Je iPhone/Apple nemoc?

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod brasci 23. 9. 2020 08:01

Alebo držať protestnú hladovku pred sídlom applu.
brasci
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Majkl 23. 9. 2020 08:20

Anebo si pomoct po svým. Hodně silným nástrojem v iOS jsou Shortcuts. Jak se o tom bavíme, zkusil jsem vyrobit zkratku, co otevře přímo nastavení účtů. Ikonku lze hodit na domovskou obrazovku a mít to doslova na jeden klik.

https://www.icloud.com/shortcuts/62be0d ... b0d91b40c1
Naposledy upravil Majkl dne 23. 9. 2020 08:58, celkově upraveno 1
Důvod: Upravená URL, předešlá zkratka nefungovala spolehlivě… O:-)
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2020 08:29

Z mé logiky volně sedícího „pacienta“ plyne, že nastavení účtů patří do jakýchsi „základů“. Proto by mělo být vypíchnuto samostatně, a to jednoznačně. Ano, jestliže se účty objeví i v dalších položkách, z důvodu rychlejšího přístupu k nim - proti tomu nelze nic namítat.

Mám dotaz bez jakékoliv provokace. Prosím, kdo může napoví. Telefon mám přepnutý do českého jazyka. Jestliže jsem v NASTAVENÍ jsou jednotlivé položky částečně poskládány dle abecedy v jakýchsi skupinách. Můžete mně osvětlit tu logiku seskupení a poskládání? Opravdu tím neprovokuji, jen onen princip poskládání nechápu, tak si říkám, když někdo poradí dle čeho je to seskládáno, budu se lépe orientovat.

Děkuji.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 9. 2020 08:31

ja to v nastaveni nemam dle abecedy... mam tam skupiny nejakych veci ty nejsou dle abecedy a az pulne dole je posledni polozka kde je vycet vsech aplikaci a ty jsou dle abecedy a le mheho neutim proc ty prvni jsu takto nahodile
anonymni

Odeslat příspěvekod Majkl 23. 9. 2020 08:35

Ad nastavení účtu: Taky jsem jen uživatel. Když to vezmu podle sebe, účty jsou něco, co nastavím jednou na začátku a pak, dokud to funguje, se v tom víceméně už nehrabu. Mít to samostatně hned v první úrovni nastavení je tím pádem pro mě zbytečný. Jsou to jen úhly pohledu — jedna varianta není správnější než druhá.

Ad řazení položek v nastavení — jen nastavení pro doinstalovaný aplikace se řadí abecedně. Vrchní část (od letadla po game center) je řazená pevně bez ohledu na jazyk.
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2020 08:38

Díky...

Ano - psal jsem částečně dle abecedy. Takže ona horní část je pevná, bez logického základu.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod salam01 23. 9. 2020 08:49

Vypadá to, že s těmi skupinami ikon to rozesrali úplně - podle všeho neschopnost napočítat do pěti je základní podmínkou pro práci vývojáře Applu.

Schválně sledujte zvýrazněnou tečku dole, která určuje pořadí v rámci skupiny. Screenshoty jsou vždy po každém swipe. Jinými slovy „Jejda, při přesunu ze druhé na třetí obrazovku jsme tečku zapomněli posunout, tak to vynahradíme u poslední obrazovky, kterou si uživatel může posunout dvakrát.“

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kdo se bojí, sere v síni.
salam01
Inventář

Odeslat příspěvekod _maty_ 23. 9. 2020 08:53

porodní bolesti :-))
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Odeslat příspěvekod Arnie J 23. 9. 2020 08:53

boží :D
SkyActiv-G 165 / SkyActiv-G 184 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150

goes 12.5.2020 18:46
Nic jako cena vykon neexistuje.
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod _maty_ 23. 9. 2020 08:54

navíc to obdelníkové okno :-\ 8-S
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Odeslat příspěvekod burty s krenem 23. 9. 2020 08:57

To je EasterEgg :D
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod Majkl 23. 9. 2020 09:04

To je opět ten rozbitej zoomed view. Ve standardním zobrazení se to chová takhle:

IMG_5331.JPG

Zmenšující se ťupky naznačujou, že je ve složce víc stránek. Při každým přejetí to skočí o jednu.
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod salam01 23. 9. 2020 09:22

Pak by možná bylo lepší v systému ty defektní funkce nenabízet.
salam01
Inventář

Odeslat příspěvekod Majkl 23. 9. 2020 09:29

Souhlas. Anebo, jako to bejvalo v Androidu (nevím, jestli pořád je), že tam byla poznámka v závorce (experimentální funkce).
Majkl
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod salam01 23. 9. 2020 09:34

Experimentální funkce nevím, mám to tak nastaveno už několik let.

Jo, a všiml jsem si další boty, která pravděpodobně taky v iOS 13 nebyla: pošlu mail třeba dvěma lidem, a chci pak k tomu ještě něco dodat. Jdu do odeslaných, dám Odpověď všem… a jediným To adresátem mailu jsem teď já a původní To adresáti jsou v kopii.
Což je samozřejmě naprostá hovadina. Správně to funguje např. ve Win Outlooku, kde při odpovědi všem v odeslaném mailu jsou dokonce zachováni To a Cc adresáti. Mám pocit, že takto správně to fungovalo i v iOS 13, ale to už nezjistím.
salam01
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka