"Železo-aneb GUNS, GUNS !!!"

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod mlaskac 6. 2. 2013 23:13

stát s náma všema ovšem vyjebe, viz anglie - jednou to dorazí i k nám.

mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod Jelass 6. 2. 2013 23:17

eLzyx píše:nůž bych měl zvládnout ručně, na to jsem trénovanej. Kdyby mě někdo podřízl ve spánku, tak je mi devítka v trezoru stejně k prdu.

ad trezor a nakradený miliony - tu asociaci jsi sem zatáhl ty ;-)
Mě přijít někdo vykrást domů, tak jdu ty prachy hledat s ním :D

Ano, teorii o množství peněz jsem sem přinesl já, ale chtěl jsem tím říct, že přepadení a tudíž ohrožení zdraví a možnost bránit se vlastní legálně drženou zbraní není závislé na množství financí ukrývajících se doma nebo na množství a mocnosti trezoru.

Ad nůž: tím bych si nebyl tak jistej, vždycky je to náhoda. Ale existují i obranné systémy proti palné zbrani, zblízka samozřejmě.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod Jelass 6. 2. 2013 23:19

mlaskac píše:
nemam nazor, zbran stoji mene nez telefon tj mam jich 10+ -> ...

Tak konkrétně Glock je , skoro až násobně, dražší jak normální telefon ( pro mě třeba 5tkč ).

Na sportovní střelbu je imho ideální spřátelená ráže, furt vyjde náboj nejlevněji.
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod Jelass 6. 2. 2013 23:22

mlaskac píše:...někdy přijeď. vše je plně automatizované, indikční smyčky, závory, venkovní pir i kamery a chytrej CML co to řídí.

existuje levnější varianta a to je pes, ideální je kombinace techniky a psa. v noci nevím jak pozná slyší ten obsypanej štěrk na cca 30m tj perimetr alespoň na těch 30 vteřin.

Máš důvod se o sebe bát nebo je to jen prevence? :hm
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 2. 2013 23:24

jednu dobu jsem do zabezpečovaček trochu dělal a tak vím, že u mne to nemá naprosto žádný význam.
Od vchodovek je to do ložnice asi 5 vteřin, takže než se proberu ... tak se už ani nemusím probírat. Ani situačně ten můj dům není ideální. Prachy doma taky nemám, nikoho neseru ... sousedy mám mnohem movitější, takže ... no jsem jako Trabant na parkovišti Porsche. Pravděpodobnost "návštěvy" je pod 1‰

A zbraň? I když se mi líbí, tak asi jen ke sportovní střelbě. Na obranu bych ji asi tak jako tak nepoužil. Imho by na to nebyl čas.

Samozřejmě u rozlehlejší a "lákavější" stavby má zabezpečovačka smysl. Zbraň asi taky, ten čas na reakci bude pro obránce mnohem příznivější.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod Jelass 6. 2. 2013 23:28

A zákony... :(
Jelass
Veterán

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 6. 2. 2013 23:31

V čemu je problém ? Že to je perkus a nemusí to vystřelit, nebo že to má olověné střely které se při nárazu deformují ?

Nůž nechci. Měl jsem tenhle: Obrázek
Stál víc než ten Derringer. A nedovedu si představit že bych ho kdy použil k obraně. To je prostě "eklhaft". Nejsem "Krokodýl Dundee" ani "John Rambo"... Nakonec jsem ho prodal jinému sběrateli, s velkou ztrátou. Mrzí mne to, byl to krásný kus práškové oceli...ale k ničemu.

Mám 7.5 a 8 dioptrie. Kvůli tomu jsem nikdy a nezkoušel žádat o ZP. Nemluvě o tom že to stojí další peníze. Jasně. Vím co bych chtěl. Chci to od té doby co to představili....
Obrázek
Jenže známý - sám vlastník 0.44 - přesně té co měl "Dirty Harry"- i jiní blázni do zbraní se mi vždycky smáli - prý - jedna rána 50CZK. Navíc zpětný ráz téměř láme zápěstí. No a druhý sen je samozřejmě - jak jinak - tohleto: Obrázek Pořízovací náklady - minimálně 70 000-100 000CZK, provozní - značné. Cool (MUJO)faktor - velký. Praktičnost - veskrze žádná. (vždyť to váží nabité jako můj MacBook Pro.) Některé sny asi zůstanou jen sny...
Naposledy upravil PoliceCollector dne 6. 2. 2013 23:45, celkově upraveno 1
PoliceCollector
Nováček

Odeslat příspěvekod mlaskac 6. 2. 2013 23:39

Jelass píše:
mlaskac píše:...někdy přijeď. vše je plně automatizované, indikční smyčky, závory, venkovní pir i kamery a chytrej CML co to řídí.

existuje levnější varianta a to je pes, ideální je kombinace techniky a psa. v noci nevím jak pozná slyší ten obsypanej štěrk na cca 30m tj perimetr alespoň na těch 30 vteřin.

Máš důvod se o sebe bát nebo je to jen prevence? :hm

jedna z firem co mám si za to od lidí nechá platit, bych bych asi blbej obchodní partner kdybych se tím sám neřídil. to že vstup do tohodle oboru bylo "puštění uzdy" vrozeným vlastnostem nepopírám - každej jsme nějakej.

a ad množství , to je právě naopak zbraň je trvalá hodnota a kromě G26 (a to asi 5x když jsem měl u sebe třeba 2M) je nikdy zásadně nenosím z domu mimo střelnici -> proto je jich víc než míň. ono je to strašně nepratické, zbraň je veliká težká na řadu míst s ní nemůžeš ...

obecně se zbraně přeceňují, chápu že agenti jejího veličenstva jako elzyx je nepotřebují.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod mlaskac 6. 2. 2013 23:40

není to zbraň, navíc budeš často v horší pozici než když ho zabiješ legálně drženou zbraní.
mlaskac
Inventář

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 2. 2013 23:43

PoliceCollector píše:Nůž nechci. Měl jsem tenhle: Stál víc než ten Derringer. A nedovedu si představit že bych ho kdy použil k obraně. To je prostě "eklhaft". Nejsem "Krokodýl Dundee" ani "John Rambo"...

píchnout nůž do hajzla co tě ohrožuje na životě je eklhaft? :hm Tak s tím problém nemám.
Pohled na krev mi vadí, ale hlavně na tu svoji.
Jedinou "zbraň", co mám doma, pokud nebudu počítat kuchyňský nože, je štípací sekera Fiskars X25 :mrgreen:
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 6. 2. 2013 23:46

Aha. To je nějaká právnická klička. Co to teda je když to není zbraň ?
PoliceCollector
Nováček

Odeslat příspěvekod eLzyx 6. 2. 2013 23:50

mlaskac píše:obecně se zbraně přeceňují, chápu že agenti jejího veličenstva jako elzyx je nepotřebují.

o tom to není ... je to o tom, že nemám co chránit. Život? Jo bylo by to krásný, ale dispozičně na to není přizpůsobený dům. Od branky ke dveřím jsou to asi 2 vteřiny, dveře zvládne kdejaký amatér překonat do 10 vteřin a to naprosto bezhlučně (nebo za vteřinu hlučně), a pak to má asi 2-3 vteřiny do ložnice.
Za tu dobu se nestihneš ani rozmyslet, jestli přišla přítelkyně, nebo zloděj. Natož, abys tahal z pod postele kvér. Nestíháš. Imho bys ho akorát vyprovokoval k nějaký blbosti.
Že by se to dalo řešit alarmem a získal trochu času? Nedalo, protože i alarm musí mít nějakou prodlevu, nějaký reakční čas. Kdyby to hlásilo na první čidlo, tak se z toho zblázním a stejně ho pak vypnu.
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 7. 2. 2013 00:07

Elzyxi viděl jsi někdy podobnou věc jako je ten nůž ? Green beret není nástroj. Je to zbraň. Byl navržen proto aby se s ní zabíjeli lidi. Má ostří typu Spear point-jako kopí. Je tlustý jako můj malíček. Když ho vytahuješ z pouzdra ozve se takový ten typický zvuk jako ve filmech ze středověku, kde rytíři tasí meč. Onen typický svist... Vrazit do někoho kudlu je snadné ve filmech, ve videohrách. Ale v reálu ne. Jak blízko musí být ten člověk ? Jak velkou sílu musíš vyvinout abys bodnul ? Nejen fyzickou ale i duševní ? Obrana nožem je kontaktní, je to boj tělo na tělo... Já jsem zkoušel co to všechno probodne. No umělo to docela slušné ďoury. Ale jak říkám - nedovedu si představit že bych se s tím bránil !

Pistole je něco jiného. Je to bezkontaktní, na dálku, jaksi - neosobní. Už jen pohled do ústí útočníka může odradit, pokud to není hlupák,nebo pod vlivem tak tě prostě nenapadne. Normální je utéct. Vlastně stačí jen ukázat pouzdro se zbraní - a útočník si to rozmyslí. Palná zbraň má větší zastrašovací efekt nežli nůž, nemluvě o tom že můžete vystřelit varovný výstřel do vzduchu. Pokud by tedy útočník neustoupil... Já si nedovedu představit že bych se bránil nožem, ale dovedu si představit že bych se bránil střelnou zbraní. A nejde jen o obranu proti zločincům. Ale co třeba pes ? Když tě napadne pes, je lepší ho zabít než k tobě doběhne a kousne. Budeš bodat rozdováděného pitbulla nebo jinou obludu kudlou ? To je přece hloupost.

Tohle mi přišlo jako zajímavá alternativa. Je to zbraň, střelná zbraň, má to velkou ráži, není na to třeba ZP ani povolení...A je to účinné,není to atrapa, prostě je to pistole, byť fungující na starodávném principu...
PoliceCollector
Nováček

Odeslat příspěvekod eLzyx 7. 2. 2013 00:18

nějakou dobu jsem dělal u bezpečnostní agentury, na kontakt s noži jsem byl cvičen. Jak na vyražení, tak na obrácení proti útočníkovi a samozřejmě další možností je útěk. Že je to osobní? Jo je, ale v tu chvíli nad tím nepřemýšlíš. Děláš to, cos cvičil. Následky řešíš až pak.

Taková osobní otázka ... na koho z vás už někdo šel s nožem, sekerou, nebo s pistolí? Kdo už si užil pocit, kdy jsou proti němu vypálené kulky? A ne nějaká atrapa, airsoft, paint atp. ale hezky ostrý
eLzyx
Veterán

Odeslat příspěvekod mlaskac 7. 2. 2013 00:27

ano ale bezúhonný člověk má možnost ZP, pak nevidím problém. nehledě na to že bezpečnosti zbraně bude vyšší než toho perkusáku.
mlaskac
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka