Realitní koutek

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ace2 2. 12. 2019 13:23

důležitý je myslet pozitivně a mít radost i z maličkostí. A o tom to je. Jinak jebne
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 12. 2019 13:26

ace2 píše:
Noclaf píše:Jako nevim kdo si - krome preletavcu co sukaji asijky - muze dovolit koupit v Praze (normalne velkej) byt.
Pred cca 10 lety jsem si koupil svuj soucasnej bejvak. Dneska bych si v ty samy lokalite mohl horkotezko dovolit byt s polovicni plochou.


No ne tak Vietnamci na sobě v ČR makají, co byla dříve ubytovna tak dnes mají hezké velké baráky kolem Prahy. Prostě se snaží a od ostatních nic nechtějí. Tak můžeme se bavit o nějakých krácení daní a podobně že jo, ale to jim zase neupírá jejich pracovitost a houževnatost. Realita je ted taková že ten Vietnamec co lítá tam a zpět pronajímá těm Čechům co jen koukají jak svět kolem nich frčí a už nikdy nebude takový jako byl. Tak co na to říci, ale Vietnamec za nějaké zvyšování cen nemovitostí moc nemůže.


vidim, ze se dnes uz fakt vylozene nudis a zacina tvoje tradicni obdobi, kdy jsou cesi kokoti
anonymni

Odeslat příspěvekod ace2 2. 12. 2019 13:28

sem nikdy neřekl, ba ani písmenem nenaznačil.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 2. 12. 2019 13:33

Noclaf píše:Jako nevim kdo si - krome preletavcu co sukaji asijky - muze dovolit koupit v Praze (normalne velkej) byt.
Pred cca 10 lety jsem si koupil svuj soucasnej bejvak. Dneska bych si v ty samy lokalite mohl horkotezko dovolit byt s polovicni plochou.

Já třeba můžu, ale přijde mě to nesmysl kupovat, myslím, že ve dvou by to bylo i na nějakej mega penthouse
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 2. 12. 2019 13:35

ace2 píše:
Noclaf píše:Jako nevim kdo si - krome preletavcu co sukaji asijky - muze dovolit koupit v Praze (normalne velkej) byt.
Pred cca 10 lety jsem si koupil svuj soucasnej bejvak. Dneska bych si v ty samy lokalite mohl horkotezko dovolit byt s polovicni plochou.


No ne tak Vietnamci na sobě v ČR makají, co byla dříve ubytovna tak dnes mají hezké velké baráky kolem Prahy. Prostě se snaží a od ostatních nic nechtějí. Tak můžeme se bavit o nějakých krácení daní a podobně že jo, ale to jim zase neupírá jejich pracovitost a houževnatost. Realita je ted taková že ten Vietnamec co lítá tam a zpět pronajímá těm Čechům co jen koukají jak svět kolem nich frčí a už nikdy nebude takový jako byl. Tak co na to říci, ale Vietnamec za nějaké zvyšování cen nemovitostí moc nemůže.
Jako tohle je dobre napsaný, druhy pohled je, že prostě hodně lidí věřilo nějaké obecne náladě že investice do nemovitostí na páku/hypo je rozumná a vyšlo jim to, to nikomu neberu, tak to je,.nevím.proc do toho tahat Vietnamce
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 2. 12. 2019 13:37

No ted trochu vážněji. Bych z toho zase nedělal takovou vědu. Ted jsem v týdnu koukal co je k mání a třeba byty v Rakovníku úplné na pohodu 2mKč, nové byty v Milovicích taky úplně v pohodě. Tak jasně kdo chce bydlet na Vinohradech tak to bude mít složitý, ale o nějakém cenově nedostupném bydlení bych v rámci ČR úplně nehovořil.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 2. 12. 2019 13:50

Usecase kdy člověk bydlí v Milovicích a pracuje v Praze finančně docela vychází, ale to jsme zase u toho, že infrastruktura Prahy a okolí, kapacita parkovišť, silnic, vlaků.... nebude stačit věčně.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 2. 12. 2019 13:52

Jasne, Rakovnik. A ony ty "na pohodu 2mKc" jsou spis 3m (furt ok cena, ale o 50% vys...).
A praci budes mit kde? Proc myslis, ze je to tam o tolik levnejsi? Dostat se odtamtud do Prahy je tak na hodinu v aute a 1.5h+ MHD. Jasne, kdyz budes mit praci na zapadnim okraji Prahy v nejakym office centru, tak si jeste reeeeelativne ok, ale nedejboze aby ti prehodili sidlo jinam.
Znamy to takhle "vyhral". Mel sidlo na jihu u Chodova - a po akvizici od vetsi konkurence se meli stehovat do Holesovic.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 2. 12. 2019 13:54

Tak z Chodova do Holešovic to má dvacet minut metrem bez přestupů, to ještě jde :D
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 2. 12. 2019 14:00

No jo, jenze :
1) misto "zaparkuju na Chodove na firemnim parkovisti" z toho je "najit parkovani blizko k metru"
2) 20min to je cista jizda, ze? :) optimisticky s chuzi na metro a cekanim tak 30.
3) Nemeli to primo na metru, takze dalsich 10minut minimalne cekani na tram a tech par zastavek.

A razem z "dojizdim 45min z nejaky levny ***** u Prahy a jsem vysmatej" bylo "jsem v pici, protoze z/do prace se pod 1:15 nedostanu"
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 2. 12. 2019 14:00

Z Milovic jezdí přímá vlaková linka do Prahy až do centra, Rakovník to samé. Proto jsem na to koukal, podle mě ted budou jako dobrá investiční příležitost nemovitosti v regionech s přímým vlakovým napojením na Prahu.

A není pravda, zrovna ty Milovice mi přijdou úplně super bydlení. Není to daleko do Prahy, je tam hezky, je tam vše co k životu potřebuješ. Ideální pro děti, je tam nízký věkový průměr, takže socializace děti, manželek úplně v pohodě a tedy jsem vyfiltroval byty. Hezký 2kk jsou tam fakt kolem 2mKč, hezký byty za který se nemusíš vůbec stydět.

Čas vlakem Milovice-Masarykovo nádraží je ráno ve špicce 47 minut. No to když budeš bydlet v Praze v Měcholupech, Bohnicích a tak to bych řekl že nebude o moc rychlejší, spíš pomalejší.

https://www.sreality.cz/hledani/prodej/ ... nicipality
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 2. 12. 2019 14:04

Ja nerikam ze to je (absolutne) spatny misto. Dokonce co jsem cetl o Milovivich, tak to vypadalo super. Jenze na takovy bydleni potrebujes mit velmi vhodne umistenou praci. (BTW - Bohnice/Masarycka je max 30minut a urcite s vyssi frekvenci nez ten vlak).

2kk byt pro rodinu? Hezkypekne... :) Uz se saltujes na asijsky velikosti i u bytu? :D
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Štamgast
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 2. 12. 2019 14:05

Blbý je, že ty vlaky jsou taky dost plný. A jak psal hopa, lepší to asi nebude.

Noclaf píše:No jo, jenze :
1) misto "zaparkuju na Chodove na firemnim parkovisti" z toho je "najit parkovani blizko k metru"
2) 20min to je cista jizda, ze? :) optimisticky s chuzi na metro a cekanim tak 30.
3) Nemeli to primo na metru, takze dalsich 10minut minimalne cekani na tram a tech par zastavek.

A razem z "dojizdim 45min z nejaky levny ***** u Prahy a jsem vysmatej" bylo "jsem v pici, protoze z/do prace se pod 1:15 nedostanu"

Chápu, to byl jen vtip, nepředpokládám, že na Chodově sídlili u Metra a na Holešovicích stejně tak u metra nic není.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ace2 2. 12. 2019 14:17

Ok tak záleží co máš za nároky. Jako startovní byt je slušný 2kk v pořádku. Pochybuju že existuje nějaká země v EU kde si mladé rodiny můžou masově vzít 4+1 na happy hypo. Milovice jsou plus mínus o polovinu levnější než Praha a nabízí dobrý balíček pro život.

Mě to přijde že to teď to bude hit a lidi vezmou tyhle města útokem. Uvidíme jak se to bude vyvíjet.
ace2
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 2. 12. 2019 14:19

To už vzali, Milovice maj jen tu výhodu, že bylo co opravovat a asi mají vhodnej územní plán?
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků