Jakou televizi s připojením do PC sítě

Diskuse na témata, která se vůbec netýkají aut

Moderátor: Moderátoři AutoRevue.cz

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 23. 9. 2011 08:39

Spíše ses neměl ptát na smetišti ale u odborníků.
http://forum.avmania.e15.cz/forum-1703/TV-prijimace-a-projektory.html?sid=acd86129688141b3bbf48058afecdd0e
Jinak televize už jsou passé, moderní je mít projektor. 8-)
ultima__ratio
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 23. 9. 2011 08:47

Jáchym Ondřej Šlik píše:Čím se liší monitor s TV tunerem od televize? :lol:

Tak TV bude SKORO umet to co po tom chce, monitor vubec ne.
Naposledy upravil evlo dne 23. 9. 2011 08:52, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 23. 9. 2011 08:49

boss-ivoss píše:No TV s LAN připojením chápu (RJ45, wifi), otázkou je co dál. Představa je, že si na televizi budu normálně procházet filesystem vzdáleného úložiště (NAS, sdílený disk v notebooku) a budu si prohlížet fotky + pouštět filmy. Samozřejmě to musí umět DivX.

Tak to pak samsung - kdyz chces prochazet filesystem, nevim teda proc to chces pouzivat jak trubka, ale neni to dulezite, proste chces, je to tvoje vec.
Naposledy upravil evlo dne 23. 9. 2011 08:52, celkově upraveno 1
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod evlo 23. 9. 2011 08:49

polda píše:Já mám takto LG a disk připojen do USB televize- přehrává všechny formáty.
DNLA maj děti na YT, popř pokud se časem něco u nás zlepší,zatím tam běží jen promo O2TV,počasí ,fb,tw,nějaký hry a pravidelná aktualizace sw.

Neprehrava DTS. Nebo DTS-HD, nebo tak neco ... proste jednou uz me to nepustilo zvuk. Stejne tak DLNA nema s YT nic spolecneho. Proste shrnuto - lzes. Nelzi.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod arnie222 23. 9. 2011 09:19

pozri tv, nas, hdd v mojom profile pre inspiraciu
arnie222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod King of Potato People 23. 9. 2011 10:16

sprint píše:V ložnici se nekouká na televizi, ale spí nebo sexuje.

další mladej :D
Breaking the sound barrier
King of Potato People
Missák Garáže 2007

Odeslat příspěvekod polda 23. 9. 2011 11:14

:oboze
Naposledy upravil polda dne 23. 9. 2011 11:17, celkově upraveno 1
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod polda 23. 9. 2011 11:17

evlo píše:
polda píše:Já mám takto LG a disk připojen do USB televize- přehrává všechny formáty.
DNLA maj děti na YT, popř pokud se časem něco u nás zlepší,zatím tam běží jen promo O2TV,počasí ,fb,tw,nějaký hry a pravidelná aktualizace sw.

Neprehrava DTS. Nebo DTS-HD, nebo tak neco ... proste jednou uz me to nepustilo zvuk. Stejne tak DLNA nema s YT nic spolecneho. Proste shrnuto - lzes. Nelzi.

Si to přečti..http://buchtic.bloguje.cz/901340-jak-na ... tne-je.php

Nevím co je to DTS, já beru běžný formáty Dvix,mpeg atd
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod evlo 23. 9. 2011 11:38

Ja vim co je DLNA, ty ne, ja si nic cist nepotrebuji.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod sts_v8 23. 9. 2011 12:15

polda píše:Nevím co je to DTS

Cadillac DTS :love: :love: :love:
Obrázek
brum vruum | za XM nemá lidstvo žádnou rozumnou náhradu
sts_v8
Štamgast

Odeslat příspěvekod polda 23. 9. 2011 13:09

tak o mi v TV taky přehraje, evlo má asi jen evropskou normu.
polda
Inventář

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2011 17:02

Jestliže se mohu zapojit do debaty, připojím pár svérázných rad, či názorů.

U TV se primárně dívám na její obrazovou kvalitu. Následně řeším ostatní. U 100cm úhlopříčky a malé pozorovací vzdálenosti se už dá vidět hodně nepřesností, mazanic, kosteček a já nevím čeho všeho ještě.

Většina dnešních TV má možnost přehrávat přes USB. Podpora formátů je však podstatně rozdílná. Nejvyšší možnosti nabízejí LG a Samsung. Přesto nepřehrají vše. Od toho je PC, resp. specializovaná multimediální centra (ano evlo, ani ty nepřehrají vše, ale většinou toho umí mnohonásobně víc, než TV :-D )

LG, jak správně poznamenal evlo třeba neumí zvuk v DTS a tak nahrávka odbavená tímto stylem utichne a uživatel kouká max. na pěkný obraz. Přesto jsem měl jednu LG v rukách a její podpora „běžných“ formátů je na velmi dobré úrovni.

Tudíž ... nejdříve bych vybral asi čtyři až pět modelů TV a následně je šel nakoukat někam do prodejny. Oko každého uživatele hovoří jinak a co se líbí jednomu, může vadit jinému. Z tohoto důvodu doporučuji, aby poslední slovo měl vždy kupující, nikoli kdokoli jiný. Aneb mé oko bude koukat, mé oko by bylo zklamáno.
Naposledy upravil MgX dne 23. 9. 2011 20:32, celkově upraveno 1
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod evlo 23. 9. 2011 17:25

Jsi nejak zaspal dobu.
evlo
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2011 17:32

evlo v čem konkrétně? Jinak hned na začátku uvádím „připojím pár svérázných rad, či názorů“ ...
S pozdravem MgX
MgX
Nováček

Odeslat příspěvekod tark 23. 9. 2011 19:02

Taky bych se přidal k MgX s tím, že bych nekupoval TV s DLNA, ale radši bych oddělil TV a multimediální centrum... Mám zkušenost s rok a půl starou Samsung TV, ke které jsem si chtěl připojit USB disk a bylo to mizerné... nedokázalo to přehrát některé formáty, titulky byly malé, blbě čitelné atd.

Sám za sebe jsem to vyřešil tak, že jsem si sestavil speciální PC, které mám pomocí HDMI připojené k televizi. Uznávám, je to trochu dražší, větší, mírně kostrbatější na ovládání a víc to žere, ale zase to dokáže přehrát naprosto všechno, včetně youtube, iVysílání, stream.cz atd. Běží mi na tom Ubuntu (není potřeba připlácet 2.5k za Win) + XBMC a myslím si, že nic lepšího není :-) Ovládám to pomocí bezdrátové myši.
tark
Nováček

Předchozí stránkaDalší stránka