Je iPhone/Apple nemoc?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Arnie J 24. 11. 2020 14:07

no jo, někdo to napsat musel, když goes už tu není :D
SkyActiv-G 165 / FA24D / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / Honda NF13E
Arnie J
Tlusťoch
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2020 14:24

Majkl píše:Jak fotky, tak sdílený soubory se dají šéfovat více cestama; tam si člověk vybere, co mu víc sedí. Jsou to hlavně ty zálohy iPhonu, na který člověk potřebuje iCloud, nebo lokální zálohu do počítače.

Zatím stále jedu přes iCloud a dle nastavení a kontroly se mně tam přenáší vše, včetně fotek. Mám však základní 5 GB variantu, která se velmi rychle plní. Takže přemýšlím, jestli zaplatit rozšíření, nejlépe v nějaké „rodinném“ módu, abych mohl použít na oba iP doma. Předpokládám, že u obou bych musel nastavit rodinnou skupinu, nebo jak tomu nadávají.

Taky mě napadlo, zda nevyužít zálohování do PC. Jenže jsem si četl, že Apple omezuje, co se uživateli do PC dostane, takže iCloud je jakoby celistvější. No, jde mně hlavně o fotky a videa, která bych takto stáhl do PC. Jenže bych je měl rád volně k dispozici. Nikoliv jen v nějakém „balíku“, který čeká na případnou obnovu. Protože jsem nezkoušel zálohu do PC, tak netuším, zda se obsluha v této může hrabat, měnit kontakty, probírat fotky atp. Předpokládám, že záloha se dělá přes iTunes. A píšu o PC s W10, nikoliv o MAC zařízení.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 24. 11. 2020 14:38

Že by to bylo jako starý zálohy z Nokií S40, co byly vlastně jen texťáky v přejmenovaným zipu? :-) Existujou na to nějaký pofidérní nástroje, jako volný soubory ne.

Když chceš v počítači spravovat data, můžeš je stáhnout z icloud.com. Fotky a videa můžeš z telefonu vytáhnout i po kabelu, Průzkumník je vidí. Není třeba to překombinovávat přes nástroje, který k tomuhle účelu nebyly určený.
Majkl
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2020 15:18

Ad Fotky a videa. Jestli je bude PC vidět komplet, tak s tím problém nemám. Nicméně jsem si říkal, že bych udělal jednu zálohu komplet i do PC... kdyby cokoliv. A jako chápu, že to není, jakožto dřív. Jen mě napadlo, zda se v tom dá vrtat, nebo se jedná o balík, do kterého uživatel prostě přístup nemá. Balík je čistě jako záloha a hotovo.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2020 15:19

Takže... jestli to správně chápu. Když se v tom budu chtít víc hrabat, musím sosnout z iCloudu do PC, nikoliv z telefonu.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 24. 11. 2020 15:33

Záloha je balík.

A když se chceš hrabat v datech, tak ideálně sosnout z místa, kde jsou umístěný… nebo je upravovat přímo ve webovým rozhraní, pokud je k dispozici. Pokud máš kontakty na iCloudu, půjdeš na icloud.com; pokud v Outlooku, tak na outlook.com; ty v lokální záloze ani nenajdeš.

S fotkama zrovna tak — z telefonu je stáhneš, ale pokud máš zapnutý iCloud Photos, budou všechny aktuální fotky tam a v telefonu najdeš maximálně pár lokálních kopií.

Zkrátka pro aktuální data jdeš do místa jejich primárního úložiště… což, pokud máš cloudový služby zapnutý, nebude samotnej telefon, ani jeho záložní soubory.
Majkl
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2020 15:54

Chápu. Ono je nejlepší si to osahat v reálu... hlavně ten webový přístup na iCloud a taky iTunes v PC.

Kontakty byl z mé strany nevhodný příklad. Máš pravdu, ty nemám na iC, ale na Outlooku.

Jo a dnes se mně opět odhlásil foun z Outlooku. Zatím jen jeden. Ale přeci jen to je po nějaké době. Zadání hesla proběhlo v pohodě a hned se vše načetlo.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 25. 11. 2020 12:33

Zitra mi datart dorucuje AWSE gold 40mm jak je na tom glider?
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 25. 11. 2020 12:36

4.12. pisal mall pri objednavke.
Narodeniny su dnes, tak holt nahryznute jablko.
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majkl 25. 11. 2020 12:41

Všetko najlepšie!

Obrázek
Majkl
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2020 12:42

Majkle, krásně pečeš :-)
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2020 16:12

A dnes se mně odhlásil i druhý iP od Outlooku. Až na radikální odebrání účtu, resety a obnovy čehokoliv, jsem více méně odzkoušel u jednoho iP vše doporučované a zatím žádný výsledek. Je jedno, zda jedu na zařízení, kde jsem změny provedl/na zařízení druhém. Odhlašují se obě.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glider 25. 11. 2020 18:54

Majkl píše:Všetko najlepšie!

Obrázek

Odkazem!
glider
Ja chcem Slovak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 25. 11. 2020 20:11

No ja musim nejak ukecat, aby se uz nekupovaly, aby nejak vydrzela a koupili jsme je po novym roce :D

Proste prekvapeni ;-)
_maty_
Adminův miláček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tslany 26. 11. 2020 10:15

Tímhle tu jednoho člověka potěším
https://smartmania.cz/procitnuti-z-jablecneho-snu-aneb-jak-jsem-po-deseti-letech-opustil-svet-applu/

LOL tak už ani tady nejde odkaz, dobrý!
Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, si nezaslouží ani svobodu ani bezpečnost.

Z is for залупа!
tslany
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků