Nová kuchyň

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 10. 1. 2013 22:13

Zdar chlapi, na jaře plánujeme rekonstruovat kuchyn, tak už to se slečnou probíráme, plánujeme kreslíme atd..

Jakého poradíte výrobce? Raději velkého (Oresi, Sykora atd..) nebo malé místní nábytkové firmy?
U těch velkých co jsem tak koukal na netu tak mi připadá že mají svoji kolekci třeba 15ti druhů kuchyní a moc se tam upravovat nedá, kdežto soukromník nábytkář to udělá na míru, můžu si vybrat kování atd co chci, navíc to je přímo výrobce a ne jen prodejce jak ti velcí, takže kdyby bylo něco potřeba, tak mi to upraví atd..

Chci určitě moderní styl, žádné ty rustikální, vykrajované masivní atd.. Možná v lesku, nevím ale jestli je to praktické.. Co je lepší jestli dýha nebo folie, jaky je tam vůbec rozdíl atd..

Prostě postupně budou přibývat dotazy, tak snad tady diskuze pokvete a bude užitečná.. :) Ja abych nezapoměl > Olomoucký kraj (Olmik/Přerov/Prostějov).. Asi je blbost řešit nějakého truhláře až z prahy.. :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hobitt 10. 1. 2013 22:19

Do lesku bych nešel, to se blbě udržuje čistý.
2010 Renault Laguna Grandtour 2.0 dCi
hobitt
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 10. 1. 2013 22:21

chjo...

docela me to zajima, pac to mam taky ted v planu. maly vyrobce ti udela co si vymyslis, me by spis zajimalo at me to nekdo nevrhne aby to melo hlavu a patu.

v brne vim o nekom kdo to udela z funkcniho hlediska, ale nevim koho olovit, aby to do toho kumbalu nacpal
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 10. 1. 2013 22:22

Kolik jsi ochoten investovat na metr? To je podle mě první záležitost.
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bruure 10. 1. 2013 22:22

Měli jsme truhláře na něco jinýho a diskutovali jsme s ním i kuchyň. Tvrdil, že dělal rozpočet už několikrát proti Oresi a vždycky byl levnější + ještě jako bonus ti to udělá fakt namíru, takže když máš někde 1,22 metru, tak ti udělá skříňku 1,22 metru a hotovo, takže ti vzroste užitná plocha a hlavně se vyřeší všechny takový ty hluchý místa v rozích atd. Byli jsme s ním moc spokojený, ale je od Plzně, takže nic pro tebe.
Navíc mu můžeš dát třeba fotku kuchyně, kterou si najdeš někde na netu a on ti to podle toho vyrobí, takže nejsi omezenej nabídkou velkých kuchyňských studií, zvlášť, jestli byste třeba rádi něco trochu netradičního.
Takže kdybysme dělali kuchyň my, tak asi truhlář.
btw kdyžtak zkus forum.living , tam se asi dozvíš víc ;-)
Miloš Zeman 1996: „Motivací pro pobyt v politice je zabránit v úspěchu těm, kteří, kdyby k nám dnes přišli Číňané, si zítra nechají zešikmit oči na praktické chirurgii a začnou psát do svých kádrových dotazníků, že již od dětství milovali rýži."
Bruure
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 10. 1. 2013 22:24

hobbit: Tak návrhy už řešíš diskutuješ přímo s firmama, udělají ti návrh i cenový rozpočet zdarma a pak si vybereš od koho to vemeš..
Naposledy upravil MarkFX dne 10. 1. 2013 22:24, celkově upraveno 1
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ToMMyK 10. 1. 2013 22:24

popravde me prekvapilo jake veci se daji udelat na miru o 1000% lip a levnej nez katalog
Kdyz turbo tlaci, tri valce staci
ToMMyK
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 10. 1. 2013 22:25

MarkFX píše:.... navíc to je přímo výrobce a ne jen prodejce jak ti velcí, takže kdyby bylo něco potřeba, tak mi to upraví atd..
Možná v lesku, nevím ale jestli je to praktické..



1) V tohle případě každej malovýrobce je přeprodejce.

2) Ty to moc neuklízíš, co? :D
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 10. 1. 2013 22:26

máti má novou kuchyň a prý je na tom klasický vytvrzený autolak - na dvířkách, korpus je klasika dřevotříska s odýhováním. A vypadá to moc dobře, nikde není vidět spára jako u dýhy, resp. ohranění. A barva má nějakou hloubku lesku na rozdíl od folie. I ta odolnost by mohla být dobrá. Drobné škrábance se dají rozleštit.
Nějak jsem nepátral po upatlání, ale řekl bych, že i to celkem snáší dobře (tj. není to vidět)
Jo a má to z Asko - na míru. Výroba někde na Slovensku.
Naposledy upravil eLzyx dne 10. 1. 2013 22:30, celkově upraveno 1
eLzyx
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 10. 1. 2013 22:29

Jelass píše:
MarkFX píše:.... navíc to je přímo výrobce a ne jen prodejce jak ti velcí, takže kdyby bylo něco potřeba, tak mi to upraví atd..
Možná v lesku, nevím ale jestli je to praktické..



1) V tohle případě každej malovýrobce je přeprodejce.

2) Ty to moc neuklízíš, co? :D

Tak samozřejmě malovýrobce to vyrobí a prodá, ti velcí dodávají už hotové skřínky odkudsi.. (Asi né všeci, ale oresi pré jo)..

Jak neuklízím? Ještě tu kuchyn nemáme.. :D
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jelass 10. 1. 2013 22:35

Ne, myslel jsem přeprodej kování atd. Kolik kč á metr? To je limitní.
Dál jestli máš specifickej, opravdu specifickej požadavek, jako třeba skládací žehlcící prkno atd.
A místo určení? Panelák, hezkej novej byt, baráček, chalupa?
Jelass
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 10. 1. 2013 22:35

Po všech možných shánění (teda kuchyňská studia, truhláře neznám žádnýho) a obíhání jsme domů zvolili i na základě mnoha kladných ohlasů Oresi a můžu říci, že spokojenost tak na půl. Za docela rozumný peníze pěkná kuchyň, ale dvě drobný reklamačky (loupala se dýha/folie z dvířek), který sice proběhly bez problémů (údajně vadná série, nebyli jsme jediní) ale zdrží to časově. Příjemné bylo, že nám vyrobili několik skříněk a polic v podstatě na míru (zkombinovali jich několik dohromady), všechno sedělo a pasovalo. Taky nám dodali spotřebiče za výhodnou cenu (lepší než kdekoli na trhu) a zařídili prodlouženou záruku.

Takže s Oresi přes drobné nedostatky spokojenost, ale jsou určitě lepší kuchyně, my šli hlavně po ceně.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas063 10. 1. 2013 22:44

Tohle jsem taky pár měsíců s ženou řešil, nakonec mi dal kamarád u piva tip na svýho známýho, co se zabejvá truhlařinou a dokáže vše, na co si člověk vzpomene...pár týdnů jsme ladili detaily po mailu, chtěl znát naše představy a podle toho udělal poměrně zajímavý návrh kuchyně, který byl na základě mých připomínek lehce pozměněn, včera se přijel podívat na místo činu, vše si přeměřil, asi hodinu a půl jsme ladili další detaily, vybrali si ze vzorníku dvířka, korpus, pracovku a až dáme pokyn, bude se konat, do 3 týdnů to máme doma s montáží, začištěním...
Na Sejkoru, Oresi apd spolky sere pes, od nich jsme se nedočkali ničeho kloudnýho, tam je pro ně zákazník jen číslo a žádný individuální přístup. "Náš" truhlář přijel k nám domů, všechno nám vysvětlil...díkybohu za něj! :oboze
A třešinka nakonec...to co chceme, tak jsme měli limit cca 55-70tis, od něj 35tis s dph..
Lukas063
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ajdamek 10. 1. 2013 22:46

Já jsem kupoval minulej rok od xxxlutz, uplná spokojenost, indivuduálně na míru, dalo se tam kombinovat hodně věcí, vyřešili "hluchý místa", cenově je to vejš než oresi.
Peugeot 508sw 1.6 bluehdi 120k EAT6 --- BMW 325iA e92
Ajdamek
Pozorovatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod speleo 10. 1. 2013 22:48

Jj, Lutz jsou hezký ale drahý, taky sme se tam byli mrknout.
"Čas nikdy nevymaže vzpomínky na dobrou kočku, stejně jako žádný kartáč nevyčeše všechny její chlupy z pohovky" (L.Dworken).

Ford Focus II. kombi 2.0i 107kW Titanium
speleo
Uživatel deaktivován
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků