Je iPhone/Apple nemoc?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MV_cz 30. 10. 2019 15:24

jj to sis jen blbě vybral PC notebooky, no :D než jsem se odvážil si koupit prvního (a zatím jedinýho asusa), tak to byla hoodně dlouhá doba a absence konkurence. A VAIO, no to je takovej lepší naleštěnej prd a po zásluze ho převálcovala konkurence :)
Ale jo, na takový to standardní využití v tom macu problém vůbec nevidím, vybral sis dobře. A tak trochu nechápu microsoft, co vlastně (ne)dělá s windows10 a věří si, že se lidi definitivně nenaserou, protože dneska už hafo lidí nejen v US prostě k životu windowsy nepotřebuje a macbook je odladěná SW+HW alternativa (jo pominu, že spousta lidí by vlastně vůbec už notebook dneska nepotřebovala :)).
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod powerball 30. 10. 2019 15:27

Asus noťas mam.To je strasna *****.Naopak s win 10 nemam dlouhodobě zadnej problém.
powerball
Homoderátor

Odeslat příspěvekod _maty_ 30. 10. 2019 15:29

čoveče, ale po tom asusu musím říct, že to vaio bylo celkem hodně slušný, klouby i zavírání pořád i snad po 10 letech cajk.. taky stálo kolem 21 tisíc.. nevím fakt nemůžu na ten komp říct křivého slova, dokonce to mělo i nějakou lepší grafiku, možná 1 gb ram samostatnou..
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Odeslat příspěvekod MV_cz 30. 10. 2019 15:46

tak ono taky záleží, co ten asus byl ve svý době zač a za kolik ;-) neříkám, že to platí vždycky, ale za málo peněz hodně muziky nebývá. Jako pokud ten notebook sedí celé dny na stole, pak asi jo, stačí levná jebka. Takhle tatíkovi taky jede starej packardbell už sedum let, má to furt jak nový, jen měním baterky :D a upgraduju RAM/SSD.
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod Majkl 30. 10. 2019 16:57

NoSwearek píše:Popravdě, taky jsem nečekal tak velká omezení. :-\ No nic, poučení pro příště, více si před updatem přečíst.

Chtělo by to /Applications_x86/. :D Apple asi nechtěl jít stejnou cestou jako Microsoft; na druhou stranu má větší sílu vývojáře přesvědčit, aby svoje appky prostě zaktualizovali. Rovnou ve Swiftu ideálně… pak pro ně bude možná i menší bolest opustit chipsety Intelu…
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Arnie J 30. 10. 2019 19:00

Proto to podle mě dělají
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod NoSwearek 30. 10. 2019 20:06

Majkl píše:Chtělo by to /Applications_x86/. :D Apple asi nechtěl jít stejnou cestou jako Microsoft; na druhou stranu má větší sílu vývojáře přesvědčit, aby svoje appky prostě zaktualizovali. Rovnou ve Swiftu ideálně… pak pro ně bude možná i menší bolest opustit chipsety Intelu…

Zrovna s těmi vývojáři mi říkal kamarád, právě vývojář, že komunita vývojářů je celkem naštvaná a spousta z nich nyní Mac OS opouští. Už jen proto, že hodně omezují co jde/nejde nainstalovat mimo App Store pro který je ojeb optimalizovat i základní appky. Samozřejmě velké firmy si toto nedovolí. :-)
258 kobyl...
NoSwearek
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Majkl 30. 10. 2019 20:45

Nevím o žádným omezení na instalace mimo App Store.

Základní myšlenka za tím Swiftem je celkem dobrá — vyvíjet appku pro všechny applí platformy najednou. A z hlediska uživatele je to asi příjemnější než pokusy Microsoftu vytvořit univerzální OS, kterej se ve výsledku ovládá špatně na všem. Některý appky jsou ale zatím diskutabilní, to je taky fakt…
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Majkl 31. 10. 2019 12:35

Aktuálně můj oblíbenej tweet… :-)
Přílohy
PNG image.png
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod OTA21 31. 10. 2019 12:42

Hezky pěkně. :)
96kW
OTA21
Štamgast

Odeslat příspěvekod Nissan350Z 31. 10. 2019 12:55

Tak jsem si byl pro sklo. Nalepili mi nějakej Belkin 3D, tak jsem zvědavej :)

Jinak mobil nosim cca tejden v kapse bez klíčů, jen samotnej a už na něm byly 2 malý škrábance, možná na tom škrábání displejů 11 přece jen něco bude :hm
Nissan350Z
Veterán

Odeslat příspěvekod NoSwearek 31. 10. 2019 13:51

Majkl píše:Nevím o žádným omezení na instalace mimo App Store.

Popravdě já taky změnu nepozoruji, ještě se ho zeptám jak to myslel. Ale co vím, tak prskal i v minulosti na změnu, že Appky mimo AppStore nainstaluješ, ale při prvním spuštění musíš do Settings a manuálně povolit první spuštění. Prý to pro amíky je téměř nepřekonatelný proces a raději app zase odinstalují. :D
258 kobyl...
NoSwearek
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Majkl 31. 10. 2019 15:19

On je to problém možná ani ne tak pro Amíky, jako spíš obecně v tom, že nejde zrovna o moc user friendly proces, když tě to ani nijak nenavede a ty to musíš někde v těch system preferences najít sám. :D
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod _maty_ 2. 11. 2019 11:06

Prodam tu 7 co jsem nechal vymenit baterku, ma nekdo zajem?
_maty_

Odeslat příspěvekod _maty_ 2. 11. 2019 11:07

Koupen XS 256gb, tento se stal nadbytecny...
_maty_

Předchozí stránkaDalší stránka