "brýle nutné".

Pokud by ti stačila menší ráže, mám tu CZ 7.65 a té bych se klidně zbavil za 2000Kč. Opravdu není nákladné se ozbrojit.

A jak říká mlaskac, nový glock nejde přes 17.000. Jeté klidně kolem 12-13 a máš zbraň na celý život. K tomu časem nějakou brokovnici a máš vystaráno.
vasco
Nováček

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 8. 2. 2013 20:37

Řekněme že si chci prostě splnit sen. Nedávno jsem se díval na dokument o zbraních. Stříleli tam do bloku balistické želatiny a zkoumaly jaké to udělá střelné kanály. 0.38 udělala malý a zahnula, 0.45ACP proletěla skrz naskrz příčemž ho rozvlnila, Magnum ten obrovský blok nadzvedlo a odhodilo a 500 zkoušeli taky ale už ne na tom bloku, na něčem jiném. Když už mám mít tedy ZP tak prostě chci tyhle dva kousky, prostě protože po nich toužím. Samozřejmě, ne na denní nošení, spíš opravdu jen tak z rozmaru... Hm ! A nejmenší ráže co chci je 0.45.
PoliceCollector
Nováček

Odeslat příspěvekod filomena 8. 2. 2013 20:59

tvl, ako ta tak citam, cim dalej, tym viac nadobudam pocit, ze by bolo dobre sa na to vybodnut...

Na jednej strane hovoris, ze tie 2 kusky chces, proste lebo tuzba, a na druhej strane si chces kupit perkusnu pistol.... Vytlac si tvoje prispevky do tejto diskusie, chod k psychologovi (psychologicky posudok je dufam sucastou procedury k zbrojnemu pasu?) a mas vystarane... Posudok bude negativny a mas klid.

Nemam ani ZP, ani zbran, a neber ma prosim velmi zle, ale proste si treba zadefinovat jasne co chces, a na so to chces. A v nesposlednom pripade: daj na ludi co s tym maju realnu skusenost a radia ti...
filomena
Nováček

Odeslat příspěvekod vasco 8. 2. 2013 21:04

Psychologický posudek není povinný, může ho nařídit tvůj praktický lékař, ale nemusí..
vasco
Nováček

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 8. 2. 2013 22:42

A jaký je v tom rozpor ?
Pokud nebudu mít ZP budu zvažovat nákup perkusní zbraně.
Pokud budu mít ZP nebudu zvažovat nákup perkusní zbraně.
Viděl jsem to u svého známého. Nejdřív si koupil pistoli.Na obranu. Pak přišel na to že je nepraktická. Koupil si "38" revolver. Pak dospěl k názoru že by si měl koupit větší ráži, tak si koupil 0.44 - tu co měl Dirty Harry, poté dospěl k názoru že ho pistole už nebaví, prodal pistoli koupil si opakovačku, potom si řekl že by bylo fajn mít ještě malorážku a když jsem s ním mluvil naposled tak si zrovna kupoval Sa.58 a Kalašnikov.... Nedivil bych se kdyby teď měl M-2... (Půlpalcový kulomet Browning používaný od první světové války dodnes...)
PoliceCollector
Nováček

Odeslat příspěvekod Beaumont 8. 2. 2013 23:05

PoliceCollector: V podstatě se přidám ke kolegům:
1) Perkusní derringer (nebo taky perkusní revolver, plynovka, kuše, luk, řemdich, halapartna... ;-) ) jako záliba ano, pro potěšení z občasné střelby na střelnici ( :!: :!: :!: ) ano. Na sebeobranu ne a na nošení pro obranu už teprve ne. Není to na to stavěné, oproti moderním zbraním je řádově větší pravděpodobnost že to nevystřelí když má (zvlhlý prach...) nebo - což je horší - že to vystřelí když nemá 8-S Nikoho s tím nezastrašíš, protože na to a) nebudeš mít čas, b) nikdo nebude vědět co to je.
2) Pokud přes ty dioptrie nevidíš, nestřílej z ničeho. Pokud vidíš, udělej si zbroják. BTW už jsi uvažoval o laserové operaci? Do té bych na tvém místě investoval dřív než do zbraní.
3) Zbroják není tak drahý a normální moderní zbraň taky ne. Svůj první revolver (Taurus 4" .38 Special nerez) jsem kupoval použitý, i se dvěma pouzdry mě stál 10 tisíc Kč, dnes by to bylo tak 6 až 8, protože ceny klesly. Od té doby jsem s ním vystřílel tak dva tisíce ran bez sebemenšího problému a pořád ho mám rád a občas ho "provětrám". Když jsem se s ním naučil, dokoupil jsem další zbraň (pistoli 9mm) a teď koukám po nějakém revolveru ve .44 magnum. ALE: začínat na výkonné silné zbrani je pitomost, to je totéž jako koupit si jako první auto po autoškole Ferrari. :oboze A nosit .44 magnum jako zbraň na obranu? Jedině tak na obranu před medvědy... Ale proti lidem je to pitomost. Na to je 9mm Luger nebo .357 magnum až až.
Dirty Harry byl FILM!!!
4) Mimochodem, z .500 S&W se střílí docela fajn :D Ale 50 Kč za ránu zhruba sedí :-|
Italská auta jsou nespolehlivá, lidská činnost způsobuje globální změnu klimatu a stroje těžší vzduchu nikdy nemohou létat! ;-)
"Zpřísňování trestů je jen marným pokusem omezených hlav, terorem si vynutit úctu k zákonům." (Jean-Jacques Rousseau)
Beaumont
Moderátor

Odeslat příspěvekod birkov2001 8. 2. 2013 23:07

eLzyx: jen pro zajímavost jak dlouho jsi byl cvičen na boj s nožem, že jsi takovej chladnokrevnej zabiják? Já že jsem "byl cvičen" cca rok a rozhodně se nepovažuji za takového borce jak se tady líčíš. S čím jsi trénoval? Je kardinální rozdíl, jestli ti někdo dá pod krk nabroušené ostří nebo dřevěnou maketu.
Mustang GT; P607
birkov2001
Nováček

Odeslat příspěvekod Jelass 9. 2. 2013 01:17

PoliceCollector píše:Tady je pár problémů:
Nebyl jsem v AČR - protože mám 7.5 a 8 dioptrie. Takže mám "Modrou".
Nemyslím že bych s takovýmito silnými brýlemi mohl dostat zbroják.
Zbroják stojí další peníze. Nemýlím li se okolo 4000Kč.
Desert Eagle stojí 37-60 000Kč
Smith and Wesson 500 okolo 40 000Kč

Při úspoře peněz bych to udělal jak kamarád - zbroják, Makarov + spřátelená ráže. Levněji si legálně nezastřílíš.
Naposledy upravil Jelass dne 9. 2. 2013 10:55, celkově upraveno 1
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod gewehr 9. 2. 2013 10:31

PoliceCollector píše:...Hm ! A nejmenší ráže co chci je 0.45.
tu by som si dovoli upozornit na vela "urban legends" ktore neustale medzi ludmi koluju. Jednou z nich je aj to, ze na obranu potrebujes co najvykonnejsiu zbran, rovnako ako nieco, co sa nazyva "stop efekt" daneho "naboja".

Treba si najskor dobre rozmysliet kde sa predpoklada, ze tu zbran clovek bude na obranu nosit. Podla toho zvolit nielen NABOJ na ktory ma byt, ale aj TYP strely, ktoru budem nosit. Chapem ked kolega, ako pracovnik TANAPu, ktorý travi cely rok v lese nosi pri sebe na obranu revolver na .44RM (uz mal viackrat stretnutie "moc blizkeho druhu" s medvedom), ale medzi ludi si takuto zbran zoberie len magor. Pretoze ak to pouzije v mieste kde je viac osob, pravepodobnost ze to trafi nezucastnenu osobu stojacu aj kus za utocniko je obrovska. Videl som spis, kde celoplast zo .44 preletel 3 osoby a zaryl sa potom este niekolko centi do dreva. Rovnako napriklad naboj vz.82 ktory ma strelu zo spekanych ocelovych pilin. Cital som posudok forenzneho balistika, kde policajt pri zasahu toto vystrelil v byt v panelaku. Preletel chlapa (makke tkanivo) a potom sa este 3x odrazil, pricom zranil dalsiu osobu. A tak by sa dalo pokracovat donekonecna.

Nejde o to mat co najvaciu raz alebo co najvykonnejsiu zbran. Aj tu plati primeranost. Napriklad na dennodenne obranne nosenie je ideal 9browning, pretoze zbrane nan su velmi kompaktne a lahke (kto nosil dennodenne vie co je to za otravu nosit zbran) a vykon stale postacuje. Pripadne 9 luger, kde uz sa tiez objavuju kompaktne zbrane na nosenie (tym nemyslim compact verzie fullsize-ov, ale skutocne male zbrane). Dalsia zasada je ta, ze ak to nosim na obranu, musim mat z toho kvantum nastrielane a pravidelne z toho strielat. Zaklad pre obrannu situaciu je nacvicena svalova pamat.

Odporucam ti skor ako cokolvek kupis alebo si spravis zbrojak, poradit sa osobne s clovekom, ktory cie o com toci. Jedno stretko na strelnici, vyskusas par zbrani a ramcovo si vytvoris predstavu co (a ci vobec nieco) chces. Aby sa ti nestalo, ze si v byte vystrelis z kanonu, ty prides o sluch, zranis odrazenou strelou cloveka za sebou a zlodejovi sa nic nestane... aj to sa udialo.

Predstava "kupim si kver, doma odlozim a ked bude problem tak ho nou vyriesim" je dost skreslena. Mezi tym je minimalne kopa hodin rozmyslania a este vacsia kopa hodin na strelnici. V opacnom pripade je vacsia pravdepodobnost, ze spravis so zbranou viac skody ako osohu.
María de las Mercedes
Karl Friedrich Benz
gewehr
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka