"Železo-aneb GUNS, GUNS !!!"

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 7. 2. 2013 00:29

To je něco jiného. Já nejsem bezpečák, nebyl jsem ani v armádě, u policie. Nejsem vycvičen na to odrážet útok nožem. Chci zbraň abych případnému protivníkovi pohrozil-"Hele, jsem ozbrojený, mám "žihadlo" - dej si odchod." už jen poodkrytím pouzdra, aby viděl zbraň. Nic víc, nic míň.

A pes ? To je pro někoho kdo bydlí v domě, navíc je to další starost a zodpovědnost. Já potřebuji něco pro osobní ochranu. Něco co lze mít u sebe a útočníka to zastraší a pokud nezastraší, tak zastaví. Přece sebou nebudu tahat všude psa. Nemluvě o tom že to se zvířaty moc neumím a pes - obranář - musí být na tuto úlohu vycvičen.
PoliceCollector
Nováček

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 2. 2013 00:33

jasný, to chápu.
Jinak psa nemám, ani bych nechtěl. Vycvičit jej dá větší práci než vycvičit sebe. Navíc je to další hladový krk.

Jinak za sebe můžu říct, že proti mne byla tasena zbraň a vyšly dvě kulky. Co jsem dělal? Zůstal jsem jako opařenej sedět a zírat. Imho stejná reakce jako u 90% lidí, co to zažijí poprvé. Naštěstí nemířil, takže mám stále stejný počet otvorů jako po narození.
Takže co bych dělal, kdybych měl zbraň? Nic. Byl jsem rád, že přestal pálit a ještě ho provokovat vlastní zbraní ...
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Jelass 7. 2. 2013 01:33

mlaskac píše:obecně se zbraně přeceňují, chápu že agenti jejího veličenstva jako elzyx je nepotřebují.

To nebylo korektní ^^
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod gewehr 7. 2. 2013 08:16

Jo ked sme u strelnich zbrani. Ak zakladatel temy chce deringer, nrch si ho kupi, ak zbran na obranu, odporucam hladat dalej.
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 7. 2. 2013 12:47

Já se ptám - proč ? Ten Derringer je neúčinný ? I ve velké ráži ? Nebo kde je zakopaný pes ?
PoliceCollector
Nováček

Odeslat příspěvekod JardaB 7. 2. 2013 12:51

Ja bych rekl, ze to bude neprakticke, neucinne, nespolehlive a vubec blbej napad to vytahovat na mistech, kde se bude strilet... Na zaplaseni psa mozna, ale cvicenyho to spis nasere.
Opel Mokka 1.7 CDTI, firemni pracant
Renault Megane Cabrio 2.0 IDE, mazlik
Twingo II, 43 kW
Fikus MKII 1.6 TDCI 66 kW
[Fikus 1.6Ti RIP]
JardaB
Guru

Odeslat příspěvekod aikoN 7. 2. 2013 13:02

PoliceCollector píše:Já se ptám - proč ? Ten Derringer je neúčinný ? I ve velké ráži ? Nebo kde je zakopaný pes ?

neúčinný, protože náboj z něj vystřelený může mít ze zákona tak malou maximální energii, že ho překoná kdejaká vzduchovka...
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod mlaskac 7. 2. 2013 13:33

PoliceCollector píše:To je něco jiného. Já nejsem bezpečák, nebyl jsem ani v armádě, u policie. Nejsem vycvičen na to odrážet útok nožem. Chci zbraň abych případnému protivníkovi pohrozil-"Hele, jsem ozbrojený, mám "žihadlo" - dej si odchod." už jen poodkrytím pouzdra, aby viděl zbraň. Nic víc, nic míň.

A pes ? To je pro někoho kdo bydlí v domě, navíc je to další starost a zodpovědnost. Já potřebuji něco pro osobní ochranu. Něco co lze mít u sebe a útočníka to zastraší a pokud nezastraší, tak zastaví. Přece sebou nebudu tahat všude psa. Nemluvě o tom že to se zvířaty moc neumím a pes - obranář - musí být na tuto úlohu vycvičen.

v tomchapu proc ti to elzyx rozporuje, jedinej u koho ma smyslmvyhrozovat zbrani je policie vsude jinde je vyhruzka zbrani taktickej fail.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 7. 2. 2013 13:34

Tady to testovali a rozhodně to nevypadá jako účinnost kdejaké vzduchovky http://postapo.cz/nutne-k-preziti/zbran ... n-recenze/
PoliceCollector
Nováček

Odeslat příspěvekod aikoN 7. 2. 2013 13:43

Moc se v zákoně nevyznám, ale ty testované zbraně dle mého nejsou bez ZP legální:

link píše:Energie .22 z 4′ hlavně je 90-95J
Energie 6,35br z 3′ hlavně je 95-100J
Energie 7,65br z 3′ hlavně je 150-160J

v konfrontaci:

zákon píše:Zbraněmi kategorie D jsou

a) historické zbraně,
b) zbraně jednoranové a dvouranové zkonstruované na principech doutnákových, kolečkových, křesadlových nebo perkusních zámkových systémů,
c) palné zbraně určené pro střelbu náboji typu flobert s energií střely na ústí hlavně do 7,5 J,
d) plynové zbraně na vzduchovou kartuš,
e) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J,
f) expanzní zbraně a expanzní přístroje,
g) mechanické zbraně, u nichž je napínací síla větší než 150 N,
h) znehodnocené zbraně, na kterých byly provedeny takové nevratné úpravy, které znemožňují jejich použití ke střelbě,
i) zbraně, na kterých byly řezem provedeny takové úpravy, které odkrývají alespoň částečně vnitřní konstrukci zbraně, a
j) zbraně neuvedené v kategoriích A až C.

Přičemž pouze zbraně kategorie D lze mít bez ZP od 18 let.
edit: ale jak tak koukám, u b) není specifikována max. energie :hm
aikoN
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 2. 2013 13:54

mlaskac píše:v tomchapu proc ti to elzyx rozporuje, jedinej u koho ma smyslmvyhrozovat zbrani je policie vsude jinde je vyhruzka zbrani taktickej fail.

přesně tak, zbraní se nehrozí, zbraní se střílí. Varovný a pak do živýho.
Jde na tebe holýma rukama a nemáš na něj? Utíkej. Nezvládáš? Tas zbraň, vystřel varovný - běží stále proti tobě? Střílej do živého.
Jde na tebe s nožem? Podle vzdálenosti od tebe střílej varovný, nebo rovnou do živého.
Tahá proti tobě pistoli? Rovnou do živého.
Nemáš na to někoho zastřelit? Nekupuj si pistoli na obranu, resp. vyhrožování.
Já bych před nákupem zbraně doporučil nějaký výcvik sebeobrany, ideálně takový, který obsahuje i nácvik verbální komunikace ve vyhrocené situaci. Mnohé šarvátky se dají řešit beze zbraně i bez pěstí a kopů. Hlavně se člověk naučí trochu ovládat tělo a mysl.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 7. 2. 2013 15:20

podle mně je držení zbraní trochu zbytečné. nejvíc přepadení se odehrává když je člověk venku a je tedy nutné kvér sebou tahat furt (znáte to, jednou si ho neveme a zrovna to přijde). Další pro mně velmi podstatná věc je, že jakmile jednou vytáhnete na někoho bouchačku musíte bejt připravený jí použít, což já rozhodně nejsem. Nejbezpečnější je prostě dát zloději co chce, obvykle to jsou jen drobný a on vás nechá bejt a policajti ho stejně drapnou. Ty průtahy když někdo zbraň použije, viz týpek v Tanvaldu za to fakt nestojí.
Navíc když dneska stojí půjčovný pár korun tak já rozhodně nevidim důvod si zbraň kupovat.

A pokud někdo touží po tom chodit ozbrojen, ta já (a nejen já) doporučuji účinný pepřový spray a teleskopický obušek popř ele paralizer (možná Taser??). Nastříkat sprej do xichtu, fláknout vobuchem přes držku (zlomená čelist, zuby v hajzlu atd..) a zdrhnout .... Nůž je zbraň na krátko a můžete s nim zabít (ne že by s vobuchem nešlo ale je to daleko méně pravděpodobné).
Dr. 120L
Inventář

Odeslat příspěvekod gewehr 7. 2. 2013 15:41

PoliceCollector píše:Já se ptám - proč ? Ten Derringer je neúčinný ? I ve velké ráži ? Nebo kde je zakopaný pes ?

Ucinnost kontroverzna, spolahlivost diskutabilna, konstrukcia na bezpecmu manipulaciu v krizovej situacii nevhodna. Staci takto?
gewehr
Inventář

Odeslat příspěvekod mlaskac 7. 2. 2013 17:10

Dr.120L: +1 a o tom to je, proto je v domě zbran násobně vetším smyslem než na ulici v parku (např v létě?? v šortkách). 8h noc je 1/3 dne s rodinou i 1/2 dne tj šance že se bude hodit doma je násobně vyšší než ž se přimotám xy. stejně tak mužu pojít (ťuk ťuk) pod koly kamionu s upadlým kolem.

Samozřejmě jsou situace nebo stavy kdy se situace zhoršuje, už vidím jak vytáhne ten perkusák na feťáka kterj si myslí že je spiderman aby mu hrozil.

Zbraň se netasí nikdy, jestliže jedinej svědek že je použitá není mrtvej je něco špatně. Jestli ti jde o sebeobranu kup si obušek a kasr. kasr přes den obušek když jdeš večer parkem a nauč se to používat. Náhodný motiv použití zbraně stejně neodchytneš - tj muselo by jít o cílenej útok na tebe a tam už musíš vycházet z indicií jestli je nebo není pravděpodobnej.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod Dr. 120L 7. 2. 2013 17:55

jen o trochu méně, ale stále docela dost, se to týká i baráku. Když ti tam v noci někdo vleze a ty ho odbachneš, tak máš průser a můžeš jít bručet na hodně dlouho. To nepočítám různý postsyndromy, výčitky svědomí atd., to má každej individuální.
Já nedoporučuju žádneuj perkusák, pokud někdo chce mocí mermo bránit svůj majetek a chce střelnou zbraň, zvolil bych některou z profi kuší. Ovládá se zcela jednoduše, trefíš i na velkou vzdálenost, šípy můžeš mít tupé takže ho to možná nezabije, je poslehlivá, skladná, střelivo moc nestojí atd. atd..
Pokud má někdo doma poklad tak mu spíš doporučím pevné zábrany (spec. okna, kování, zám. vložky, dveře, mříže etc.) v kombinaci s elektronickými (mnoho zlodějů odradí jen reflektor napojený na pohybový čidlo) systémy (sirény, kamery / IR kamery, světla). Doma pak uzamykatelnou ložnici a nabitej telefon :)
Dr. 120L
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka