Realitní koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 2. 12. 2019 22:26

Pajjoun: Jestli jsi o víkendu vydražil Toyen, tak je to málo, jestli tam máš jen postel, gauč a kuchyň, bude to zase moc...
Jack111
Inventář

Odeslat příspěvekod Pajjoun 2. 12. 2019 22:30

ace2 píše:Jako u všech pojistných smluv je nejzajímavější částí všeobecných podmínek

"Výklad pojmů" kde ti pojištovna popíše co si představuje pod pojmem třeba požár a další
a
"Výluky z pojištění" což je asi jasný co tam je, takže se tam třeba dočteš že poškození přetečením vany ti nic nezaplatí.

Že necham kohoutek nebo tak se nebojim.
Kdyby jo, pojistil bych se k tomu ještě na blbost. :D
TS
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod MV_cz 3. 12. 2019 07:08

evlo píše:
yndezit píše:Si vyzkoušej jak je ráno plná socka z Mělníka, nebo I9.

ja to uplne vidim, ze pristi rok vzdam zivot a koupim barak nekde na melniku

Aha ja vzdycky jezdil po 16, ne po 9.

No to je úplně jedno, *****ý je to ráno všude. Taky jsem se chtěl přesunout o kousek dál na Mělník, ale fakt ne. Jednak jsem před pár lety prosral, když tam byly pozemky levný, pak když o pár let později tam byly řadovky levný, ale prostě teď bych měl o půl cesty delší trasu po I/9 kde už jsou bohužel jen vesnice (a radar takže furt 50). Spěšnej přímej vlak jezdí jen 1x ráno a 1x večer a i tak je to na hodinu, jinak je vlak na 1 přestup a busy obecně tragédie. No a když už se člověk *****á na kraj Prahy autem, tak P+R buď Ládví (a tam je po 6:00 už plno) nebo Letňany s dementně úzkejma parkovacíma místama.
renaultí 1.8 M5P EDC
fiatí 1.4 350A1000 dualogic
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 3. 12. 2019 07:14

Pajjoun píše:
ace2 píše:Jako u všech pojistných smluv je nejzajímavější částí všeobecných podmínek

"Výklad pojmů" kde ti pojištovna popíše co si představuje pod pojmem třeba požár a další
a
"Výluky z pojištění" což je asi jasný co tam je, takže se tam třeba dočteš že poškození přetečením vany ti nic nezaplatí.

No určitě nech ještě to pojištění na blbost a krom domácnosti taky doporučuju pojistit tu stavbu (nebytový prostory nebo jak se to jmenuje). Jak nám před dvouma rokama prdla hadička pod umyvadlem (uhnila v závitu pod baterií, někde jsem to tu psal) a ze 4. patra jsme vytopili svůj a dalších celkem 7 bytů a barák až do sklepa, tak:
- z pojištění domácnosti jsme dostali houbelec (jen skříňka pod umyvadlem)
- z tý druhý pojistky na stavební součásti zaplatili podlahu (dřevěná plovoučka, jen materiálově za 60k), dál by se z toho hradily i zárubně, dvěře apod
- z pojistky na blbost jsem vyplatil všechny sousedy (soused pod náma si zrekonstruoval jádro, ti pod něma vyměnili CRT telku za LCD, paní vedle v domě to odpálilo pračku tak měla novou) a družstvo (vymalovali sklep, chodby).

Platim dvojku ročně. Čili nejen, že budeš s tou pojistkou v klidu, ale skamarádíš se se sousedama.
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod _maty_ 3. 12. 2019 07:17

:D to zní dobře :D

podlahu bych potřeboval akorát vyměnit a jsme pod střechou, akorát sousedi pod náma teď dodělali rekonstrukci :D
_maty_
Zcela nedůležitý uživatel

Odeslat příspěvekod Pajjoun 3. 12. 2019 07:34

MV_cz píše:
Pajjoun píše:

a

No určitě nech ještě to pojištění na blbost a krom domácnosti taky doporučuju pojistit tu stavbu (nebytový prostory nebo jak se to jmenuje). Jak nám před dvouma rokama prdla hadička pod umyvadlem (uhnila v závitu pod baterií, někde jsem to tu psal) a ze 4. patra jsme vytopili svůj a dalších celkem 7 bytů a barák až do sklepa, tak:
- z pojištění domácnosti jsme dostali houbelec (jen skříňka pod umyvadlem)
- z tý druhý pojistky na stavební součásti zaplatili podlahu (dřevěná plovoučka, jen materiálově za 60k), dál by se z toho hradily i zárubně, dvěře apod
- z pojistky na blbost jsem vyplatil všechny sousedy (soused pod náma si zrekonstruoval jádro, ti pod něma vyměnili CRT telku za LCD, paní vedle v domě to odpálilo pračku tak měla novou) a družstvo (vymalovali sklep, chodby).

Platim dvojku ročně. Čili nejen, že budeš s tou pojistkou v klidu, ale skamarádíš se se sousedama.

No, Tak tohle je přesně to co chci. 8-D
Pajjoun
Veterán

Odeslat příspěvekod Arnie J 3. 12. 2019 07:44

V rajhradě je aktuálně na prodej jeden barák za devítku. Kdyby měl někdo zájem :D
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod MV_cz 3. 12. 2019 07:46

Smutný je, že hromada lidí vůbec žádnou pojistku neměla, co jsem je tak procházel a už vůbec ne pojistku na blbost. A protože prostě lidi, tak bych se ***** už na to mít v bytě drahou podlahu+dveře+zárubně, ale prostě jen zátěžovej koberec, levný kovový zárubně, nejlevnější dveře... protože furt je riziko, že lidem nad náma se stane to samý :(
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod addiction 3. 12. 2019 07:47

Ty vole, ti lidi se uz snad ***** v kine 8-D :-(
Das Auto

und

Skoda Octavia 2.0 TSI L&K
addiction
Kavárník a lepšočlověk

Odeslat příspěvekod Arnie J 3. 12. 2019 07:47

MV: Evlo by napsalo "sociální bydlení"
SkyActiv-G 165 / 1.4 TSI ACT / Busso 3.2 24V / i-Get 150
Arnie J
Nespavec roku 2007

Odeslat příspěvekod MV_cz 3. 12. 2019 07:49

měl jsem to taky na jazyku/klávesnici, ale nechtěl jsem mu brát copyright :D
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod MV_cz 3. 12. 2019 07:51

addiction píše:Ty vole, ti lidi se uz snad ***** v kine 8-D :-(

Smutný je, že ono třeba malá řadová novostavba v hradišti taky vyjde na 8 mega, to bych čekal tak na půlce https://www.sreality.cz/detail/prodej/d ... reen=false
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 3. 12. 2019 07:53

MV_cz píše:Blbý je, že ty vlaky jsou taky dost plný. A jak psal hopa, lepší to asi nebude.

Jako člověk, co do těch milovickejch vlaků přistupuje v poslední nástupní zastávce (Zeleneč; další jsou už Praha-Horní Počernice, kde už lidi poprvé i vystupujou), a tedy je to u nás "nejplnější", pořád nechápu tu hysterii o plných vlacích. Během celé ranní špičky jede jen jedne vlak (9115), kterej je fakt plnej - protože je to jen jedna souprava CityElefantu, zatímco na ostatních vlacích jedou dvojitej.

Ve všem ostatním si z 90% případů sednu. Zbývajících 10% si nesednu a musím stát 3 minuty do Počernic, kde se to už uvolňuje, a sednu si pak. :pozor
Jo, občas je to sedání si čtvrtej do čtyřsedačky, ale v zahraničí v S-bahnech (kolem Frankfurtu, Mnichova, ...) jsem si v ranní špičce nesednul snad nikdy.

Navíc "lepší už to nebude" - kapacita trati se navyšuje (rekonstrukce), problém je spíš s nedostatkem souprav - a to není nic, co by nešlo vyřešit - jen nejsou kešky o<:)

Jinak k tématu: vedle prodávají dům 77m2 bez zahrady za 6,7 mio. A to jsme už střední Čechy. Pravda, je to tu 19 minut do centra Prahy vlakem... https://www.sreality.cz/detail/prodej/d ... /868343388
Naposledy upravil boss-ivoss dne 3. 12. 2019 07:54, celkově upraveno 1
boss-ivoss
Pozorovatel

Odeslat příspěvekod addiction 3. 12. 2019 07:53

MV_cz píše:
addiction píše:Ty vole, ti lidi se uz snad ***** v kine 8-D :-(

Smutný je, že ono třeba malá řadová novostavba v hradišti taky vyjde na 8 mega, to bych čekal tak na půlce https://www.sreality.cz/detail/prodej/d ... reen=false

Ale tak ja si na rust cen nestezuju, tim lip pro nas 8-D :-[
Das Auto

und

Skoda Octavia 2.0 TSI L&K
addiction
Kavárník a lepšočlověk

Odeslat příspěvekod MV_cz 3. 12. 2019 07:57

To by věděl spíš hopa, ale zrovna včera si asi ČD testovalo, kolik lidí se vejde do vagonu, nebo nevím. Odpo jsem jel rychlíkem Praha-Tanvald a jel jen jeden vagon a obytná lokotka, plný pokokot. Ještě že nebyl pátek. Ráno jsem jel opačným směrem a to samý, jen ráno to byl spěšňák a to jezdívá běžně o vagon víc a odpoledne o dva, tak nevím :hm

PS: já když jsem jel posledně tím vaším vlakem v nějakej random čas (po práci) do Počernic vyzvednout auto, tak jsem si nesedl, na druhou stranu ten kousek mi za to ani nestál :D
renaultí 1.8 M5P EDC
MV_cz
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka