Výběr televizoru do odpoledne!!!

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MgX 18. 11. 2022 18:40

mfilip píše:- HbbTV. Je zajimave, ze jej nemam na CT1, CT2, CT24, CT Sport, ale mam je na CT:D a CT3 + na Novach a Primach. Jsem si jist, ze jsem jej mel i na CT1. Zkousel jsem reset TV, vytazeni na 5 min ze zasuvky, obnovu do tovarniho nastaveni zkouset nebudu. Mozna ma Skylink nebo CT nejaky problem, nemusi se tykat TCL

- obrazove spokojenost 100%, zbytek 80%, celkem 90%

- ma Vanoce asi bude pod stromkem toto
https://www.datart.cz/soundbar-jvc-th-e ... 18EALw_wcB


HbbTV jsem teď zkusil a mám ho i na ČT1 atp. Takže tam je buď chyba, nebo problém s aktivací. Zkus mít televizor přepnutý na ČT1 a v té chvíli vypnout a zapnout HbbTV v nastavení. Jsou tam i nějaké další provolby. Uvidíš, zda Ti hned/po restartu (ne resetu, ale pouze restartu TV) HbbTV naskočí. Pokud ne, udělej seznam dotazů a volej TCL. Ať se snaží. Ve smluvních podmínkách se taky někde musí schválit povolení pro interaktivní služby, což je právě HbbTV. Předpokládám, že jsi to udělal, protože jinak by HbbTV nemělo fungovat nikde.

Jinak mně nikdy nejde o konkrétní televizor a nutnost ho někomu vnucovat. Nejsem prodavač, obchodní zástupce a nic z toho nemám. Prostě mě to hlavně zajímá. A povětšinou jsem ten, který přijde někde na nějaký problém a pak se snaží pomoct ho vyřešit. Jen... když už si někdo něco koupí, jsem rád, že to funguje. Samozřejmě mám zkušenosti, že řada věcí je jen krátkodobý problém, třebas po aktualizaci, nebo chyba uživatele, kdy něco nějak nastaví a pak je překvapený.

Jestli máš jakoukoliv pochybnost o vhodnosti pořízeného výrobku, prostě ho vrať. Jestli jsi spokojený, jsem rád, že Ti telka vyhovuje. Sám jsem měl možnost několik týdnů mít doma TCL C835 a ten televizor mě silně oslovil.

Obecně se u levnějších soundbarů doporučuje LG a Samsung. Nicméně vždy je vše potřeba vyzkoušet, a to i z hlediska případné kompatibility s televizorem. Myšleno v oblasti HDMI-CEC. Někdy to prostě chodit nechce. A ano, TCL s tím má aktuálně větší problémy než další výrobci. Nicméně platí, že při určité kombinaci nepochodíš ani jinde. CEC funguje v možnosti ovládat oba výrobky jedním ovladačem. Někde funguje jen zesilování a vypínání, jinde všechno. Je to trochu alchymie. Osobně jsem nedávno řešil starší LG a Technisat DVB-T2 tuner a nevyřešil. Prostě to spolu korektně chodit nechce. Udělá to jen a pouze zapnu jedním ovladačem oba, vypnu oba. Ale dál už nic.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 11. 2022 18:44

Jouda.III píše:Samsung má volbu Fastscan a Satelit, takže to tam můžeš mít naladěný dvakrát a u volby Satelit přeskládat podle svého. Používám na to v PC SW ChanSort

Který máš Samsung?

On taky může manuálně naladit kanály a pak si je přeskupit dle svého. Jenže Skylink FS mu nasází jen jím využívané. Zatímco pokud dá full ladit komplet satelit, tak tam bude mít milion pět stanic, co asi nechce a bude složité to přeházet. Byť v CHS by se to zvládnout rozhodně dalo. Druhá možnost je, pokud to interní tuner dovolí, ladit po transpondérech a tím tam naházet SKORO jen to, co chci.

U nemálo televizorů, pokud naladíš Satelit a pak Fast Scan, nebo naopak, přemažeš původně naladěný seznam. Anebo nepřemažeš, ale sem tam to dělá zajímavé chyby.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 11. 2022 18:49

Jouda.III ještě drobnost. Nemáš náhodou Samsung se zdvojenou tunerovou částí?

... a ještě drobnost... Samsung má mezi televizory jeden z nepropracovanějších systémů pro ladění satelitu. To, co umí Samsung další ne. Běžné ladění u TCL je celkem porod. Alespoň do nedávna bylo. Tím, že tam nasadili podporu pro FS, je situace pro běžného člověka daleko lepší a přehlednější.
Naposledy upravil MgX dne 18. 11. 2022 18:52, celkově upraveno 1
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jouda.III 18. 11. 2022 18:51

Mám dojem, že dva tunery má 55NU8002
Pokud tam nechce mít balast, tak ruční ladění TP
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod MgX 18. 11. 2022 18:53

Ano, dva tunery by Ti měly dovolit víc v rámci umístění stanic do listů než systém jednoduchý.

A ano, přes TP, když se chce vyhnout FS a zároveň balastu.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 11. 2022 18:56

A jak jsem opakovaně psal. Už na to ladění po svém nemám. Prostě akceptuji FS, mám to všude stejně a hotovo. Nicméně pravda je, že jedu i IPTV, tudíž satelit není tak využívaný jako dřív. A tím, jak tam narvali stanice, které musíš připlatit a jsou mezi prvními, tak to prostě rozčiluje a člověk by se toho rád zbavil. Takže buď ladit růčo nebo FS a favoritní list.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 20. 11. 2022 10:59

-nebudu nic menit. Jsem s obrazovym podanim naprosto spokojen. Nemam srovnani s ostatnimi vyrobci a modely, jen to, co vidim na navstevach obcas, ale to proste predcilo me ocekavani. Teb obraz za tu cenu je proste super. Jsem myslel, ze to nebude takovy rozdil, proti 12let starem FullHD, ale je to rozdil jak prase.

- zkousel jsem vsemozne i podle tveho navodu HbbTV nastavovat fcera dopoledne. V tu chvili se nezmenilo nic. Odpoledne po 60km v mrazu na kole (uz takovou kktinu nikdy neudelam) bo do kopce v poho, ale z kopce takova kosa, ze jsem myslel, ze si zacnu chcat na ruce, abych je rozhybal) se mi HbbTV zacalo objevoat i u CT24 a CT Sport, stale u CT1 + CT2 ale chybi.
Nemusi to byt TCL, netrapi mne to

- ovladani pres mobil je taky super, zrcadleni pres Google Home taky, takze nemusim mit v podstate predplacene sportovni kanaly, bo si nazrcadlim appku Tipsportu s life prenosem na TV. Super.

- akorat mam nejaky zmatek v Google Home a TCL Home. Google Home rika, ze si mam propojit ucet s TCL Home, v TV mam appku TCL HOme, postupuju podle obrazovky, ale nedari se mi to nakonektit. Nevadi, TCL home app v mobilu pouzivam jako DO a pisu na klavesnici treba v TV internet browseru a Google Home pouzivam pro zrcadleni

- mam sice 25let starou sestavu od Technics, zesilovac, AV receiver, equalizer apod, umi taky prosrorovy zvuk jako Dolby Surround apod, jen jsem uz drive prodal center repro a 2 male satelitni, takze soundbar nakonec asi potrebovat nebudu. Ale presto furt vaham, jestli mi to zvukove neco prinese. Myslim zejmena ten soundbar JVC TH-E851B
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 20. 11. 2022 12:13

Tak ony všechny kanály ČT vedou na jedno a to samé iVysílání, tak je asi jedno na jakém kanálu to přepneš
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod impact 20. 11. 2022 12:17

MgX píše:A jak jsem opakovaně psal. Už na to ladění po svém nemám. Prostě akceptuji FS, mám to všude stejně a hotovo. Nicméně pravda je, že jedu i IPTV, tudíž satelit není tak využívaný jako dřív. A tím, jak tam narvali stanice, které musíš připlatit a jsou mezi prvními, tak to prostě rozčiluje a člověk by se toho rád zbavil. Takže buď ladit růčo nebo FS a favoritní list.


Nebo set-top box, kterej to všechno zařídí a televize u něj pak dělá jenom hloupej zobrazovač. Pak můžeš střídat televizory jak chceš a kanály jsou vždy tam, kde to čekáš.
Hyundai je auto do konce života. Zaprvé, nikdy ti ho neukradnou. Zadruhé, nepodaří se ti ho prodat.
impact
Inventář

Odeslat příspěvekod Jouda.III 20. 11. 2022 12:38

MV_cz píše:Tak ony všechny kanály ČT vedou na jedno a to samé iVysílání, tak je asi jedno na jakém kanálu to přepneš

Ne všechny pořady jsou v archivu dostupné a pokud nechytíš začátek a chceš si pořad pustit od začátku, tak pouze na kanálu, na kterém se vysílá
Bývalý místopředseda ruské centrální banky:
"V pondělí dojde na měnovém trhu ke katastrofě"
Jouda.III
Komunistobijec

Odeslat příspěvekod MgX 20. 11. 2022 12:52

mfilip
Ad obraz...
Když jsem měl si hrál s 65" C835 byl jsem doslova zaskočen, jaký obraz umí. Nečekal jsem to, byť starší TCL nedodávaly špatné zobrazení, ale toto bylo opravdu překvapující. Následně ještě TCL udělalo akci, kdy se 65" verze prodávala hluboko pod 30t a ještě s pětiletou zárukou a dárkem. Ten poměr cena/výkon/kvalita byl velmi přitažlivý.

Takže ač jsem magor a vedle TCL stál OLED od Sony, stejně jsem se nechal obrazem unést. A zvuk u C835 byl taky plně dostačující, takže jsem neměl potřebu cokoliv dál řešit. Samozřejmě... adekvátní externí systém by měl tento ještě posílit. Tebou vybraný soundbar jsem zřejmě neslyšel, takže nevím. Všiml jsem si, že dostal nějaké ocenění. Snad to bude realita. Jen opakovaně upozorňuji... porovnej si včas zvuk TV a soundbaru a taky, zda soundbar umí adekvátně silně a hlasitě Tebou zakoupenou velikost doprovodit. Přeci jen ty běžnější soundbary, přes deklarovaný výkon, jsou svým pojetím bližší 55-65" úhlopříčce. Ale třeba tento ne, a třebas budeš spokojený. Však, když to koupíš přes net, můžeš vrátit.

HbbTV u Androidu prostě zlobí. Na vícero značkách. U některých se proto doporučuje vypínat, když nepoužíváš. U TCL to dělá takto. Netuším proč. Jak jsem uváděl, klidně to sepiš/zavolej podporu, ať vědí a případně poradí.

Ad GH a TCL Home... netuším. Zkoušel jsem si TCL Home apku a vím, že mně to fungovalo, ale větší propojení a odzkoušení neproběhlo. Možná budeš muset toto spojení dořešit ve webovém rozhraní TCL Home, fakt nevím. Tedy ne v apce, ale přímo na webu. Mě zajímalo, jestli tam jede zrcadlení přes iP a to fungovalo, včetně fotek a videí.
Zkus se mrknout, zda máš v telce aplikaci TCL Home Dashboard.

OT... včera jsem něco řešil venku první, co se mně povedlo, že jsem se polil vodou, včetně bot, do kterých samozřejmě zateklo. Po hodině jsem už necítil palce a tak jsem je rozehříval u topení. Starej nešikovnej idiot, no.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 20. 11. 2022 15:13

- soundbary: jak to tak ctu, recenze a tak ty soundbary asi smysl maji, zvuky z vrchu mi asi stavajici sestava neda. Takze vybiram, uvidim, neni to tak dulezite.

DIky!
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 11. 2022 17:48

Nemáš zač. Se soundbarem jsem moc neporadil. Mně se kdysi líbil TCL Ray Danz. Ale už si nepamatuji na výkon a výbavu. Určitě byly i další, které uměly dobře zahrát. Nějaké recenze jsou i na webu avmania.cz v sekci Testy.

Však vyzkoušej Tebou vybraný, a když nebude vyhovovat, můžeš vybírat dál.

A pokud bys chtěl aspoň trochu reálně Dolby Atmos, pak k tomu zvuku „odshora“ budeš potřebovat vícekanálový drahý systém. Virtuálně Ti ho soundbar sice nahodí, ale nikdy to nebude tak, jako když máš na to extra bedny.

Jedna věc je, že mají smysl a druhá věc je, zda konkrétní skutečně bude schopen nahradit a výrazně překonat zvuk integrovaného systému. Nemyslím jen v dunění, ale komplet. Rozsahem, pravolevým a předozadním prostorem atd.
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mfilip 24. 11. 2022 12:17

Q:
Dobrý den,

dovolte mi prosím dotaz:
- jaký je vnitřní rozměr skříňky na obrázku? Máte ve svém popisu sice údaj výšky 23.6cm,
ale nejsem si jist, zda to není vnější rozměr. Je to pro mne důležité, protože má hi-fi sestava má na výšku 23cm a šířku 43cm a chtěl bych ji do skříňky umístit.

A:
Dobrý den,

reagujeme na Váš dotaz. Rozměr 23,6 cm je vnější rozměr.

S pozdravem
P: O1 1.8T SLX 1999 (5,81l/100 km)
K: OII 2.0 RS TFSI 2008 (5,80l/100 km)
K: Insignia 2.0 CDTi 103kW Ecoflex 2015 (4,55l/100 km)
goes: tak jo, zde jsi vyhral
mfilip
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 24. 11. 2022 13:58

No, takže se to tam nevejde
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků