Realitní koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod evlo 2. 9. 2012 01:33

Hmmm, jsem se dival, jak by to bylo kdyz bych si chtel koupit byt, jen byt, ne dum, tak proste kdyz se hodne omezim, tak se dostanu 2 600 000, k idealu daleko. No mozna teoreticky bez realitky a po smlouvani 2 400 000. Takze kdyz budu brat realitu tech 2.6m, tak bych musel splacet 15let 20500kc, no ojeb, ve 43 mit v te dobe nejaky davno stary nemoderni byt, v lokalite dost mozna po bombardovani apod. Nic moc vyhlidky. Asi fakt lepsi furt zit v pronajmu a na duchod si koupit neco v usti nebo na sibiri.
Jasne, ze se cloveku zvysi v prubehu 15 let prijmy, ale asi to nebudu chtit rvat do rychlejsiho splaceni hypoteky, protoze konecne budu mit alespon par korun navic, na utratu ...

Nadruhou stranu za 2 500 000 zaplitit v prubehu 15 let jen 3 500 000 je podle me ve vysledku zadarmo, jsem si myslel, ze banky budou ryzovat vic.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod kbn-001 2. 9. 2012 08:03

A zapoměl jsi do toho zakalkulovat to, že práci si celou dobu udržíš a budeš mít na splátky
kbn-001
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 2. 9. 2012 08:04

evlo píše:Hmmm, jsem se dival, jak by to bylo kdyz bych si chtel koupit byt, jen byt, ne dum, tak proste kdyz se hodne omezim, tak se dostanu 2 600 000, k idealu daleko. No mozna teoreticky bez realitky a po smlouvani 2 400 000. Takze kdyz budu brat realitu tech 2.6m, tak bych musel splacet 15let 20500kc, no ojeb, ve 43 mit v te dobe nejaky davno stary nemoderni byt, v lokalite dost mozna po bombardovani apod. Nic moc vyhlidky. Asi fakt lepsi furt zit v pronajmu a na duchod si koupit neco v usti nebo na sibiri.
Jasne, ze se cloveku zvysi v prubehu 15 let prijmy, ale asi to nebudu chtit rvat do rychlejsiho splaceni hypoteky, protoze konecne budu mit alespon par korun navic, na utratu ...

Nadruhou stranu za 2 500 000 zaplitit v prubehu 15 let jen 3 500 000 je podle me ve vysledku zadarmo, jsem si myslel, ze banky budou ryzovat vic.

Ty si radši už teď dej přihlášku do domova důchodců, protože jak to tak sleduju, tak dřív to bydlení stejně nevyřešíš.. 8-)
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod pech. 2. 9. 2012 08:09

buď vezmeš hypotéku a budeš platit do 40-50 let.... nebo budeš v nájmu a budeš platit nadosmrti......

výběr je na každým.
Rip: Škoda 105 DeLuxe 5Q
Sell: Favorit 135LX zvaný Sysel
Aneb já to říkám furt, zlatej karburátor!
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 2. 9. 2012 08:18

Taky na nějaký normální byt nebo jiné bydlení mohl mít už dávno našetřeno a kdyby ne celou částku, tak její větší část a tu menší si vypujčit a splácet daleko méně a kratší dobu, ale to by nebyl evlo.. :D
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod pech. 2. 9. 2012 08:31

jeho finanční negramotnost je zarážející...
A nyní učebnicový příklad produktu globalizace a Francouzským jménem a Českým pasem a strojem jež je svědkem Rumunské obrody s Francouzským srdcem :-)
pech.
Inventář

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 2. 9. 2012 08:33

Ani ne, podle toho co jsem už různě viděl, odpovídá průměrné finanční gramotnosti našeho národa..
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod burty s krenem 2. 9. 2012 09:24

+1
VW Golf VI Variant 1.4TSI 90kw (@103)
Ford S-max 2.2 TDCi 147kw
burty s krenem
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 2. 9. 2012 10:15

pech. píše:buď vezmeš hypotéku a budeš platit do 40-50 let.... nebo budeš v nájmu a budeš platit nadosmrti......

výběr je na každým.
No jak jsem psal, nemas pravdu.

Krom koupe BMW nevidim zadnou financni pycovinu co bych v zivote udelal. Naopak malokdo v CR se muzu pochlubit tim, ze by koupil akcie, ktere prodal po trech letech o temer 200% draz.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 2. 9. 2012 10:30

evlo píše:ze by koupil akcie, ktere prodal po trech letech o temer 200% draz.

Jako obě dvě? :D

Tak jaktože ještě nemáš vlastní bydlení?
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod evlo 2. 9. 2012 10:33

No, ne dve, 9 :)
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 2. 9. 2012 11:14

Velkoakcionář, voe.. :D
Mr.Semtex
Hodnostář

Odeslat příspěvekod siol.a 2. 9. 2012 11:20

To uz byl kontrolni balik, ne?
Mládenci, uvolněte ovládací páčky.
siol.a
Inventář

Odeslat příspěvekod Mikey89 2. 9. 2012 11:21

pech. píše:buď vezmeš hypotéku a budeš platit do 40-50 let.... nebo budeš v nájmu a budeš platit nadosmrti......

výběr je na každým.

Nebo budeš platit nájem do 40 - 50 a pak počkáš co zdědíš :D
'01 BMW E39 530i. . . . . . 170kW @ 5900 rpm
'07 Ford Focus CC 1.6 . . . 74kW @ 6000 rpm
Mikey89
Insomniak roku 2010

Odeslat příspěvekod pech. 2. 9. 2012 12:59

důchodci se dnes dost často dožívají důchodu svých potomků... takže pokud už by dědil, tak někde po 60ce... a to nemá cenu...
pech.
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka