Realitní koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MV_cz 13. 2. 2020 17:12

Nope, neviditelná ruka trhu.
MV_cz
Veterán

Odeslat příspěvekod MirecBA 13. 2. 2020 21:08

no otazne ci to este porastie alebo treba ocakavat daky prepad
skyactiv G157
MirecBA
Veterán

Odeslat příspěvekod evlo 13. 2. 2020 21:36

fricoolinek2 píše:Archivované stránky vydávají občas zajímavá data. Březen 2015. Opravdu těžko věřit tomu, že tehdy se na jednom bytu rejžovalo stejně jako nyní. Nebo to ten beton a UA dělník jsou o to tolik dražší? :shock: Nebo nesmyslný požadavky na zateplení od E. Uhnie?
Obrázek

Však v Uhři, no
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod garážmistr 25. 2. 2020 11:13

garážmistr píše:Bungalov 122m², energetický náklady do 20tis. Kč/rok v aktuálních cenách, plus náklady na nějakou amortizaci zařízení jako TČ, čerpadlo ve studni, čistička, řekněme 10-15tis. Kč/rok.
Dal jsem si záležet na konstrukčním řešení, dimenzování, výběru materiálů, kvalitě prací.
Barák mě přežije s minimálními náklady na servis.

Jsem absovoval nechtěný pokus s kvalitou tepelný odolnosti. Při vychřici z 9. na 10.2. vypadlo TČ. Za 10 dní klesla teplota z 23°na 14°. Teplota venkovní se v té době pohybovala v rozmezí -2°až 8°C. Pod nulu klesla 3x.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod goes 25. 2. 2020 11:39

Zajimave. Jen chybi data za nejaky "normlanejsi" barak pro porovnani. Bo treba v nezateplene garazi mi teplota nejde pod 5-6 stupnu i kdyz je venku -10.
JardaB 25. 3. 2020 22:55
Se klidne omluvim kdyz to bude za pul roku vsechno cajk.
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Hustoles 25. 2. 2020 16:19

Když tam dáš každodenně ohřátou hustokrutou káru...
Hustoles
Chameleon Garáže

Odeslat příspěvekod goes 25. 2. 2020 16:21

Parkuji venku. V garazi je ford. A ten jezdi tak jednou za 14 dnu a casto ani to ne
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 29. 2. 2020 04:08

https://www.sreality.cz/detail/prodej/b ... reen=false

Nedávalo by to smysl koupit, čekat 5 let, že to stoupne třeba na 1,2M a do tý doby to třeba pronajmout za 6-8k měs.? :hm
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod addiction 29. 2. 2020 04:17

Jo, sidliste v Jirkove, tam ta cena roste kazdym rokem 8-)
Das Auto

und

Skoda Octavia 2.0 TSI L&K
addiction
Kavárník a lepšočlověk

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 29. 2. 2020 22:48

Třeba se to dá přežít. S vědomim, že budu mít za pár splacenou hypo.
JSEM VÁŠ KRÁL, MOJI PODDANÍ!
Bazoš fůůůůj!
fricoolinek2
Poslední varování

Odeslat příspěvekod goes 29. 2. 2020 22:54

fricoolinek2 píše:https://www.sreality.cz/detail/prodej/byt/3+1/chomutov-chomutov-pisecna/974970460#img=16&fullscreen=false

Nedávalo by to smysl koupit, čekat 5 let, že to stoupne třeba na 1,2M a do tý doby to třeba pronajmout za 6-8k měs.? :hm

A proc myslis ze to na 1,2 uz nestouplo za tech 30 let?
goes
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod one-z 1. 3. 2020 00:02

garážmistr píše:
garážmistr píše:Bungalov 122m², energetický náklady do 20tis. Kč/rok v aktuálních cenách, plus náklady na nějakou amortizaci zařízení jako TČ, čerpadlo ve studni, čistička, řekněme 10-15tis. Kč/rok.
Dal jsem si záležet na konstrukčním řešení, dimenzování, výběru materiálů, kvalitě prací.
Barák mě přežije s minimálními náklady na servis.

Jsem absovoval nechtěný pokus s kvalitou tepelný odolnosti. Při vychřici z 9. na 10.2. vypadlo TČ. Za 10 dní klesla teplota z 23°na 14°. Teplota venkovní se v té době pohybovala v rozmezí -2°až 8°C. Pod nulu klesla 3x.

Takhle na pohled mi to nepřijde úplně skvělé, ale možná že je, nemám moc srovnání. Kolegovi než si pořídil automat, tak za týden na horách mu barák prý klesnul na 16-17 °C, výchozí teplotu nevím, zateplení tuším 10? cm polystyren, barák asi 15 let.

Na tohle je supr byt, aspoň na něco, tam přijedu po 14 dnech a méně jak 19 tam ještě nebylo, na druhou stranu 80% průměru mě stejně nemine :D
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 1. 3. 2020 00:21

Mě to přijde velmi dobrý.
rwd
garážmistr
Inventář

Odeslat příspěvekod one-z 1. 3. 2020 01:41

Škoda že nemáš graf jak se teplota vyvíjela v závislosti na venkovní teplotě a svitu slunce. :D Ale jinak asi jo, velmi dobré, proč ne.
one-z
Inventář

Odeslat příspěvekod garážmistr 1. 3. 2020 02:00

Čtyři dny po výpadku tam bylo 18°C, slunce prakticky nesvítilo. Teď stejně nemá sílu. Stěny jsou nízkoenerget, střecha a okna jsou ve standardu pasiv.
rwd
garážmistr
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka