Výběr televizoru do odpoledne!!!

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod MV_cz 11. 1. 2021 17:58

jj karta s modulem, jako u satelitu
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 1. 2021 20:21

Předseda píše:Teoreticky ten jejich STB nemusím mít? Nejde ani o těch 70 kč za pronájem jako o to, že chci aby rodiče měli jen jeden ovladač. Takže nějaká karta do TV?

Teoreticky ne. Zavoláš na linku podpory a zkusíš se domluvit na zápůjčce/odkoupení modulu s kartou. Pozor ale! U STB jsou schopni Ti pomoct i vzdáleně, či alespoň radou přes telefon. U TV Ti asi pomoct takto nebudou chtít. Někdy dva ovladače sice prudí, ale z druhé strany je řada situací a stavů, kdy je to menší zlo, než jakoby méně složité ovládání přes integrované řešení.

... a jestli se rozhodnete modul a kartu koupit, tak určitě nejdříve pár týdnů vyzkoušej a pak teprve kupuj...
S pozdravem MgX
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Předseda 11. 1. 2021 22:50

Já doma STB nemám. Vystačím si s DVBT2 a web prohlížečem kde si navolím O2 a jsem v pohodě.
U rodičů bych ale STB rád vyzmizíkoval. Takže klidně nějaká ta karta do TV. Ale jeden ovladač.
Zkusím Vodafonu zavolat jak to teda maj :)
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 12. 1. 2021 02:16

Na 99% stb dokáže ovládat TV přes HDMI . STB zapne i vypne TV ,stejně tak hlasitost. Používá se jen ovladač STB.
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 12. 1. 2021 07:09

pokud je možnost vyhnout se nějakému set top boxu, tak je to vždycky lepší
ovládání přes hdmi-cec je sice jako dobrá teorie, ale praxe je dost rozmanitá
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Předseda 12. 1. 2021 09:02

hlavně přes STB ovladač asi nebudeš moct ovládat fce jako youtube apod.. jakože se vůbec pohybovat v menu televize, přepínat na jiny zdroj signálu apod, ne?
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 12. 1. 2021 09:58

Rodiče to denně používají? YT,jiny zdroj apod?
polda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 1. 2021 10:11

Předseda píše:hlavně přes STB ovladač asi nebudeš moct ovládat fce jako youtube apod.. jakože se vůbec pohybovat v menu televize, přepínat na jiny zdroj signálu apod, ne?

No asi bych ty větší akce skrze “STS Chvojkovice-Brod” nepředpokládal. Samo... nej je si vše vyzkoušet, ale z 99 procent narazíte.
MgX
Nováček
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Předseda 12. 1. 2021 15:04

update: CA karta resp. modul je možný, cena nájmu je stejná jako STB = 70 Kč. Za mě ideál = linerání sledování klasicky TV. Komfort ovládání jedním ovladačem zachovat, jedna tlačítka na hlasitost, jedno tlačítko na EPG apod.. Odložené pak přes aplikaci (přesněji řečeno web browser TV).
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 1. 2021 15:05

polda píše:Na 99% stb dokáže ovládat TV přes HDMI . STB zapne i vypne TV ,stejně tak hlasitost. Používá se jen ovladač STB.

Málokterý, upc ne
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 1. 2021 15:06

MV_cz píše:pokud je možnost vyhnout se nějakému set top boxu, tak je to vždycky lepší
ovládání přes hdmi-cec je sice jako dobrá teorie, ale praxe je dost rozmanitá

Moc lidí nevi hlavně co je standard jak to fungovat ma a čekají jiné chování, treba já mám přepisovat co při vypnutí ps4 posle TV at se vypne, ale PS posle korektně ty hdmi cec příkazy, některé zařízení umí nadstandardní implementace
evlo
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 12. 1. 2021 16:23

polda píše:Na 99% stb dokáže ovládat TV přes HDMI . STB zapne i vypne TV ,stejně tak hlasitost. Používá se jen ovladač STB.


nove LG tiez, len sa to muselo povolit v TV u predosleho to tusim stacilo nastavit v STB
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod Předseda 12. 1. 2021 16:26

pokud by LG dokázalo skrz svuj magic ovladač ovládat STB, tak ok. Ale obráceny postup, kdy ovladačem STB ovládáš TV, tak to slušně degraduje samotnou TV do pozice pouhého displaye.
I shock the angel in you...
Is that what devils do?

I need to know now - can you love me again?
Předseda
Veterán
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MirecBA 12. 1. 2021 16:32

no v podstate ja som dost nenarocny a konkretnu TV som kupil skrze ten display
ale strasia dcera obcas vyuzije aj nieco ine z TV :)
MirecBA
Guru

Odeslat příspěvekod MV_cz 12. 1. 2021 17:32

evlo píše:
MV_cz píše:pokud je možnost vyhnout se nějakému set top boxu, tak je to vždycky lepší
ovládání přes hdmi-cec je sice jako dobrá teorie, ale praxe je dost rozmanitá

Moc lidí nevi hlavně co je standard jak to fungovat ma a čekají jiné chování, treba já mám přepisovat co při vypnutí ps4 posle TV at se vypne, ale PS posle korektně ty hdmi cec příkazy, některé zařízení umí nadstandardní implementace

u LG to nebylo nadstandardní ale nestandardní :D , se Samsungem mi to taky chodilo, ale teď jsem zapnul receiver a ARC, který fungoval, tak taky nikde. Celé to podle mě dojebává i jedna androidí krabička, ta asi rozsype hdmi komunikace i když je vypnutá (adaptér ven ze zásuvky) a jen strčená někam do hdmi. Jakmile je ale zapnutá tak to nějak funguje, nechápu (s KODI i bez něj).
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Guru
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků